Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Cine este in realitate Isus!

+31
Alex
Mihai
Soimos
Anton_LaVey
Raluca
Cristip
Dulgherul
Fay
Garrybaldi
Bulache
Artistu
Tudorel666
XXI
Delta
NiceGame
Yahiya
Emil Condor
Cris
Remussatala
Lupu
HIRAN
Anticristul
Cactus
Heruer
Azazel
Der Bedeu
ISIHAST
Tok`Ra
Someone
Leo Luke
No Name
35 participan?i

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 17 din 19]

401Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Dum Apr 26, 2009 9:26 pm

Artistu


demon

Soimos a scris:
Mie personal nu a mai ajuns sa-mi faca altceva decat sa imi atace fisa de plata a salarului (in Germania banii de biserica ti se trag la fiecare salar) ...dar Biserica lui a facut prea multe

Declara-te ateu sau liber cugetator, nu crestin, si nu ti se mai retrage nimic - daca zici ca asa e in Germania. Iar daca ti se retrage si dupa aia, ii dai in judecata si le iei si pielea de pe fese. Ai scoate un proces mai de anvergura decat faimosul proces al maimutzelor: Impozitul pe credinta. Dar nu esti genul ...



Ultima editare efectuata de catre Artistu in Dum Apr 26, 2009 9:30 pm, editata de 1 ori

402Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Dum Apr 26, 2009 9:29 pm

Soimos


admin

Artistu a scris:
Soimos a scris: Scuze ...dar eu judecam dupa mine !
Adica desi nu sunt gay ... ...dar lui Christops asta i-as trage-o ca sa tina bine minte ce patesc satanele ca el

Cate violuri ai la activ?
Muuuult mai putine ca tine!


Ca dupa cate vad, e suficient sa-ti devina cineva inamic personal si ai fi gata sa i-o tragi.
Mda ...eu nu intorc si nici nu am intors in mod "crestin" niciodata obrazul cand mi se da o palma asa cum va cere Isus voua in Evangjhelia lui Luca:

27. Iar vouă celor ce ascultați vă spun: Iubiți pe vrăjmașii voștri, faceți bine celor ce vă urăsc pe voi;
28. Binecuvântați pe cei ce vă blestemă, rugați-vă pentru cei ce vă fac necazuri.
29. Celui ce te lovește peste obraz, întoarce-i și pe celălalt; pe cel ce-ți ia haina, nu-l împiedica să-ți ia și cămașa;


Eu procedez EXACT dupa modelul lui Isus:

Iar pe acei vrăjmași ai mei, care n-au voit să domnesc peste ei, aduceți-i aici și tăiați-i în fața mea.



Acum imi explic zicala cu "prietenii tine-i aproape iar dusmanii si mai aproape". E inventata de cei abuzati in copilarie, care ajungand oameni mari considera abuzul sexual la care au fost supusi ca cea mai mare pedeapsa la care pot supune pe altii. Un fel de paliativ a-l propriei suferinte.
Nici nu sti cat de mult te compatimesc si cat de rau de rau imi pare pr tine ca ai avut asemenea experiente "crestine" incat ai ajuns sa fi specialst in domeniu.

403Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Dum Apr 26, 2009 9:31 pm

Artistu


demon

Soimos a scris:
Nici nu sti cat de mult te compatimesc si cat de rau de rau imi pare pr tine ca ai avut asemenea experiente "crestine" incat ai ajuns sa fi specialst in domeniu.

Te cred, asa imi zic toti pacientii.

404Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Dum Apr 26, 2009 9:31 pm

Soimos


admin

Artistu a scris:
Soimos a scris:
Mie personal nu a mai ajuns sa-mi faca altceva decat sa imi atace fisa de plata a salarului (in Germania banii de biserica ti se trag la fiecare salar) ...dar Biserica lui a facut prea multe

Declara-te ateu sau liber cugetator, nu crestin, si nu ti se mai retrage nimic - daca zici ca asa e in Germania. Iar daca ti se retrage si dupa aia, ii dai in judecata si le iei si pielea de pe fese. Dar nu esti genul ...
Fi sigur ca de indata ce m-am prins de sarlatania cu biserica am "iesit" dar nici acum nu ii pot ierta ca pana si parasirea bisericii m-a costat 25 EUR

405Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Dum Apr 26, 2009 9:33 pm

Soimos


admin

Artistu a scris:
Soimos a scris:
Nici nu sti cat de mult te compatimesc si cat de rau de rau imi pare pr tine ca ai avut asemenea experiente "crestine" incat ai ajuns sa fi specialst in domeniu.

Te cred, asa imi zic toti pacientii.

Si asta inteleg bine.
Cand lucrezi la ospiciu ...e deja de notorietate ca nu mai e mare diferenta intre medici si pacienti

406Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Dum Apr 26, 2009 9:36 pm

Artistu


demon

Soimos a scris:Fi sigur ca de indata ce m-am prins de sarlatania cu biserica am "iesit" dar nici acum nu ii pot ierta ca pana si parasirea bisericii m-a costat 25 EUR

Cere bani de la cei care te-au bagat in biserica cu dobanda si ai rezolvat frustrarile.

407Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Dum Apr 26, 2009 9:45 pm

Artistu


demon

Soimos a scris:Si asta inteleg bine.
Cand lucrezi la ospiciu ...e deja de notorietate ca nu mai e mare diferenta intre medici si pacienti

Interesant. Si ce mai intelegi?

408Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Lun Apr 27, 2009 4:32 pm

Anton_LaVey

Anton_LaVey
vrajitor

Ce i-a luat isus din bani?????? Pai ala nu vrea NIMIC, decat iubit!!!!!! Ala n-are treaba cu banii!!!! Poate i-au luat MAFIOTII de popi din bani, da' nu ametitu' de isus!

http://www.churchofsatan.com

409Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Lun Apr 27, 2009 8:58 pm

Soimos


admin

Anton_LaVey a scris:Ce i-a luat isus din bani?????? Pai ala nu vrea NIMIC, decat iubit!!!!!! Ala n-are treaba cu banii!!!! Poate i-au luat MAFIOTII de popi din bani, da' nu ametitu' de isus!
Nu stiu daca cineva i-o fi shmanglit lui Isus ceva bani ...dar stiu ca Isus a pus ca din banii sai sa se cumpere sabii ...chiar la cina cea de taina ...adica cu putin timp inainte de crucificare dupa luca:

35. Si le-a zis: Cand v-am trimis pe voi fara punga, fara traista si fara incaltaminte, ati avut lipsa de ceva? Iar ei au zis: De nimic.
36. Si El le-a zis: Acum insa cel ce are punga sa o ia, tot asa si traista, si cel ce nu are sabie sa-si vanda haina si sa-si cumpere.
37. Caci va spun ca trebuie sa se implineasca intru Mine Scriptura aceasta: "Si cu cei fara de lege s-a socotit", caci cele despre Mine au ajuns la sfarsit.
38. Iar ei au zis: Doamne, iata aici doua sabii. Zis-a lor: Sunt de ajuns.

deci sper ca intelegeti clar ca Isus a pus la cale un complot impotriva puterii .... dar a fost turnat, arestat, judecat si executat dupa legile vremii tr acest lucru ...si nu prostii ca si-a sacrificat viata ptr mantuirea noastra !

410Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Lun Apr 27, 2009 9:06 pm

Dulgherul


djin

Soimos a scris:

deci sper ca intelegeti clar ca Isus a pus la cale un complot impotriva puterii .... dar a fost turnat, arestat, judecat si executat dupa legile vremii tr acest lucru ...si nu prostii ca si-a sacrificat viata ptr mantuirea noastra !
Hai să fim serioși, ...șoimușule.
Adică Iisus a pus de o răzmeriță? Cu ce mă? Cu două săbii conta unui imperiu? Cu cei cîțiva din jurul Lui care numai cu sabia nu la aveau? Să mori de de...rîs!!! rolf

411Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Lun Apr 27, 2009 9:26 pm

Artistu


demon

Soimos a scris: ......

Daca NT-ul este o minciuna inventata - conform afirmatiilor tale - ce te face sa dai citate din el pentru a-ti sustine punctul de vedere?

PS De-a dreptul interesant cazul tau.

412Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Mar Apr 28, 2009 7:29 am

Anton_LaVey

Anton_LaVey
vrajitor

Soimos a scris:... deci sper ca intelegeti clar ca Isus a pus la cale un complot impotriva puterii .... dar a fost turnat, arestat, judecat si executat dupa legile vremii tr acest lucru ...si nu prostii ca si-a sacrificat viata ptr mantuirea noastra !

Pai exact asta e si problema! Ala a fost executat tocmai d-aia, fiindca deranja pe aia care detineau puterea atunci, era un fel de Vadim de acum... NU basme cretine cum ca l-au restignit ca sa salveze oamenii... asta poate era pedeapsa atunci pentru aia care deranjau puterea. Aia cu sacrificiu si mantuirea is BASME inventate de crestini ca sa manipuleze si sa tina masele de fraieri sub control! Atata tot!

http://www.churchofsatan.com

413Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Mar Apr 28, 2009 11:22 am

Sophia



ISUS ESTE IDEEALUL, STATI CALMI NU SINTEM IN MASURA NICI SA II CALCAM PE URME...

414Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Mar Apr 28, 2009 11:46 am

Dulgherul


djin

sophia a scris:ISUS ESTE IDEEALUL, STATI CALMI NU SINTEM IN MASURA NICI SA II CALCAM PE URME...

Și atunci unde să călcăm? În...străchini?

415Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Mar Apr 28, 2009 12:05 pm

Fay


vrajitor

Dulgherul a scris:
sophia a scris:ISUS ESTE IDEEALUL, STATI CALMI NU SINTEM IN MASURA NICI SA II CALCAM PE URME...

Și atunci unde să călcăm? În...străchini?

Noi? Nuuuu!
Poate, El.

416Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Mar Apr 28, 2009 12:47 pm

Soimos


admin

Anton_LaVey a scris:
Soimos a scris:... deci sper ca intelegeti clar ca Isus a pus la cale un complot impotriva puterii .... dar a fost turnat, arestat, judecat si executat dupa legile vremii tr acest lucru ...si nu prostii ca si-a sacrificat viata ptr mantuirea noastra !

Pai exact asta e si problema! Ala a fost executat tocmai d-aia, fiindca deranja pe aia care detineau puterea atunci, era un fel de Vadim de acum... NU basme cretine cum ca l-au restignit ca sa salveze oamenii... asta poate era pedeapsa atunci pentru aia care deranjau puterea. Aia cu sacrificiu si mantuirea is BASME inventate de crestini ca sa manipuleze si sa tina masele de fraieri sub control! Atata tot!
Evident ca exact asa este ...dar cu amendamentul ca trebuie scos cuvantul "poate" si in locuit cu "desigur"!

417Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Mar Apr 28, 2009 4:43 pm

Artistu


demon

Sophia a scris:ISUS ESTE IDEEALUL, STATI CALMI NU SINTEM IN MASURA NICI SA II CALCAM PE URME...

Care ar fi motivatia de a-i calca pe urme? Alta decat incercarea de a-ti arata tie ca si tu poti? Prin america latina se lasa crucificati unii in perioada patimilor, benevol. Crezi ca sunt intregi la minte?

418Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Mier Apr 29, 2009 6:38 am

Soimos


admin

Artistu a scris:
Sophia a scris:ISUS ESTE IDEEALUL, STATI CALMI NU SINTEM IN MASURA NICI SA II CALCAM PE URME...

Care ar fi motivatia de a-i calca pe urme? Alta decat incercarea de a-ti arata tie ca si tu poti? Prin america latina se lasa crucificati unii in perioada patimilor, benevol. Crezi ca sunt intregi la minte?
Tinand cont de faptul ca nimeni nu stie calea propovaduita de Isus ....nu avem pe ce urma sa calcam.

Lucrurile stau grav de tot in privinta lui Isus-Christos ...adica Lucifer adica diavolul ... si doamne fereste sa calcati pe calea lui ca nu va asteapta nimic bun:

"Atunci Isus a zis ucenicilor Săi: "Dacă voiește cineva să vină după Mine, să se lepede de sine, să-și ia crucea, și să Mă urmeze."
Ev.Matei 16:24

419Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Mier Apr 29, 2009 7:08 pm

Anticristul


eliberat

Inca nu exista un termen care sa desemneze Crucea lui Cristros ,in acea vreme.Ca el nici nu stiace acela Cristos si cu ce se minca.Cristos i au zis alti dupa ce secta sa se risipise prin asia,dar de unde era sastie el asemenea lucruri cu atita timp inainte?

420Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Joi Apr 30, 2009 1:08 pm

Soimos


admin

Anticristul a scris:Inca nu exista un termen care sa desemneze Crucea lui Cristros ,in acea vreme.Ca el nici nu stiace acela Cristos si cu ce se minca.Cristos i au zis alti dupa ce secta sa se risipise prin asia,dar de unde era sastie el asemenea lucruri cu atita timp inainte?
Pai cum ...nu era si proroc?

421Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Joi Apr 30, 2009 5:02 pm

Anticristul


eliberat

Ar vrea multi ssa-l faca prooroc ,dar daca nu se gasesc proorociile nicaieri?

422Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Vin Mai 01, 2009 7:59 pm

Dulgherul


djin

Anticristul a scris:Ar vrea multi ssa-l faca prooroc ,dar daca nu se gasesc proorociile nicaieri?

În privința asta stai liniștit că profețiile sînt "ascunse" la vedere dar ignoranți nu le văd. Unele din ele sau împlinit, altele urmează!!!

423Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Sam Mai 02, 2009 9:18 pm

Anticristul


eliberat

Uite am gasit si eu una,dovada ca nu sint chiar atit de ignorant.Isus a spusca Ioan este Iliecare trebuia sa vina.Cind au intrebat pe Ioan daca este Ilie ,el a zis eu nu sint Ilie.Dar esti proorocul?Eu nu sint prooroc.De unde stia Isus ca el este ilie si el personal nu stia?Pai Isus era prooroc.

424Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Dum Mai 03, 2009 10:31 am

Soimos


admin

Anticristul a scris:Uite am gasit si eu una,dovada ca nu sint chiar atit de ignorant.Isus a spusca Ioan este Iliecare trebuia sa vina.Cind au intrebat pe Ioan daca este Ilie ,el a zis eu nu sint Ilie.Dar esti proorocul?Eu nu sint prooroc.De unde stia Isus ca el este ilie si el personal nu stia?Pai Isus era prooroc.
Da si tu, te rugam, citatul ca sa ne convingem ca e asa.

425Cine este in realitate Isus! - Pagina 17 Empty Re: Cine este in realitate Isus! Dum Mai 03, 2009 5:42 pm

Artistu


demon

Soimos a scris:
Anticristul a scris:Uite am gasit si eu una,dovada ca nu sint chiar atit de ignorant.Isus a spusca Ioan este Iliecare trebuia sa vina.Cind au intrebat pe Ioan daca este Ilie ,el a zis eu nu sint Ilie.Dar esti proorocul?Eu nu sint prooroc.De unde stia Isus ca el este ilie si el personal nu stia?Pai Isus era prooroc.
Da si tu, te rugam, citatul ca sa ne convingem ca e asa.

Evanghelia dupa Marcu 9:13
Dar vă zic vouă că Ilie a și venit și i-au făcut toate câte au voit, precum s-a scris despre el.
Evanghelia dupa Luca 1:19-22
Și aceasta este mărturia lui Ioan, când au trimis la El iudeii din Ierusalim, preoți și leviți, ca să-l întrebe: Cine ești tu?
...Și ei l-au întrebat: Dar cine ești? Ești Ilie? Zis-a el: Nu sunt. Ești tu Proorocul? Și a răspuns: Nu.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 17 din 19]

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum