Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Subiecte similare
    Ultimele subiecte
    » Mai este cineva pe aici?
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

    » CRESTINI fara denominatiune
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

    » Cine este in realitate Isus!
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

    » NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

    » Ok
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

    » ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

    » vizitati
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

    » REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

    » SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

    » Cenzura istoriei!!!
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

    » Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

    » Despre crestinismul originar
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

    » Dorurile mele
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

    » VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

    » MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

    » APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

    » RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

    » Vishnuism-monoteismul hindus
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

    » Despre capitalismul salbatic
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

    » Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

    » E Omul urmasul lui Adam?
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

    » Bine v-am gasit!
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

    » POZE USERI
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

    » Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

    » Arte martiale
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

    » Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
    Alimentatia vegetariana - Pagina 2 EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

    Cine este conectat?
    În total sunt 4 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 4 Vizitatori

    Nici unul

    [ Vizualizeaza toata lista ]


    Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     


    Rechercher Cautare avansata


    Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

    Alimentatia vegetariana

    +19
    Soimos
    Anton_LaVey
    Eu Unul
    D
    Tudorel666
    Anticristul
    Ignorantul
    SPRS
    Diana
    Sunna
    Dorstor
    Puiu.T
    Yahiya
    Bagherra
    Vlad
    Khaarsha
    Cris
    Eon
    Krmen
    23 participan?i

    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

    In jos  Mesaj [Pagina 2 din 4]

    26Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Dum Sept 14, 2008 5:17 pm

    Ignorantul

    Ignorantul
    vrajitor

    Bagherra a scris:N-am intilnit in biblia citita de mine treaba cu Pavel,ca ar fi cerut sa manince crestinii non evrei porc. Sad
    Porunca lui DUMNEZEU spune clar ca avem voie sa mancam doar iarba care da seminte si pomul care da roade!Deci nu avem voie nici lapte si derivatele ei si evident nici carne.

    27Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Dum Sept 14, 2008 5:48 pm

    Anticristul


    eliberat

    Ignorantul a scris:
    Bagherra a scris:N-am intilnit in biblia citita de mine treaba cu Pavel,ca ar fi cerut sa manince crestinii non evrei porc. Sad
    Porunca lui DUMNEZEU spune clar ca avem voie sa mancam doar iarba care da seminte si pomul care da roade!Deci nu avem voie nici lapte si derivatele ei si evident nici carne.
    ..................................................................................................................................................................................
    Chiar daca Pavel ar putea fi interpretat pe undeva ca a ingaduit anumite lucruri desi nu e adevarat,noi nu trebuie sa cautam imediat prilejuri de calcarea legi daca avem in frunte pe iudeul Isus care a zis "Cine va desfiinta una din cele mai mici porunci si va invata pe oameni asa ,va fi chemat cel mai mic in imparatia cerurilor.Evident ca Isus nu ar fi acceptat sa fie unul din ei.Si nici Pavel care cunostea legea ,numai ca cei ce nu au avut niciodata lege cauta pe cineva care sa i indreptateasca la calcare ca si cum ar fi o fapta de neprihanire.

    28Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Dum Sept 14, 2008 6:25 pm

    Tudorel666


    eliberat

    Sunna a scris:Cum putem, asadar, sa ne mancam fratii mai putin evoluati? Omul ar trebui sa ajute celelalte vietuitoare sa evolueze, nu sa le distruga.

    Ciudat, dar lupul care mananca caprioarele, le ajuta mai mult sa evolueze decat padurarul care le hraneste pe gratis. Pana la urma insa, fiecare are rolul lui in evolutie, si lupul carnivor si padurarul "bun samarinean".
    Pe de alta parte insa, padurarul le hraneste si pentru ca ii place carnea de caprioara si nu vrea sa le piara natia, iar in baza vegetarienilor, ar muri caprioarele de foame iarna.

    Sunna a scris:
    O fiinta care este stabilita puternic in nonviolenta(ahimsa), capata puteri paranormale deosebite...

    Uneori, nonviolenta inseamna sa fii macar un pic violent!
    Ca de exemplu, sa presupunem ca familia unui nonviolent este atacata de un criminal. Sa presupunem ca familia nonviolentului este formata din cinci persoane si ca nonviolentul are un pistol in mana. Criminalul este turbat si hotarat sa ii ucida pe toti.
    In acest caz, nonviolentul are doua variante: apasa pe tragaci, comite o violenta, o crima, sau nu apasa pe tragaci si comite cinci violente, adica cinci crime.
    Cum astfel de situatii s-au mai intalnit si nu sunt doar ipotetice, eu as milita pentru o nonviolenta moderata...
    Afara doar de cazul in care nu este de preferat sa fii raspunzator de cinci crime, decat sa iti pierzi puterile paranormale.

    http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

    29Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Dum Sept 14, 2008 6:28 pm

    Tudorel666


    eliberat

    Ignorantul a scris:
    Bagherra a scris:N-am intilnit in biblia citita de mine treaba cu Pavel,ca ar fi cerut sa manince crestinii non evrei porc. Sad
    Porunca lui DUMNEZEU spune clar ca avem voie sa mancam doar iarba care da seminte si pomul care da roade!Deci nu avem voie nici lapte si derivatele ei si evident nici carne.

    Asa scrie, cum zici domnia ta, dar unde scrie si ca aceasta era o porunca vesnica, din neam in neam?

    http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

    30Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Dum Sept 14, 2008 6:30 pm

    Tudorel666


    eliberat

    Sunna a scris:
    SPRS a scris:Nu ma intelege gresit.
    Din experienta pot spune ca alimentatia exclusiv lacto-vegetariana imi este benefica...


    Dar asta nu inseamna ca este automat benefica tuturor.

    http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

    31Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Dum Sept 14, 2008 8:17 pm

    Sunna

    Sunna
    vrajitor

    Tudorel666 a scris:
    Sunna a scris:
    SPRS a scris:Nu ma intelege gresit.
    Din experienta pot spune ca alimentatia exclusiv lacto-vegetariana imi este benefica...


    Dar asta nu inseamna ca este automat benefica tuturor.
    Tudorel, ti-am impus eu sa nu mananci carne? Raposatu' manca la o masa 1kg de friptura, 10 oua, 1/2 kg branza... si io nu aveam treaba cu burdihanu' lui! rolf Asa ca ..dai inainte, ca nu dai concurs de frumusete aci pe forumel! N-ar strica sa faci o poza faina si sa o pui la profil, ca sa te vedem si noi...ca am inteles ca arati ca un ingeras kiss1

    32Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Lun Sept 15, 2008 4:18 am

    Ignorantul

    Ignorantul
    vrajitor

    Tudorel666 a scris:
    Ignorantul a scris:
    Bagherra a scris:N-am intilnit in biblia citita de mine treaba cu Pavel,ca ar fi cerut sa manince crestinii non evrei porc. Sad
    Porunca lui DUMNEZEU spune clar ca avem voie sa mancam doar iarba care da seminte si pomul care da roade!Deci nu avem voie nici lapte si derivatele ei si evident nici carne.

    Asa scrie, cum zici domnia ta, dar unde scrie si ca aceasta era o porunca vesnica, din neam in neam?
    Biblia Ortodoxă,Facerea,Capitolul 1:
    "26. Și a zis Dumnezeu: "Să facem om după chipul și după asemănarea Noastră, ca să stăpânească peștii mării, păsările cerului, animalele domestice, toate vietățile ce se târăsc pe pământ și tot pământul!"
    27. Și a făcut Dumnezeu pe om după chipul Său; după chipul lui Dumnezeu l-a făcut; a făcut bărbat și femeie.
    28. Și Dumnezeu i-a binecuvântat, zicând: "Creșteți și vă înmulțiți și umpleți pământul și-l supuneți; și stăpâniți peste peștii mării, peste păsările cerului, peste toate animalele, peste toate vietățile ce se mișcă pe pământ și peste tot pământul!"
    29. Apoi a zis Dumnezeu: "Iată, vă dau toată iarba ce face sămânță de pe toată fața pământului și tot pomul ce are rod cu sămânță în el. Acestea vor fi hrana voastră.
    30. Iar tuturor fiarelor pământului și tuturor păsărilor cerului și tuturor vietăților ce se mișcă pe pământ, care au în ele suflare de viată, le dau toată iarba verde spre hrană. Și a fost așa.
    31. Și a privit Dumnezeu toate câte a făcut și iată erau bune foarte. Și a fost seară și a fost dimineață: ziua a șasea."

    33Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Lun Sept 15, 2008 4:32 am

    Ignorantul

    Ignorantul
    vrajitor

    Sunna a scris:
    SPRS a scris:
    Pt ca ai adus aminte de filosofia orientala, aceasta spune sa mananci numai produsul, niciodata producatorul.
    Interesant ceea ce spui! Unde ai citit aceasta?
    Fructul nu este produsul copacului?
    SPRS a scris:
    Vegetarian fiind, nu ucizi?
    Ucizi, bineanteles ca ucizi, chiar daca obiectul crimei este doar o planta.
    Este adevarat ceea ce spui, ca ucizi, dar eu am incercat sa explic, ca fosta yoghina, de ce este mai pacat sa ucizi un animal, decat o planta. Cu cat vietatea este mai evoluata pe scara animala, cu atat are nivelul de constiinta mai ridicat si pacatul de a-l ucide este mai mare.

    Daca as veni cu argumente din Scripturi, poate ar fi pe placul multora, numai ca acest topic se afla in cadrul Spiritualitatii YOGA.

    Am intalnit persoane complet vegetariene, de cand s-au nascut, si erau OK (atat ca fizic, cat si ca intelect). Poate erau chiar peste medie.
    Ai dreptate!Adaug ca este pacat si sa modifici genetic plantele,animalele si oamenii indiferent prin ce mijloace artificiale gandite si puse in aplicare satanic de catre oameni!Este pacat sa rupi o frunza dintr-un pom daca acest fapt nu este pentru satisfacerea unei nevoi fiziologice de existenta sau de vindecare!Este bine sa mancam plante trecute prin foc?Eu nu am practicat yoga niciodata si
    citind Biblia am vazut ce spune DUMNEZEU si Iisus Fiul sau dintai nascut si spun bine foarte!AMIN!

    34Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Lun Sept 15, 2008 4:40 am

    Ignorantul

    Ignorantul
    vrajitor

    SPRS a scris:
    In alta ordine de idei, pererea mea, referitor la porunca "sa nu ucizi" mesajul este "sa nu ucizi fara rost".
    Ai dreptate partial!DUMNEZEU spune sa mancam doar iarba care da seminte si pomul care da roade!Ce spune Buddha despre alimentatie in general si despre alimentatia cu carne in special?Ce spune Dumnezeul lui Buddha?De ce lupul mananca caprioare,oi,iepuri si nu mananca iarba verde asa cum DUMNEZEU a spus?

    35Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Lun Sept 15, 2008 4:47 am

    Ignorantul

    Ignorantul
    vrajitor

    Tudorel666 a scris:
    Ciudat, dar lupul care mananca caprioarele, le ajuta mai mult sa evolueze decat padurarul care le hraneste pe gratis. Pana la urma insa, fiecare are rolul lui in evolutie, si lupul carnivor si padurarul "bun samarinean".
    De ce lupul manaca caprioarele?DUMNEZEU a spus ca toate animalele sa manance iarba cea verde iar oamenilor le-a spus sa manance iarba care da seminte si pomul care da roade!De ce oamenii nu mananca carne de lup sau de vulpe sau sobolani comunitari si caini comunitari?

    36Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Lun Sept 15, 2008 7:41 am

    Tudorel666


    eliberat

    Ignorantul a scris:
    Tudorel666 a scris:
    Ignorantul a scris:
    Bagherra a scris:N-am intilnit in biblia citita de mine treaba cu Pavel,ca ar fi cerut sa manince crestinii non evrei porc. Sad
    Porunca lui DUMNEZEU spune clar ca avem voie sa mancam doar iarba care da seminte si pomul care da roade!Deci nu avem voie nici lapte si derivatele ei si evident nici carne.

    Asa scrie, cum zici domnia ta, dar unde scrie si ca aceasta era o porunca vesnica, din neam in neam?
    Biblia Ortodoxă,Facerea,Capitolul 1:
    "26. Și a zis Dumnezeu: "Să facem om după chipul și după asemănarea Noastră, ca să stăpânească peștii mării, păsările cerului, animalele domestice, toate vietățile ce se târăsc pe pământ și tot pământul!"
    27. Și a făcut Dumnezeu pe om după chipul Său; după chipul lui Dumnezeu l-a făcut; a făcut bărbat și femeie.
    28. Și Dumnezeu i-a binecuvântat, zicând: "Creșteți și vă înmulțiți și umpleți pământul și-l supuneți; și stăpâniți peste peștii mării, peste păsările cerului, peste toate animalele, peste toate vietățile ce se mișcă pe pământ și peste tot pământul!"
    29. Apoi a zis Dumnezeu: "Iată, vă dau toată iarba ce face sămânță de pe toată fața pământului și tot pomul ce are rod cu sămânță în el. Acestea vor fi hrana voastră.
    30. Iar tuturor fiarelor pământului și tuturor păsărilor cerului și tuturor vietăților ce se mișcă pe pământ, care au în ele suflare de viată, le dau toată iarba verde spre hrană. Și a fost așa.
    31. Și a privit Dumnezeu toate câte a făcut și iată erau bune foarte. Și a fost seară și a fost dimineață: ziua a șasea."

    Dupa cum se vede, pe vremea aceea inca nu facuse Dumnezeu animalele carnivore, de vreme ce toate cele facute atunci mancau numai iarba. Mai tarziu le-a facut si pe cele carnivore si, drept urmare, a permis si omului sa manance carne.

    http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

    37Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Lun Sept 15, 2008 7:45 am

    Tudorel666


    eliberat

    Sunna a scris:
    Tudorel666 a scris:
    Sunna a scris:
    SPRS a scris:Nu ma intelege gresit.
    Din experienta pot spune ca alimentatia exclusiv lacto-vegetariana imi este benefica...


    Dar asta nu inseamna ca este automat benefica tuturor.
    Tudorel, ti-am impus eu sa nu mananci carne? Raposatu' manca la o masa 1kg de friptura, 10 oua, 1/2 kg branza... si io nu aveam treaba cu burdihanu' lui! rolf Asa ca ..dai inainte, ca nu dai concurs de frumusete aci pe forumel! N-ar strica sa faci o poza faina si sa o pui la profil, ca sa te vedem si noi...ca am inteles ca arati ca un ingeras kiss1

    Care raposatu?

    http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

    38Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Lun Sept 15, 2008 8:01 pm

    Anticristul


    eliberat

    Asa ca ..dai inainte, ca nu dai concurs de frumusete aci pe forumel! N-ar strica sa faci o poza faina si sa o pui la profil, ca sa te vedem si noi...ca am inteles ca arati ca un ingeras
    .......................................................................................
    Si ingerasi sint de multe feluri.Am vazut ceva picturi cu ingerasi odata.Erau niste purcelusi cu aripi.Ce or fi devenind cind au crescut mari?Ingeroi cred.
    Cu stima .Nu sint vegetarian dar nici iubitor de carne.

    39Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Lun Sept 15, 2008 9:31 pm

    Tudorel666


    eliberat

    Anticristul a scris:Asa ca ..dai inainte, ca nu dai concurs de frumusete aci pe forumel! N-ar strica sa faci o poza faina si sa o pui la profil, ca sa te vedem si noi...ca am inteles ca arati ca un ingeras
    .......................................................................................
    Si ingerasi sint de multe feluri.Am vazut ceva picturi cu ingerasi odata.Erau niste purcelusi cu aripi.Ce or fi devenind cind au crescut mari?Ingeroi cred.
    Cu stima .Nu sint vegetarian dar nici iubitor de carne.

    Eu sunt un "ingeras" ceva mai intunecat.

    http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

    40Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Joi Sept 25, 2008 9:21 pm

    Yahiya

    Yahiya
    zeu

    io zic ca se poate manca si carne yahwe permite


    Deuteronomul - A cincea carte a lui Moise
    Cap. 14

    6. Orice dobitoc care are copita despicată, cu spintecătură adâncă între amândouă părțile copitei și care dobitoc rumegă mâncarea, se mănâncă.

    7. Dintre cele ce își rumegă mâncarea sau își au copita despicată printr-o spintecătură adâncă, numai acestea nu se mănâncă: cămila, iepurele și iepurele de casă, pentru că, deși acestea își rumegă mâncarea, dar nu-și au copita despicată, acestea sunt necurate pentru voi.

    8. Nu se mănâncă porcul, pentru că, deși are copita despicată, nu își rumegă mâncarea; acesta este necurat pentru voi. Carnea acestora să n-o mâncați și de stârvurile lor să nu vă atingeți.

    41Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Joi Sept 25, 2008 9:52 pm

    SPRS


    demon

    Esti capabil sa dai o explicatie stiintifica pentru aceste interdictii?
    Considera intrebare ca pe o provocare directa, vreu sa vad daca esti in stare sa gandesti.

    42Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Joi Sept 25, 2008 10:57 pm

    Yahiya

    Yahiya
    zeu

    nu ca m-ar interesa aprecierea ta .
    in primul rand in zona e foarte cald si carnea de porc e plina de grasimi.
    2. mai nou sa descoperit ca in general carnea rosie este cancerigena si cea de porc e prima pe lista.
    3. porcul e un animal murdar care traieste in mizerie . au fost create ferme sterile pentru cresterea porcinelor si dupa 2-3 generatii au inceput sa moara pe capete motivul ai sa razi prea multa curatenie Laughing
    si daca stau sa postez despre asta nu termin nici pana maine

    43Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Vin Sept 26, 2008 8:41 am

    SPRS


    demon

    Ai uitat sa vb despre camila si iepuri.

    44Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Mier Mai 13, 2009 3:39 pm

    D

    D
    vrajitor

    Ce lichide sunt permise sa bea un yoghin?

    45Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Mier Mai 13, 2009 3:47 pm

    Yahiya

    Yahiya
    zeu

    apa plata!

    46Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Mier Mai 13, 2009 3:58 pm

    D

    D
    vrajitor

    Numai acest lichid?Care este deosebirea dintre apa plata si apa potabila?

    47Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Mier Mai 13, 2009 3:59 pm

    Yahiya

    Yahiya
    zeu

    apa potabila poate fi si palta.

    48Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Mier Mai 13, 2009 4:09 pm

    D

    D
    vrajitor

    Un yoghin bea numai apa plata?Adica cum apa potabila poate fi si palta?

    49Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Mier Mai 13, 2009 5:05 pm

    Yahiya

    Yahiya
    zeu

    credeam ca stii
    POTÁBIL, -Ă, potabili, -e, adj. Care îndeplinește toate calitățile necesare pentru a putea fi băut; bun de băut. Apă potabilă. – Din fr. potable, lat. potabilis.

    50Alimentatia vegetariana - Pagina 2 Empty Re: Alimentatia vegetariana Mier Mai 13, 2009 5:43 pm

    D

    D
    vrajitor

    Apa plata=apa potabila?De ce i se spune apa plata la apa plata si nu potabila?Un yoghin bea numai apa plata?

    Continut sponsorizat



    Sus  Mesaj [Pagina 2 din 4]

    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

    Subiecte similare

    -

    » Alimentatia sanatoasa

    Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum