Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Cum a mers Isus pe apa. EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Cum a mers Isus pe apa. EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Cum a mers Isus pe apa. EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Cum a mers Isus pe apa. EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Cum a mers Isus pe apa. EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Cum a mers Isus pe apa. EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Cum a mers Isus pe apa. EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Cum a mers Isus pe apa. EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Cum a mers Isus pe apa. EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Cum a mers Isus pe apa. EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Cum a mers Isus pe apa. EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Cum a mers Isus pe apa. EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Cum a mers Isus pe apa. EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Cum a mers Isus pe apa. EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Cum a mers Isus pe apa. EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Cum a mers Isus pe apa. EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Cum a mers Isus pe apa. EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Cum a mers Isus pe apa. EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Cum a mers Isus pe apa. EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Cum a mers Isus pe apa. EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Cum a mers Isus pe apa. EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Cum a mers Isus pe apa. EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Cum a mers Isus pe apa. EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Cum a mers Isus pe apa. EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Cum a mers Isus pe apa. EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Cum a mers Isus pe apa. EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
În total sunt 5 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 5 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Cum a mers Isus pe apa.

+5
Delta
HIRAN
Mictlantecuhtli
Leo Luke
Der Bedeu
9 participan?i

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1Cum a mers Isus pe apa. Empty Cum a mers Isus pe apa. Sam Iul 26, 2008 11:57 am

Der Bedeu


zeu

2Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Sam Iul 26, 2008 12:20 pm

Vizitato


Vizitator


rolf rolf rolf Haha!!! Tare farsa! Da ce burta a facut isus in cei 2000 de ani de viata..... affraid rolf rolf rolf

3Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Dum Iul 27, 2008 9:41 am

Leo Luke

Leo Luke
muritor de rand

Anton_LaVey a scris:

rolf rolf rolf Haha!!! Tare farsa! Da ce burta a facut isus in cei 2000 de ani de viata..... affraid rolf rolf rolf

.......,,sefu,, lu lavy.....dupa cum era de asteptat.....mai nou vrea sa
contrafaca ,,umblarile,, pe apa.....posedandu-l pe chris angel.....ca sa-si
etaleze ,,copiile,,.... focus

https://www.youtube.com/watch?v=sBQLq2VmZcA

4Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Dum Iul 27, 2008 11:16 am

Vizitato


Vizitator

Leo Luke a scris:
.......,,sefu,, lu lavy.....

Tu nu stii sa citesti sau faci pe prostu? Ma cheama LaVey nu Lavy!!!!!!!!

5Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Dum Iul 27, 2008 12:48 pm

Vizitato


Vizitator

Dar nimeni nu se întreabă ce înseamnă faptul că a mers pe apă.....

6Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Dum Iul 27, 2008 1:29 pm

Mictlantecuhtli


muritor de rand

Zexelica a scris:Dar nimeni nu se întreabă ce înseamnă faptul că a mers pe apă.....
Poate avea puteri paranormale si levita. Mai mult ca sigur. Avea credinta si nu se indoia, dovada ca apostolii, cum s-au indoit putin, cum au inceput sa se scufunde

7Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Dum Iul 27, 2008 4:15 pm

HIRAN


demon

Zexelica a scris:Dar nimeni nu se întreabă ce înseamnă faptul că a mers pe apă.....

Da, de ce a ales aceasta varianta si nu a despicat marea precum Moise ?

8Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Dum Iul 27, 2008 4:16 pm

Vizitato


Vizitator

și mesajul SPIRITUAL care este? că istoric și moral este clar.

9Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Dum Iul 27, 2008 4:17 pm

Delta

Delta
demon

Zexelica a scris:Dar nimeni nu se întreabă ce înseamnă faptul că a mers pe apă.....
Că i se uscau mai repede hainele după ce ajungea la mal? Rolling Eyes

10Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Dum Iul 27, 2008 5:58 pm

Vizitato


Vizitator

Delta a scris:
Zexelica a scris:Dar nimeni nu se întreabă ce înseamnă faptul că a mers pe apă.....
Că i se uscau mai repede hainele după ce ajungea la mal? Rolling Eyes
lol2 lol2 lol2 lol2 lol2 lol2

11Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Dum Iul 27, 2008 7:42 pm

No Name


inger

bbq ...asa se va juca amfitrionul vostru cu voi ... laugh

12Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Dum Iul 27, 2008 10:34 pm

Vizitato


Vizitator

No Name a scris:bbq ...asa se va juca amfitrionul vostru cu voi ... laugh

Poate asa se joaca isus ala cu voi toata viata, ca, din cate am observat, la crestini nu le prea merge bine in viata... Mai pe romaneste: duc o viata plina de umilinta si suferinte!!!!! Cred ca atunci cand muriti va bucurati ca ati scapat dracu de viata amara de langa individu' ala..... :face: Sau va urmareste si dupa moarte???

13Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Lun Iul 28, 2008 8:44 pm

Leo Luke

Leo Luke
muritor de rand

Anton_LaVey a scris:
No Name a scris:bbq ...asa se va juca amfitrionul vostru cu voi ... laugh

Poate asa se joaca isus ala cu voi toata viata, ca, din cate am observat, la crestini nu le prea merge bine in viata... Mai pe romaneste: duc o viata plina de umilinta si suferinte!!!!! Cred ca atunci cand muriti va bucurati ca ati scapat dracu de viata amara de langa individu' ala..... :face: Sau va urmareste si dupa moarte???

.....asa va invata ,,lavy,,.....sa le doriti si sa va bucurati de raul semenilor ?.... papa

14Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Lun Iul 28, 2008 9:20 pm

Vizitato


Vizitator

Așa îi zici lu' coana mare visătoarea? Lavy? rolf rolf

15Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Mar Iul 29, 2008 1:51 am

Vizitato


Vizitator

Leo Luke a scris:
.....asa va invata ,,LaVey,,.....sa le doriti si sa va bucurati de raul semenilor ?.... papa

Pai nu io doresc raul, ci isus! Ala va face sa fiti umili si va invata sa fiti fraieri, probabil face prototipe dupa cum e el......... affraid

16Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Mar Iul 29, 2008 8:29 am

Vizitato


Vizitator

Degeaba vă certați rolf Coana banana a primit INDICAȚII exact de la satan.
Ea este UNDECOVER, lupul în haine de oaie rolf rolf

2 Corinteni 11

13Oamenii aceștia sînt niște apostoli mincinoși, niște lucrători înșelători, cari se prefac în apostoli ai lui Hristos.

14Și nu este de mirare, căci chiar Satana se preface într-un înger de lumină.

15Nu este mare lucru dar, dacă și slujitorii lui se prefac în slujitori ai neprihănirii. Sfîrșitul lor va fi după faptele lor.

17Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Mar Iul 29, 2008 9:47 am

Vizitato


Vizitator

Zexelica a scris:Degeaba vă certați rolf Coana banana a primit INDICAȚII exact de la satan.
Ea este UNDECOVER, lupul în haine de oaie rolf rolf

2 Corinteni 11

13Oamenii aceștia sînt niște apostoli mincinoși, niște lucrători înșelători, cari se prefac în apostoli ai lui Hristos.

14Și nu este de mirare, căci chiar Satana se preface într-un înger de lumină.

15Nu este mare lucru dar, dacă și slujitorii lui se prefac în slujitori ai neprihănirii. Sfîrșitul lor va fi după faptele lor.

Poti sa-mi spui si mie cine dracu e coana banana???

18Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Mar Iul 29, 2008 10:25 am

Vizitato


Vizitator

uaaaau!!! nu știi??????? rolf

este lenuța albu, guru lu' adventiștii rolf rolf visătoarea de metode ale scăderii libidoului masculin rolf

19Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Mar Iul 29, 2008 1:22 pm

Leo Luke

Leo Luke
muritor de rand

Zexelica a scris:Degeaba vă certați rolf Coana banana a primit INDICAȚII exact de la satan.
Ea este UNDECOVER, lupul în haine de oaie rolf rolf

2 Corinteni 11

13Oamenii aceștia sînt niște apostoli mincinoși, niște lucrători înșelători, cari se prefac în apostoli ai lui Hristos.

14Și nu este de mirare, căci chiar Satana se preface într-un înger de lumină.

15Nu este mare lucru dar, dacă și slujitorii lui se prefac în slujitori ai neprihănirii. Sfîrșitul lor va fi după faptele lor.

...........unde ai vazut tu ca s-a prefacut in ,,inger de lumina,,.......deocamdata
ti-am dovedit cu scriptura in fata ca te-ai tinut doar de minciunele...... No

20Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Mar Iul 29, 2008 1:26 pm

Leo Luke

Leo Luke
muritor de rand

Anton_LaVey a scris:
Leo Luke a scris:
.....asa va invata ,,LaVey,,.....sa le doriti si sa va bucurati de raul semenilor ?.... papa

Pai nu io doresc raul, ci isus! Ala va face sa fiti umili si va invata sa fiti fraieri, probabil face prototipe dupa cum e el......... affraid

..........atunci iti doresc sa locuiesti intr-un cartier de ,,lavay-isti,,.......si nu
de crestini cat de cat adevarati.......

21Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Mar Iul 29, 2008 1:27 pm

Leo Luke

Leo Luke
muritor de rand

Leo Luke a scris:
Anton_LaVey a scris:
Leo Luke a scris:
.....asa va invata ,,LaVey,,.....sa le doriti si sa va bucurati de raul semenilor ?.... papa

Pai nu io doresc raul, ci isus! Ala va face sa fiti umili si va invata sa fiti fraieri, probabil face prototipe dupa cum e el......... affraid
..........atunci iti doresc sa locuiesti intr-un cartier de ,,lavey-isti,,.......si nu
de crestini cat de cat adevarati.......daca nu-ti plac.....

22Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Mar Iul 29, 2008 4:09 pm

Vizitato


Vizitator

Leo Luke a scris: ...unde ai vazut tu ca s-a prefacut in ,,inger de lumina,,.......deocamdata ti-am dovedit cu scriptura in fata ca te-ai tinut doar de minciunele...... No
La mine în dicționar, cuvântul aggelos este "mesager". Iar Evanghelia este lumina lumii, dacă Biblia permite.
Atunci satana și supușii săi, vin ca mesageri ai Evangheliei yes Cool

23Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Mar Iul 29, 2008 5:17 pm

Vizitato


Vizitator

Leo Luke a scris:
Leo Luke a scris:
Anton_LaVey a scris:
Leo Luke a scris:
.....asa va invata ,,LaVey,,.....sa le doriti si sa va bucurati de raul semenilor ?.... papa

Pai nu io doresc raul, ci isus! Ala va face sa fiti umili si va invata sa fiti fraieri, probabil face prototipe dupa cum e el......... affraid
..........atunci iti doresc sa locuiesti intr-un cartier de ,,LaVey-isti,,.......si nu
de crestini cat de cat adevarati.......daca nu-ti plac.....

Pai sa stii ca nu pot sa-i sufar! Bine macar ca nu-i bag in seama deloc! ........ cre(s)tinii = cantitate neglijabila, chiar FOARTE neglijabila! Sa stea cu isus al lor si sa-l linga in dos pana nu mai pot ca oricum nu ma intereseaza viata lor de rahat!

PS: Nu mi-ai raspuns la intreabarea: Care e motivul de nu-l suport io pe isus ala?....... astept un raspuns!

24Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Mar Iul 29, 2008 6:27 pm

Diana


inger

serios? nu prea se vede tinand cont ca postezi mai mult la crestinism, ciudat, nu?

25Cum a mers Isus pe apa. Empty Re: Cum a mers Isus pe apa. Mar Iul 29, 2008 6:36 pm

Vizitato


Vizitator

Studenta_87 a scris:serios? nu prea se vede tinand cont ca postezi mai mult la crestinism, ciudat, nu?

Fiindca imi place sa imi fac adeverasul praf si pulbere! Ador sa-i vad cum se oftica de faptul ca eu il fac pe preferatu' si adoratu' lor isus cu ou si otet + ca plasarile mele contin si multe adevaruri despre organizatia lor inselatoare!!! Ador sa vad cum ii arde cand aud tot ce zic io de individul ala.... lol! lol! lol! Cum dracu' le-o placeea sa se uite la moaca lui numai ei stiu..... oare nu au noaptea cosmaruri???? affraid

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum