Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Dezvaluiri despre Masonerie

+12
Hary
Heruer
Alice Bailey
Anticristul
Cathetel
Silva
GERULA
Delta
Res
SPRS
Zyraxes
No Name
16 participan?i

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Mier Iul 30, 2008 6:58 am

Heruer


inger

Silva a scris:stai ca nu inteleg, care ar fi bai-ul?

sa nu incurcam capra cu varza, una is inalnirile astea mondene de-a joaca de-a masoneria si alta e cultul masonic, care candva era o societate secreta

banuiesc ca si acum adevartii masoni nu urla in gura mare pe strada ca ei sunt masoni, aia care se dau de masoni pe la tv is marionete

imi cer scuze daca declaratia mea ataca pe cineva, nu o fac cu intentia asta, doar am remarcat un fapt care pe mine m-a surprins, ca din societatea secreta care era, acum se face parada.

pot stii de ce cei de mai sus ar fi fost taxati pentru o idee? ai afirmat ca daca erau altii erau taxati
Hahahahaha
Intr-o vreme "dadea bine" sa ai pe cartea de vizita, sau daca nu-ti permiteai carte de vizita, pe eticheta de pe usa de la apartament Acad.prof.dr.doc....etc.etc.
Acum se pare ca ete "cool" sa scrie, prin aceleasi locuri, Mason de grad nnn.
Sunt intr-u totul de acord cu tine si nu numai in ceea ce priveste masoveria. Organizatiile care se respecta, oculte sau nu, nu vor face, niciodata balci mediatic.

27Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Mier Iul 30, 2008 6:57 pm

Silva


muritor de rand

SPRS a scris:Stimata tzatza de oltenia Silva,

Sa-ti raspund pe acelasi ton?
Mai bine tac.

ioi...nea spiridutza....care ton bre, dupa ce vii si te dai de grande pe aici ca citesti ziare americanesti si ca altii (adica eu) nu au ceea ce se numeste cultura gazetareasca, tot mata esti nervos cand esti atacat?

apropo...vezi bre ca nu o nimerisi cu tzztza de oltenia....te induce in eroare expresia - bre- aidi grija ca folosesc mai multe, si ardelenesti, si moldovinesti.....de pe unde esti ca folosesc si de la mata din zona

28Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Mier Iul 30, 2008 8:59 pm

Res

Res
muritor de rand

dupa parerea mea intre masonerie dictatori si dictatura exista o stransa legatura . Vezi si AICI

29Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Sam Aug 02, 2008 7:53 am

Hary

Hary
muritor de rand

Res a scris:dupa parerea mea intre masonerie dictatori si dictatura exista o stransa legatura . Vezi si AICI

Pune linkul direct catre pagina ca in google se schimba ordinea.

30Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Mier Ian 07, 2009 12:27 pm

Cactus

Cactus
inger

SPRS a scris:
Zyraxes a scris:MANIFESTĂRI ANTI-ROMÂNEȘTI ALE EVREILOR SIONIȘTI: România, țintă sionistă

http://bisericasecreta.wordpress.com/2007/09/09/romania-tinta-sionista/

Pacat ca cele 30% elemente de adevar se pierd in 70% speculatii de 2 bani.
Apropo de Masoneria care nu a avut de suferit de pe urma comunistilor, spune asta celor 1500 de masoni care au muril la canal sau in inchisori.

Corect - si, daca chiar vrem sa discutam despre masonerie, macar sa incepem prin a citi (?) putinele surse oficiale (?)
de care dispunem; dupa aia, nu avem decat sa luam
in considerare si spusele la "radio shantz"..
Romanii se pare ca au o pasiune din a demoniza tot ce nu intzeleg; dar, vor - oare - ei sa intzeleaga ?

31Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Lun Ian 12, 2009 11:47 am

Garrybaldi


vrajitor

Corect, incep eu:
Stiati ca Horia a fost mason?

32Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Mar Ian 13, 2009 10:34 am

Bulache

Bulache
demon

Da!Apartinea lojei din Viena. Numele lui e Horea. ok1

33Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Lun Ian 19, 2009 6:47 pm

Garrybaldi


vrajitor

Exact, Horea, scuze...
Eu ma trag de acolo, pe departe, si nu stiu cum il cheama...rusine mie. Embarassed

Atunci, fiind el mason, cum se explica faptul ca el a condus rascoala, adica vreau sa spun, masoneria se ocupa si cu chestii de astea, adica cu sculati si ra-sculati?

34Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Mar Ian 20, 2009 2:21 pm

Bulache

Bulache
demon

De multe ori si masoni sacrifica cate un pion di folosul lor.Si rascoala a izbucnit datorita avaritiei feudalilor unguri care vreau sa-l traga pe inparat in piept.Joc politic in orice revolta sau razboi.
Laughing

35Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Dum Feb 01, 2009 7:49 pm

Garrybaldi


vrajitor

Un citat destul de aproape de realitate, zic eu:

Masoneria a facut si lucruri bune: Revolutia de la 1848 si unirea principatelor Romane, sau ceea ce azi se numeste Declaratia Drepturilor Omului, sau marea revolutie franceza. Chiar si revolutia Bolsevica are radacini masonice. Prin urmare eu cred ca masonerie nu este o organizatie care actioneaza bine sau rau ci doar actioneaza in directia intereselor de moment si mai putin in contextul unei doctrine planetare de dominatie a lumii.

Desigur ca idea marii conspiratii are multi admiratori, dar nu asta este realitatea lumii in care traim. Daca am vrea sa punem pe spatele masoneriei tot raul de pe lume asta am putea sa o facem oricum si fara reprosuri ca doar nu ii nimeni sa ne dea in cap, dar… totusi.. sa ne uitam la dovezi si sa vedem ca de la Tomas Jeferson pina la politica lui Bush & Petroleum Co. este distanta mare si nu are nimic in comun. De asemenea masoneria nu are mare lucru de impartit cu statele arabe care fac politica energetica de azi.

36Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Dum Feb 01, 2009 8:10 pm

Garrybaldi


vrajitor

Bulache a scris:De multe ori si masoni sacrifica cate un pion di folosul lor.Si rascoala a izbucnit datorita avaritiei feudalilor unguri care vreau sa-l traga pe inparat in piept.Joc politic in orice revolta sau razboi.
Laughing

Care era interesul in jocul asta?
Imparatul vroia sa-i aduca pe nobili la supunere si sa imbunatateasca soarta taranilor?

Rezistenta nobililor la ordinul imparatului de permite inrolarea tinerilor in armata imperiala, A FOST MOTIVUL PRINCIPAL, dar ramane un mister: crucea aurita pe care zicea Horia, Imparatul i-ar fi daruit-o ca imputernicire pentru ca SA-SI HOTARASCA EI SINGURI SOARTA.
O fi fost adevarat?

37Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Dum Feb 01, 2009 8:10 pm

Garrybaldi


vrajitor

Bulache a scris:De multe ori si masoni sacrifica cate un pion di folosul lor.Si rascoala a izbucnit datorita avaritiei feudalilor unguri care vreau sa-l traga pe inparat in piept.Joc politic in orice revolta sau razboi.
Laughing

Care era interesul in jocul asta?
Imparatul vroia sa-i aduca pe nobili la supunere si sa imbunatateasca soarta taranilor?

Rezistenta nobililor la ordinul imparatului de permite inrolarea tinerilor in armata imperiala, A FOST MOTIVUL PRINCIPAL, dar ramane un mister: crucea aurita pe care zicea Horia, Imparatul i-ar fi daruit-o ca imputernicire pentru ca SA-SI HOTARASCA EI SINGURI SOARTA.
O fi fost adevarat?

38Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Lun Feb 02, 2009 3:25 pm

Bulache

Bulache
demon

Sunt convins ca ai inteles.Jocul puteri :doi se bat si al treilea castiga.Desigur ca politica isi are partile ei si trage foloase si de pe unul si de pe altul,casatiga cel care face jocul cat mai bine. Laughing Evil or Very Mad

39Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Joi Apr 02, 2009 6:27 am

Cactus

Cactus
inger

Garrybaldi a scris:Un citat destul de aproape de realitate, zic eu:

Masoneria a facut si lucruri bune: Revolutia de la 1848 si unirea principatelor Romane, sau ceea ce azi se numeste Declaratia Drepturilor Omului, sau marea revolutie franceza. Chiar si revolutia Bolsevica are radacini masonice. Prin urmare eu cred ca masonerie nu este o organizatie care actioneaza bine sau rau ci doar actioneaza in directia intereselor de moment si mai putin in contextul unei doctrine planetare de dominatie a lumii.

Desigur ca idea marii conspiratii are multi admiratori, dar nu asta este realitatea lumii in care traim. Daca am vrea sa punem pe spatele masoneriei tot raul de pe lume asta am putea sa o facem oricum si fara reprosuri ca doar nu ii nimeni sa ne dea in cap, dar… totusi.. sa ne uitam la dovezi si sa vedem ca de la Tomas Jeferson pina la politica lui Bush & Petroleum Co. este distanta mare si nu are nimic in comun. De asemenea masoneria nu are mare lucru de impartit cu statele arabe care fac politica energetica de azi.

In mare masura ai dreptate; in fond, miscarea masonica este foarte scindata - atat pe plan international cat si pe cel local. Prea multe loji neregulare, prea multe loji unde domnesc interese personale locale sau nationale; la fel si pe plan international. Toata miscarea masonica actuala este departe de masoneria speculativa care i-a dat nashtere. Oricum, masoneria, in ansamblul sau are si obiective pe termen lung, la care au aderat cam toate lojile. Interesele locale, izolate ale lojilor locale se armonizeaza si se adapteaza - in ultima instanta - obiectivelor pe temrn lung ale masoneriei in ansamblu... Zic eu, dar..

40Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Joi Mai 14, 2009 5:53 pm

Cactus

Cactus
inger

41Dezvaluiri despre Masonerie - Pagina 2 Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Vin Mai 15, 2009 7:42 am

Soimos


admin


Poate vrei sa ne spui si ce cauta papa la evrei si musulmani ... ce se ascunde in spatele acestei vizite ...ce inseamna ecumenismul si care sunt tintele finale?

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum