Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Dezvaluiri despre Masonerie EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Dezvaluiri despre Masonerie EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Dezvaluiri despre Masonerie EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Dezvaluiri despre Masonerie

+12
Hary
Heruer
Alice Bailey
Anticristul
Cathetel
Silva
GERULA
Delta
Res
SPRS
Zyraxes
No Name
16 participan?i

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1Dezvaluiri despre Masonerie Empty offtopice Mier Mai 21, 2008 8:58 pm

No Name


inger

2Dezvaluiri despre Masonerie Empty Dezvaluiri despre Masonerie Mier Iul 16, 2008 8:47 am

Zyraxes


demon

"Francmasoneria (sau Masoneria) este o organizație evreiască, a cărei istorie, grade, simboluri și parole convenționale sunt evreiești de la început până la sfârșit” așa caracterizează publicația evreiască Israelite of America, organizația denumită Francmasonerie.

Iar Jean Bidegain, într-un discurs ținut în fața Marelui Orient al Franței, adaugă: „Evreii, atât de remarcabili prin instinctul lor de dominație și prin știința lor de a guverna, au creat Franc-Masoneria ca să înroleze într-însa oameni care, neaparținând neamului lor, se angajează totuși să-i ajute în faptele lor, să colaboreze cu ei la stabilirea domniei lui Israel printre oameni”.

Potrivit lui Florin Becescu: „Conducerea supremă a francmasoneriei universale o deține Ordinul internațional B’nai B’rith cu sediul la Chicago, împreună cu formațiile secrete ascendente, B’nai Mosche, B’nai Israel, B’nai Zion, dominate ocult la rândul lor de acei misterioși Înțelepți ai Sionului”.

http://ro.metapedia.org/wiki/Masoneria

3Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Mier Iul 16, 2008 8:52 am

Zyraxes


demon

MANIFESTĂRI ANTI-ROMÂNEȘTI ALE EVREILOR SIONIȘTI: România, țintă sionistă

http://bisericasecreta.wordpress.com/2007/09/09/romania-tinta-sionista/

4Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Mier Iul 16, 2008 6:55 pm

SPRS


demon

Zyraxes a scris:MANIFESTĂRI ANTI-ROMÂNEȘTI ALE EVREILOR SIONIȘTI: România, țintă sionistă

http://bisericasecreta.wordpress.com/2007/09/09/romania-tinta-sionista/

Pacat ca cele 30% elemente de adevar se pierd in 70% speculatii de 2 bani.
Apropo de Masoneria care nu a avut de suferit de pe urma comunistilor, spune asta celor 1500 de masoni care au muril la canal sau in inchisori.

5Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Vin Iul 25, 2008 6:36 am

Res

Res
muritor de rand

Zyraxes a scris:[....]Iar Jean Bidegain, într-un discurs ținut în fața Marelui Orient al Franței, adaugă: „Evreii, atât de remarcabili prin instinctul lor de dominație și prin știința lor de a guverna, au creat Franc-Masoneria ca să înroleze într-însa oameni care, neaparținând neamului lor, se angajează totuși să-i ajute în faptele lor, să colaboreze cu ei la stabilirea domniei lui Israel printre oameni”.[....]
orice organizatie a carei finalitate este dominatia este antisociala deoarece principalul mod de actiune este discriminarea .

6Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Vin Iul 25, 2008 6:37 am

Delta

Delta
demon

Res a scris:orice organizatie a carei finalitate este dominatia este antisociala deoarece principalul mod de actiune este discriminarea .
În principiu sau fără? Sad

7Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Vin Iul 25, 2008 9:34 am

GERULA

GERULA
vrajitor

Interesant este cate din deciziile politice majore ale prezentului sunt dictate in Romania de catre masonerie.

8Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Vin Iul 25, 2008 10:15 am

Delta

Delta
demon

GERULA a scris:Interesant este cate din deciziile politice majore ale prezentului sunt dictate in Romania de catre masonerie.
Și eu care credeam că toate guvernele post-decembriste conduceau țara cam la marea derută... Sad

9Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Vin Iul 25, 2008 11:47 am

Zyraxes


demon

Delta a scris:Și eu care credeam că toate guvernele post-decembriste conduceau țara cam la marea derută... Sad

Cand e vorba de decizii majore e implicata si masoneria si alte entitati straine, iar cand e vorba de luat decizii ptr oameni, se face la deruta cum zici tu.

10Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Lun Iul 28, 2008 4:03 pm

Silva


muritor de rand

bre...ceva de speriat si cu masonii astia, is peste tot....deja a inceput sa fie "cool" sa fii membru al gruparii

azi la munca, din vorba-n ciorba una din cucoanele de aici, o stimata doamna de vreo 55 de ani imi tranteste una...ca ma-sa e membra si au nu stiu ce party la care e invitata si ea

si o intreb,.....mama dvs e mason????? ca eu aveam impresia ca is o societate secreta....da de unde....toti bolovanii is acum masoni..... Very Happy

11Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Lun Iul 28, 2008 4:22 pm

Cathetel

Cathetel

Ok! Multumim ca ti-am spus parerea, Silva, si speram ca moderatorul sa nu stearga replica.. Daca era vorba de Yahyia sau Andi_, fii convinsa ca jar mancau! Laughing

Ceea ce sustii tu despre masoneria feminina probabil ca e valabil pentru America, deoarece masoneria feminina romana este foarte puternica. Wink

12Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Lun Iul 28, 2008 5:10 pm

Silva


muritor de rand

stai ca nu inteleg, care ar fi bai-ul?

sa nu incurcam capra cu varza, una is inalnirile astea mondene de-a joaca de-a masoneria si alta e cultul masonic, care candva era o societate secreta

banuiesc ca si acum adevartii masoni nu urla in gura mare pe strada ca ei sunt masoni, aia care se dau de masoni pe la tv is marionete

imi cer scuze daca declaratia mea ataca pe cineva, nu o fac cu intentia asta, doar am remarcat un fapt care pe mine m-a surprins, ca din societatea secreta care era, acum se face parada.

pot stii de ce cei de mai sus ar fi fost taxati pentru o idee? ai afirmat ca daca erau altii erau taxati

13Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Lun Iul 28, 2008 6:00 pm

Cathetel

Cathetel

Silva a scris:stai ca nu inteleg, care ar fi bai-ul?

sa nu incurcam capra cu varza, una is inalnirile astea mondene de-a joaca de-a masoneria si alta e cultul masonic, care candva era o societate secreta

banuiesc ca si acum adevartii masoni nu urla in gura mare pe strada ca ei sunt masoni, aia care se dau de masoni pe la tv is marionete

imi cer scuze daca declaratia mea ataca pe cineva, nu o fac cu intentia asta, doar am remarcat un fapt care pe mine m-a surprins, ca din societatea secreta care era, acum se face parada.

pot stii de ce cei de mai sus ar fi fost taxati pentru o idee? ai afirmat ca daca erau altii erau taxati

rolf SPRS va face curatenie cu siguranta si, daca mai era Admin, 90 % din useri erau banati si 90% din replici sterse.
Cred ca te sustine Hary, ca lui ii plac mull fetele..

Problema e ca aici, la Masonerie, nu se admit orice fel de discutii, ci doar cele "profesionale". Asa am sesizat.

14Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Lun Iul 28, 2008 6:05 pm

Silva


muritor de rand

ihihihi...adica iti trebuie carnet de partid masonic sa poti discuta ceva aici????

mai sa fie si eu care credeam ca forumurile is facute pentru oricine si se poate discuta orice atata timp cat este pe tema subiectului....tztztztztztz

scuze....data viitoare cand am amanunte din "interior" de la madama masoana postez iarasi....lol

15Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Lun Iul 28, 2008 8:45 pm

Anticristul


eliberat

Fii linistita Silva aici esti acasa,nu ti sterge nimeni nimic daca nu esti off topic.Cu bine eu am venit cam tirziu si sint obosit.Cu stima .

16Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Lun Iul 28, 2008 9:00 pm

Silva


muritor de rand

multam nea anticristu....mergi si te odihneste

apropo de masoni.....intrebare, ca ma tot roade si nu-mi vine sa o intreb cu cucoana....astia or face si altceva la intalnirile alea ale lor

a..mi-a venit o idee...ma infiltrez....ii zic la cucoana ca ma gandeam mai demult la masoni...bla bla.....cum pot deveni membra,.,....serios daca nu fac asta....vreun sfat?

17Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Lun Iul 28, 2008 9:24 pm

SPRS


demon

Silva a scris:bre...ceva de speriat si cu masonii astia, is peste tot....deja a inceput sa fie "cool" sa fii membru al gruparii

azi la munca, din vorba-n ciorba una din cucoanele de aici, o stimata doamna de vreo 55 de ani imi tranteste una...ca ma-sa e membra si au nu stiu ce party la care e invitata si ea

si o intreb,.....mama dvs e mason????? ca eu aveam impresia ca is o societate secreta....da de unde....toti bolovanii is acum masoni..... Very Happy

Oricine poate lua parte la o petrecere, chiar daca este organizata de membri masoni.

18Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Lun Iul 28, 2008 9:27 pm

SPRS


demon

Cathetel a scris:
Silva a scris:stai ca nu inteleg, care ar fi bai-ul?

sa nu incurcam capra cu varza, una is inalnirile astea mondene de-a joaca de-a masoneria si alta e cultul masonic, care candva era o societate secreta

banuiesc ca si acum adevartii masoni nu urla in gura mare pe strada ca ei sunt masoni, aia care se dau de masoni pe la tv is marionete

imi cer scuze daca declaratia mea ataca pe cineva, nu o fac cu intentia asta, doar am remarcat un fapt care pe mine m-a surprins, ca din societatea secreta care era, acum se face parada.

pot stii de ce cei de mai sus ar fi fost taxati pentru o idee? ai afirmat ca daca erau altii erau taxati

rolf SPRS va face curatenie cu siguranta si, daca mai era Admin, 90 % din useri erau banati si 90% din replici sterse.
Cred ca te sustine Hary, ca lui ii plac mull fetele..

Problema e ca aici, la Masonerie, nu se admit orice fel de discutii, ci doar cele "profesionale". Asa am sesizat.

In cazul in care nu ai observat, am demisionat din functia de Admin tocmai ca sa nu mai existe aceast tip de comentarii.
Insa am o surpriza pentru voi, voi apelka la Admin sa creeze un nou topic " Aberatii despre masonerie" unde veti zburda in voie, fara nici un fel de opreliste.

19Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Lun Iul 28, 2008 9:29 pm

SPRS


demon

Silva a scris:ihihihi...adica iti trebuie carnet de partid masonic sa poti discuta ceva aici????

mai sa fie si eu care credeam ca forumurile is facute pentru oricine si se poate discuta orice atata timp cat este pe tema subiectului....tztztztztztz

scuze....data viitoare cand am amanunte din "interior" de la madama masoana postez iarasi....lol

Din punctul tau de vedere, dicutii avand la baza "documente" demonstrate a fi false sau aberatii nesustinute si neargumentate, sunt discutii la obiect?

20Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Lun Iul 28, 2008 9:31 pm

SPRS


demon

Silva a scris:multam nea anticristu....mergi si te odihneste

apropo de masoni.....intrebare, ca ma tot roade si nu-mi vine sa o intreb cu cucoana....astia or face si altceva la intalnirile alea ale lor

a..mi-a venit o idee...ma infiltrez....ii zic la cucoana ca ma gandeam mai demult la masoni...bla bla.....cum pot deveni membra,.,....serios daca nu fac asta....vreun sfat?

Cauta sa dai de Doamna Nicolesco si te inscrii la Masoneria Iregulara Feminina.

21Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Lun Iul 28, 2008 9:32 pm

Alice Bailey

Alice Bailey
vrajitor

Pai, Silva e din Florida, SPRS. Poate da de matalutza! rolf

22Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Lun Iul 28, 2008 9:43 pm

SPRS


demon

Atunci ma mira ca nu stie elemente de baza, cum ca in SUA nu este considerat nimic fenomenal sa fii membru al fratiei masonice, deci se exclude dorinta de parvenire din start, orice oras care are un templu masonic, are si indicatoare rutiere unde sunt mentionate, adresa sau locatia Templului, precum si data/ora intalnirilor.
Daca Silva ar citi si ziarele, cu regularitate, este imposibil sa nu fi vazut vreodata anunturi publice despre Ritul Shrine, care are un spital pentru copii care au suferit arsuri grave, spital unde, orice pacient sub 18 ani are servicii gratuite.
http://www.shrinershq.org/Hospitals/Main/

23Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Mar Iul 29, 2008 7:42 am

Alice Bailey

Alice Bailey
vrajitor

24Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Mar Iul 29, 2008 1:02 pm

Silva


muritor de rand

bre nea spiridutza.....mata ce ai cu mine? e cumva faptul ca ma luai de fratii mata masoni? ete mare scofala.....ti-am mai spus, orice bolovan devine mason zilele astea, iar daca mata chiar ai impresia ca Masonii adevarati isi pun indicatoare rutiere spre templu inseamna ca citesti prea multe ziare....ca tot o dadusi pe lipsa dorintei mele de a citi maculatura in america.

ce vrei sa-ti spun/......ca esti de aici, ca ziarele americane is controlate mai rau ca pe timpul lui ceasca? sau ca masoneria daca exista nu e penmtru nasul la toti. Spitale, Club-uri si mai stiu eu ce alte zone de adunare is pentru de astia de-alde mata de cred ca masonii ies pe strada cu steaua-n frunte sa vada toata lumea ca-s masoni.

daca citeai ce am scris mai sus vedeai ca nu sunt impotriva masonilor, sunt impotriva celor ca mata care nu au ce face si discuta de masoni ca si cum ai avea mata nush ce document adevarat care iti reda totul despre masonerie.

Masonii recruteaza pe oricine, insa nu oricine e mason, nu la toti le sunt descoperite caile masoneriei si fii mata sigur, nu la toti li se dau harti cu indicatii rutiere spre cel mai apropiat obiectiv de turism masonic. Cei care formeaza masoneria nu au libertatea de a posta pe interne tampaneii despre masoni sau a chefui la petreceri si a se da de masoni in gura mare, astia is pacalici, inclusiv madama Nicolescu....pe care oricum nu o plac de nici o culoare.

25Dezvaluiri despre Masonerie Empty Re: Dezvaluiri despre Masonerie Mar Iul 29, 2008 9:21 pm

SPRS


demon

Stimata tzatza de oltenia Silva,

Sa-ti raspund pe acelasi ton?
Mai bine tac.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum