Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Subiecte similare
    Ultimele subiecte
    » Mai este cineva pe aici?
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

    » CRESTINI fara denominatiune
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

    » Cine este in realitate Isus!
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

    » NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

    » Ok
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

    » ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

    » vizitati
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

    » REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

    » SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

    » Cenzura istoriei!!!
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

    » Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

    » Despre crestinismul originar
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

    » Dorurile mele
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

    » VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

    » MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

    » APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

    » RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

    » Vishnuism-monoteismul hindus
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

    » Despre capitalismul salbatic
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

    » Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

    » E Omul urmasul lui Adam?
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

    » Bine v-am gasit!
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

    » POZE USERI
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

    » Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

    » Arte martiale
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

    » Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 3 EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

    Cine este conectat?
    În total sunt 4 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 4 Vizitatori

    Nici unul

    [ Vizualizeaza toata lista ]


    Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     


    Rechercher Cautare avansata


    Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

    Alimentatia vegetariana

    +19
    Soimos
    Anton_LaVey
    Eu Unul
    D
    Tudorel666
    Anticristul
    Ignorantul
    SPRS
    Diana
    Sunna
    Dorstor
    Puiu.T
    Yahiya
    Bagherra
    Vlad
    Khaarsha
    Cris
    Eon
    Krmen
    23 participan?i

    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

    In jos  Mesaj [Pagina 3 din 4]

    51Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Joi Mai 14, 2009 12:22 pm

    Eu Unul


    admin

    Un yoghin(in sensul de persoana evoluata spiritual), daca este cu adevarat maestru, poate bea si apa cu mormoloci si, printr-un proces de alchimie interioara, sa o transforme in elixir divin. grin

    52Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Joi Mai 14, 2009 2:42 pm

    D

    D
    vrajitor

    Eu Unul a scris:Un yoghin(in sensul de persoana evoluata spiritual), daca este cu adevarat maestru, poate bea si apa cu mormoloci si, printr-un proces de alchimie interioara, sa o transforme in elixir divin. grin
    Eu stiam ca yoghinii nu mananca carne!Ce sunt mormolocii? rolf

    53Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Joi Mai 14, 2009 3:57 pm

    Yahiya

    Yahiya
    zeu

    fiinca si apa gazoasa e potabila si apa minerala

    54Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Joi Mai 14, 2009 4:14 pm

    D

    D
    vrajitor

    Yahiya a scris:fiinca si apa gazoasa e potabila si apa minerala
    Si ce mai au voie sa bea yoghinii?

    55Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Joi Mai 14, 2009 4:21 pm

    Anton_LaVey

    Anton_LaVey
    vrajitor

    D a scris:Si ce mai au voie sa bea yoghinii?


    Pipi Very Happy de la guru Bivolaru! rolf

    http://www.churchofsatan.com

    56Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Joi Mai 14, 2009 4:30 pm

    D

    D
    vrajitor

    Anton_LaVey a scris:
    D a scris:Si ce mai au voie sa bea yoghinii?
    Pipi Very Happy de la guru Bivolaru! rolf
    Pipi este o marca de bautura?????O vinde guru Bivolaru????Nu-nteleg!!!! Sad

    57Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Joi Mai 14, 2009 4:31 pm

    D

    D
    vrajitor

    [quote="D"]
    Anton_LaVey a scris:
    D a scris:Si ce mai au voie sa bea yoghinii?
    Pipi Very Happy de la guru Bivolaru! rolf
    Pipi este o marca de bautura?????O vinde guru Bivolaru????Cine-i guru Bivolaru?Nu-nteleg!!!!Esti yoghin? Sad

    58Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Vin Mai 15, 2009 7:35 am

    Eu Unul


    admin

    Stimabile D., de ce cand scrii mesajele dezactivezi BBCode si apar mesajele aiurea, de a trebuit sa apelez la Adminul pentru corectia mesajelor tale? Sad

    Io nu zic ca esti Lupini, ca Soimos, ci Blue, ca prea semanati la infractiuni si la avatar. harhar

    ...... EVIL ......??


    Evil or Very Mad

    59Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Vin Mai 15, 2009 4:54 pm

    D

    D
    vrajitor

    Eu Unul a scris:Stimabile D., de ce cand scrii mesajele dezactivezi BBCode si apar mesajele aiurea, de a trebuit sa apelez la Adminul pentru corectia mesajelor tale? Sad
    Io nu zic ca esti Lupini, ca Soimos, ci Blue, ca prea semanati la infractiuni si la avatar. harhar
    ...... EVIL ......??
    Evil or Very Mad
    Stimabile!Scuze nu am stiut si repar.Cine-i Lupini?Cine-i Blue?Acum cred poti sa raspunzi ca am activat BBCode. Cool

    60Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Sam Mai 16, 2009 11:21 am

    Eu Unul


    admin

    D a scris:
    Eu Unul a scris:Stimabile D., de ce cand scrii mesajele dezactivezi BBCode si apar mesajele aiurea, de a trebuit sa apelez la Adminul pentru corectia mesajelor tale? Sad
    Io nu zic ca esti Lupini, ca Soimos, ci Blue, ca prea semanati la infractiuni si la avatar. harhar
    ...... EVIL ......??
    Evil or Very Mad
    Stimabile!Scuze nu am stiut si repar.Cine-i Lupini?Cine-i Blue?Acum cred poti sa raspunzi ca am activat BBCode. Cool
    Blue e un scandalagiu care a fost mai demult pe aici, care scria culoare pe culoare, ori nu inchidea parantezele la Quote. bom

    61Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Sam Mai 16, 2009 3:48 pm

    D

    D
    vrajitor

    Eu Unul a scris:
    Blue e un scandalagiu care a fost mai demult pe aici, care scria culoare pe culoare, ori nu inchidea parantezele la Quote. bom
    Tu esti unul eu sunt altul... Cool

    62Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Sam Mai 23, 2009 8:15 pm

    Anticristul


    eliberat

    Asta nu are importanta.Eu vreau mincare ca mi-e foame si nu stiu dupa cine sa ma iau.
    Ce i mi recomandati?

    63Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Dum Mai 24, 2009 5:40 am

    D

    D
    vrajitor

    Anticristul a scris:Asta nu are importanta.Eu vreau mincare ca mi-e foame si nu stiu dupa cine sa ma iau.
    Ce i mi recomandati?
    Legume si fructe crude,oua lactate si peste si cine poate sa manance numai hrana din cer!Pofta buna!Ce este hrana din cer? study

    64Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Dum Mai 24, 2009 6:48 am

    Soimos


    admin

    D a scris:Ce este hrana din cer? study
    Hrana din cer sunt platourile cu bunatati pe care ti le expediaza zilnic Atotputernicu pentru ca esti de partea lui.
    Daca te bazezi exclusiv pe aceasta hrana ...rasplata va veni neintarziat ... Dumnezeu te va primi langa el chiar foarte repede ... si bineinteles te va mantui ...ptr ca nu-i asa ...moartea mantuieste pe oricine de absolut toate!

    65Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Lun Mai 25, 2009 8:45 pm

    Anticristul


    eliberat

    D a scris:
    Anticristul a scris:Asta nu are importanta.Eu vreau mincare ca mi-e foame si nu stiu dupa cine sa ma iau.
    Ce i mi recomandati?
    Legume si fructe crude,oua lactate si peste si cine poate sa manance numai hrana din cer!Pofta buna!Ce este hrana din cer? study

    .......................................................................................
    Nici Isus nu sa hranit numai cu hrana din cer.Vezi ca sa dus la smochin,pina inca nu avea fructe ,cica ii era foame.Dar el era acolo mai mult viclean,a vrut sa-l prinda in cursa ,ca nu avea fructe,si la blestemat.El nu stia ca are sprijin pe Dumnezeu care ia poruncit cind sa aduca fructe.Acum cind s-o intilni Isus cu Dumnezeu sa vezi ce -l mai mostroneste pe Isus, ca nu se cuvenea sa-l pedepseasca ,ca el era drept .Adica el respecta porunca creiatorului ,sa aduca roade la vreme.Daca lui i sa facut foame cind nu trebuia e vina lui .De ce nu sa dat pe linga Martuca sa i gateasca ceva inainte de-a iesi din casa ,ca acolo a dormit in noaptea aia?Si ce e din Betania pina la Ierusalim,5 Km?Asa repede l-a apucat foamea?
    Vedeti ca textul e scris anume ca sa-l prinda pe smochin in cursa?

    66Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Dum Mai 31, 2009 8:03 am

    Soimos


    admin

    Pai eu stiam ca Isus era vegetarian ... si zau ca tare ma mai mir ca nici evreii nu respecta Legea Creatiei ...cu uite ce zice Creatorul:

    Facerea 1.29. Apoi a zis Dumnezeu: "Iată, vă dau toată iarba ce face sămânță de pe toată fața pământului și tot pomul ce are rod cu sămânță în el. Acestea vor fi hrana voastră.

    Mare avantaj pe mine ca nu-s religios ...eu manc carnea in loc de paine ...cine ghiceste de ce?

    67Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Dum Mai 31, 2009 8:37 am

    Fay


    vrajitor

    Soimos a scris:......

    Mare avantaj pe mine ca nu-s religios ...eu manc carnea in loc de paine ...cine ghiceste de ce?

    Cred ca, in general, doua explicatii ar acoperii posibilitatile:
    1. Ai grupa de sange O.
    2. Ti regim de slabire....(normal, la ce se putea gandi o femeie!!) Laughing

    68Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Dum Mai 31, 2009 9:12 pm

    Anticristul


    eliberat

    Isus nu a fost vegetarian,ca dupa pototp sa mincat carne.Iar cine aducea o jertfa era obligat sa mince din ea,impreuna cu preotul si cu saraci poporului.
    Asa ca Isu a mincat ca orice om dar numai caser ,adica dupa regulile Torei.

    69Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Dum Mai 31, 2009 10:12 pm

    Soimos


    admin

    Fay a scris:
    Soimos a scris:......

    Mare avantaj pe mine ca nu-s religios ...eu manc carnea in loc de paine ...cine ghiceste de ce?

    Cred ca, in general, doua explicatii ar acoperii posibilitatile:
    1. Ai grupa de sange O.
    2. Ti regim de slabire....(normal, la ce se putea gandi o femeie!!) Laughing

    Wrong!
    Nu ai ghicit!
    Am grupa de sange A2 si nu tin nicio cura de slabire ptr simplul motiv ca nu sunt nici macar un pic supraponderal.

    Mai incearca!

    70Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Dum Mai 31, 2009 10:20 pm

    Soimos


    admin

    Anticristul a scris:Isus nu a fost vegetarian,ca dupa pototp sa mincat carne.Iar cine aducea o jertfa era obligat sa mince din ea,impreuna cu preotul si cu saraci poporului.
    Asa ca Isu a mincat ca orice om dar numai caser ,adica dupa regulile Torei.
    Nu stiu daca este asa cum spui ?
    Isus iubea animalele si iata ce spune:
    Matei 12.7. Dacă știați ce înseamnă: Milă voiesc iar nu jertfă, n-ați fi osândit pe cei nevinovați.

    Deci se poate afirma ca Isus porunca "sa nu omori" se refera si la animale ...din cauza asta a inlocuit sacrificiul animalelor care mureau sa spele pacatele oamenilor ...cu frantul painii si gustatul vinului!

    71Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Lun Iun 01, 2009 6:52 am

    Mihai


    vrajitor

    Soimos a scris:
    Anticristul a scris:Isus nu a fost vegetarian,ca dupa pototp sa mincat carne.Iar cine aducea o jertfa era obligat sa mince din ea,impreuna cu preotul si cu saraci poporului.
    Asa ca Isu a mincat ca orice om dar numai caser ,adica dupa regulile Torei.
    Nu stiu daca este asa cum spui ?
    Isus iubea animalele si iata ce spune:
    Matei 12.7. Dacă știați ce înseamnă: Milă voiesc iar nu jertfă, n-ați fi osândit pe cei nevinovați.

    Deci se poate afirma ca Isus porunca "sa nu omori" se refera si la animale ...din cauza asta a inlocuit sacrificiul animalelor care mureau sa spele pacatele oamenilor ...cu frantul painii si gustatul vinului!

    respect

    72Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Lun Iun 01, 2009 4:17 pm

    Bulache

    Bulache
    demon

    Pai daca bea vin cu pita calda era de-al nostru.io cu Cactus asa am facut.Iar de sarbatori imi place sa manmc placinta cu VIN. Idea

    73Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Lun Iun 01, 2009 7:31 pm

    Anticristul


    eliberat

    Isus a citat pe un prooroc,asa ca nu despre el este vorba .De la proorocul acela pina la Isus sau adus multe jertfe .Isus nu la asta se referea.Mila voiesc nu inseamna a nu jertfi animale ci oameni sa se transforme interior.Dar omul tot om ramine si mincare tot are nevoie.

    74Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Lun Iun 01, 2009 11:08 pm

    Soimos


    admin

    Anticristul a scris:Isus a citat pe un prooroc,asa ca nu despre el este vorba .De la proorocul acela pina la Isus sau adus multe jertfe .Isus nu la asta se referea.Mila voiesc nu inseamna a nu jertfi animale ci oameni sa se transforme interior.Dar omul tot om ramine si mincare tot are nevoie.
    Sigur ca ai ceva dreptate ... sunt si alte citate care dovedesc ca Isus dorea ca oamenii sa se transforme in interior ... si desigur ca Isus urma si ceea ce a zis Osea ...dar se pare ca totusi el era vegetarian ... ca altfel nu ar fi propovaduit impotriva sacrificiilor rituale ... mai ales de sarbatorile voastre dupa care s-au copiat pastele nostru.

    75Alimentatia vegetariana - Pagina 3 Empty Re: Alimentatia vegetariana Joi Iun 04, 2009 6:37 pm

    Anticristul


    eliberat

    Ai gasit tu macar un singur text in care Isus sa nu fie de acord cu sacrificiile de la templu?Sti ?Cind a vindecat pe un oarecare ,ia zis ;du te si te arata preotului.Adica ce trebuia sa faca?Sa aduca o jerfulita cit de mica.Cea mai ieftina era 2 pui de turturele.
    Dar tot viata au si ei ca si orice animal.

    Continut sponsorizat



    Sus  Mesaj [Pagina 3 din 4]

    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

    Subiecte similare

    -

    » Alimentatia sanatoasa

    Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum