Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Subiecte similare
    Ultimele subiecte
    » Mai este cineva pe aici?
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

    » CRESTINI fara denominatiune
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

    » Cine este in realitate Isus!
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

    » NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

    » Ok
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

    » ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

    » vizitati
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

    » REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

    » SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

    » Cenzura istoriei!!!
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

    » Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

    » Despre crestinismul originar
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

    » Dorurile mele
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

    » VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

    » MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

    » APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

    » RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

    » Vishnuism-monoteismul hindus
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

    » Despre capitalismul salbatic
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

    » Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

    » E Omul urmasul lui Adam?
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

    » Bine v-am gasit!
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

    » POZE USERI
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

    » Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

    » Arte martiale
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

    » Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
    Bine v-am gasit! - Pagina 13 EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

    Cine este conectat?
    În total sunt 4 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 4 Vizitatori

    Nici unul

    [ Vizualizeaza toata lista ]


    Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     


    Rechercher Cautare avansata


    Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

    Bine v-am gasit!

    +51
    Dulgherul
    Soimos
    2009MIGIS1
    Zarzavat
    Carla
    Bulache
    Garrybaldi
    Empathy
    Emir
    Simah
    HaymHerman
    Eu Unul
    Dracool
    Craa
    Mefisto_666
    Anticristul
    Silva
    Delta
    Res
    Alex
    ATB
    Yahiya
    Alice Bailey
    Puiu.T
    Hareth
    Ecstasy
    Bagherra
    Hans Baldung Grün
    Constantin
    Mihai LEONTE
    Leeloo
    Diana
    Fresh
    Dorstor
    Cris
    Hades
    Sunna
    Bloom
    Emil Condor
    SAVIN
    Eblis
    Vlad the Impaler
    Irene05
    Remussatala
    Der Bedeu
    Teroristul
    Ada_Pal
    Cactus
    SilverStar
    Lucretia
    Mihai
    55 participan?i

    Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Urmatorul

    In jos  Mesaj [Pagina 13 din 14]

    301Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Lun Iun 22, 2009 9:08 am

    Soimos


    admin

    Sa nu-mi povestesti ca si el e yoghin ca tine?

    302Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Lun Iun 22, 2009 9:18 am

    Alice Bailey

    Alice Bailey
    vrajitor

    Soimos a scris:Sa nu-mi povestesti ca si el e yoghin ca tine?
    Tocmai, ca nu e yoghin. E ca tine, asa ...adica...daca vrei sa bati un cui in capul unui neamt, se indoaie cuiul. harhar

    303Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Lun Iun 22, 2009 9:33 pm

    Anticristul


    eliberat

    Si totusi eu vreau sa stiu cum sa fac Yoga?Pe coltul mesei de net este permis?

    304Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 5:52 am

    Alice Bailey

    Alice Bailey
    vrajitor

    Anticristul a scris:Si totusi eu vreau sa stiu cum sa fac Yoga?Pe coltul mesei de net este permis?

    Iti dau un sfat: Ai grija, ca prea mult alcool distruge celula nervoasa, te ramoleste si te face si impotent(atat fizic cat si mental)

    Vad ca adaugi si coltul mesei prin mesaje, alaturi de sfanta bautura. Esti obisnuit sa stai ca servitorii in colturile meselor si nu in capul lor? Nu de alta, dar nu prea vad legatura cu mesajele de la religie sau de la "Bine ati venit!"

    Ia aici un paharel, poate zici si lucruri bune. cheers (In yoga se spune ca ce e in exces, trece in extrema opusa grin )

    305Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 6:58 am

    Fay


    vrajitor

    Draga Alice, bine ai revenit!
    Si eu revin mereu bine....
    Dar nu crezi ca ai revenit cam in "forta"?
    Nu de alta, dar exagerarea nu-i buna in nici un fel si niciunde, iar asta nu este nevoie sa fi neaparat yoghin pentru a sti...
    Deci, nu este cazul sa-i cataloghezi pe forumisti, pentru diverse glume, ca fiind betivi sau cu capul tare.
    Glumele sunt "medicamente" antistres si trebuie privite ca atare.
    Yoga este,dupa parerea mea, o metoda exelenta de a incerca sa valorificam mostenirea noastra, a fiecaruia, care zace nefolosita in minte, acea forta pe care nu stim sa o intrebuintam, pentru binele nostru in primul rand.
    Dar nu cred ca yoga este "forta", ea este doar metoda, una din multele metode ...
    Oricum, a practica yoga in limitele bunului simt, nu poate fi un lucru rau.

    306Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 7:07 am

    Mihai


    vrajitor

    Fay a scris:Oricum, a practica yoga in limitele bunului simt, nu poate fi un lucru rau.

    Crestinii sustin ca yoga este un pacat si se incadreaza pe linia New Age. Pacatul este ca se lucreaza cu energii si se fac lucruri impotriva firii. Ex. yoga te invata cum sa nu dormi, facand exercitii. E ceva impotriva firii.
    Ori Dumnezeu a creat o diversitate de fiinte si fiecare are rostul ei in lume. A umbla la structura psiho-mentala si energetica a individului este un pacat, ca se incadreaza la incalcarea poruncii"Sa nu ucizi". Handicapatul de aia e handicapat, ca Dumnezeu a avut un plan cu el, sa invete o lectie anume. Noi nu suntem Dumnezeu sa facem din noi ceea ce dorim. Trebuie sa ne supunem vointa lui Dumnezeu.

    De ce sa acem pozitiile alea complicate, cand matania crestina e un exercitiu complet? Apoi, de ce sa inghitim pamblici sa ne curatam interior, ori caldari de apa si sa facem alte prostii, cand Dumnezeu a lasat postul?

    Sexul e lasat sa facem copii si nu is de acord nici cu prostiile alea fara finalizare si ejaculare ori ovulatie. Daca am facut pacat(adica sex), sa suportam consecintele pacatelor, adica copiii.

    307Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 7:27 am

    Fay


    vrajitor

    Mihai a scris:
    Fay a scris:Oricum, a practica yoga in limitele bunului simt, nu poate fi un lucru rau.

    Crestinii sustin ca yoga este un pacat si se incadreaza pe linia New Age. Pacatul este ca se lucreaza cu energii si se fac lucruri impotriva firii. Ex. yoga te invata cum sa nu dormi, facand exercitii. E ceva impotriva firii.
    Ori Dumnezeu a creat o diversitate de fiinte si fiecare are rostul ei in lume. A umbla la structura psiho-mentala si energetica a individului este un pacat, ca se incadreaza la incalcarea poruncii"Sa nu ucizi". Handicapatul de aia e handicapat, ca Dumnezeu a avut un plan cu el, sa invete o lectie anume. Noi nu suntem Dumnezeu sa facem din noi ceea ce dorim. Trebuie sa ne supunem vointa lui Dumnezeu.

    De ce sa acem pozitiile alea complicate, cand matania crestina e un exercitiu complet? Apoi, de ce sa inghitim pamblici sa ne curatam interior, ori caldari de apa si sa facem alte prostii, cand Dumnezeu a lasat postul?

    Sexul e lasat sa facem copii si nu is de acord nici cu prostiile alea fara finalizare si ejaculare ori ovulatie. Daca am facut pacat(adica sex), sa suportam consecintele pacatelor, adica copiii.

    Calul isi poarta ochelarii ce-i sunt specifici pentru ca este un ...dobitoc fara minte, nu intelege ca-i are si nici nu are maini sa-i arunce.
    Cand insa, esti inzestrat cu judecata si cu ea poti sa deosebesti binele de rau, a purta de bunavoie si cu mandrie ochelari de cal...este peste puterea mea de intelegere.
    Poarta-i sanatos, dar vezi ca deja cu ajutorul lor, ai ajuns sa declari, sa concluzionezi, ca COPIII SUNT O PEDEAPSA (nu pedeapsa este consecinta pacatului?)!!!
    Daca la asta duce credinta, slava Domnului(!?!)ca nu o am.

    308Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 8:02 am

    Mihai


    vrajitor

    Fay a scris:Calul isi poarta ochelarii ce-i sunt specifici pentru ca este un ...dobitoc fara minte, nu intelege ca-i are si nici nu are maini sa-i arunce.
    Cand insa, esti inzestrat cu judecata si cu ea poti sa deosebesti binele de rau, a purta de bunavoie si cu mandrie ochelari de cal...este peste puterea mea de intelegere.
    Poarta-i sanatos, dar vezi ca deja cu ajutorul lor, ai ajuns sa declari, sa concluzionezi, ca COPIII SUNT O PEDEAPSA (nu pedeapsa este consecinta pacatului?)!!!
    Daca la asta duce credinta, slava Domnului(!?!)ca nu o am.

    De ce crezi ca ne-am nascut inegali? Crezi in Biblie?

    Daca is copiii o binecuvantare, de ce iti place sa ii omori cu anticonceptionale sau alte metode si nu iti asumi responsabilitatea a cati iti da Dumnezeu? Ori ti-o asumi? Ai facut pana in prezent vreunul? Ori doar actul in sine e placut, nu si rezultatele?

    (Drept sa spun, eu nu gasesc ceva frumos asemenea spurcaciuni, ca daca era frumos si dumnezeiesc, nu aveam asemenea hoituri urat mirositoare pe care trebuie sa le parfumam si sa le acoperim. Ori nu trebuie nici asta? fingers )

    309Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 9:26 am

    Fay


    vrajitor

    Mihai a scris:
    De ce crezi ca ne-am nascut inegali? Crezi in Biblie?

    Daca is copiii o binecuvantare, de ce iti place sa ii omori cu anticonceptionale sau alte metode si nu iti asumi responsabilitatea a cati iti da Dumnezeu? Ori ti-o asumi? Ai facut pana in prezent vreunul? Ori doar actul in sine e placut, nu si rezultatele?

    (Drept sa spun, eu nu gasesc ceva frumos asemenea spurcaciuni, ca daca era frumos si dumnezeiesc, nu aveam asemenea hoituri urat mirositoare pe care trebuie sa le parfumam si sa le acoperim. Ori nu trebuie nici asta? fingers )

    Bunul simt imi spune ca trebuie sa las balta discutia asta, mai ales la acest topic, daaar...ma "mananca limba"!
    Sigur suntem inegali, este evident pentru ca altfel am fi CLONE...
    A folosi anticonceptionalele este un mod de a traii, pentru ca se poate, dupa liberul tau arbitru. Cand crezi ca esti pregatit pentru a creste si educa copii, incerci sa-i faci. Nu esti animal ca sa procreezi in perioadele de rut (parca asta-i termenul)si a face copii cati iti "da Dumnezeu" este o lipsa de responsabilitate caracteristica celor ce asteapta ca altii sa le rezolve problemele, chiar daca in "altii" intra si Dumnezeu.
    Cat despre faptul ca nu gasesti nimic frumos in cele numite de tine "spurcaciuni", este o problema strict personala, pentru care te pling ca virtual prieten, dar e problema dumitale....
    In incheiere trebuie sa recunosc ca m-am distrat imaginandu-mi cele numite de tine "hoituri" urat mirositoare...Adevarul este ca la multi le-ar prinde bine o baie!!!

    310Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 9:30 am

    Fay


    vrajitor

    P.S. ...
    Si am uitat sa-ti raspund ca da, am copii, doi, facuti cand am crezut ca m-am maturizat suficient si sunt capabila sa-mi asum responsabilitatea cresterii lor.

    311Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 9:55 am

    Cactus

    Cactus
    inger

    Fay a scris:P.S. ...
    Si am uitat sa-ti raspund ca da, am copii, doi, facuti cand am crezut ca m-am maturizat suficient si sunt capabila sa-mi asum responsabilitatea cresterii lor.

    pentru asta esti de felicitat cos_flori respect

    312Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 10:49 am

    Soimos


    admin

    Alice Bailey a scris:
    Soimos a scris:Sa nu-mi povestesti ca si el e yoghin ca tine?
    Tocmai, ca nu e yoghin. E ca tine, asa ...adica...daca vrei sa bati un cui in capul unui neamt, se indoaie cuiul. harhar
    Asta nu ma mira atunci cand cuiele sunt romanesti!

    Caci despre "capul neamtului" ...sa lasam sa vorbeasca cei cu cap ... si nu producatorii romani de cuie!

    313Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 11:01 am

    Mihai


    vrajitor

    Mihai a scris:
    Fay a scris:Calul isi poarta ochelarii ce-i sunt specifici pentru ca este un ...dobitoc fara minte, nu intelege ca-i are si nici nu are maini sa-i arunce.
    Cand insa, esti inzestrat cu judecata si cu ea poti sa deosebesti binele de rau, a purta de bunavoie si cu mandrie ochelari de cal...este peste puterea mea de intelegere.
    Poarta-i sanatos, dar vezi ca deja cu ajutorul lor, ai ajuns sa declari, sa concluzionezi, ca COPIII SUNT O PEDEAPSA (nu pedeapsa este consecinta pacatului?)!!!
    Daca la asta duce credinta, slava Domnului(!?!)ca nu o am.

    De ce crezi ca ne-am nascut inegali? Crezi in Biblie?

    Daca is copiii o binecuvantare, de ce iti place sa ii omori cu anticonceptionale sau alte metode si nu iti asumi responsabilitatea a cati iti da Dumnezeu? Ori ti-o asumi? Ai facut pana in prezent vreunul? Ori doar actul in sine e placut, nu si rezultatele?

    (Drept sa spun, eu nu gasesc ceva frumos asemenea spurcaciuni, ca daca era frumos si dumnezeiesc, nu aveam asemenea hoituri urat mirositoare pe care trebuie sa le parfumam si sa le acoperim. Ori nu trebuie nici asta? fingers )

    Dai inainte ca ai ratiune si poti nu numai sa nu faci copii, ba chiar sa apelezi si la placeri suplimentare, ceea ce bietul animal nu poate! Crezi ca am evoluat din maimuta? Vorba profesorului Florin Laiu... http://www.aievea.net/articol-dreptul-la-replica-69.html

    Trebuie sa facem ceva bai mai dese, pe cand animalele nu put asa de rau ca noi nici daca nu s-ar spala ani de zile.

    314Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 11:07 am

    Soimos


    admin

    Mihai a scris:
    Daca is copiii o binecuvantare, de ce iti place sa ii omori cu anticonceptionale
    Pentru ca constiinta iti cere sa aduci pe lume copii doar atunci cand esti pregatit sa le oferi conditiile sa devina OAMENI cu O mare ...si nu doar animale sau bestii cu aspect uman!


    sau alte metode si nu iti asumi responsabilitatea a cati iti da Dumnezeu?
    Pai exact asta fac cei care iau anticonceptionale!

    ...ei stiu ca copii se fac prin contact sexual intre un barbat si femeie iar un contact sexual este muuult prea putin a justifice nasterea unui copil ... din cauza aceasta multi asteapta sa vina Dumnezeu sa le faca copilul ...si cum nu vine ... iau anticonceptionale !


    Ori doar actul in sine e placut, nu si rezultatele?
    Depinde ce sunt rezultatele ...o fi placut sa aduci pe lume Hitleri, Stalini sau alti criminali si sarlatani asa cum sunt de exemplu preotii?

    Pai cum poti face referi la Creator si sa crezi a proasta ca el este Dumnezeul religiilor ...ba mai mult a unei religii fara Dumnezeu ...asa cum e religia crestina?
    Crezi ca e suficient sa furi scripturile religioase ale iudeilor ca sa il poti fura si pe Dumnezeul iudeilor cel din cer?

    Pai care e "dumnezeul" crestin ... Christos? ...adica unu care zice ca e stapanul mortii si al cheilor iadului?
    (Apocal 1.18)!
    Pai ati ajuns cumva sa va conduceti dupa ce va invata Dracu ?
    ... voi nu stiti ce zice Dumnezeul iudeilor adica Dumnezeul Torei si nu al Bibliei in Isaia 43.10.?

    "Voi sunteți martorii Mei, zice Domnul, și Sluga pe care am ales-o, ca să știți, să credeți și să pricepeți că Eu sunt: înainte de Mine n-a fost Dumnezeu și nici după Mine nu va mai fi!
    11. Eu, Eu sunt Domnul și nu este alt mantuitor in afară de Mine!"

    315Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 11:17 am

    Mihai


    vrajitor

    Nu ar fi frumos ca omul sa lucreze asupra animalitatii din el si sa nu se dedea toata ziua la destrabalare? Ba el nu numai ca se gandeste numai la asta si isi stimuleaza poftele, dar mai face si perversitati.

    Nu mai amintesc de ce a fost dat sexul, deoarece o sa ai asa de ce sa te legi.

    316Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 11:25 am

    Alice Bailey

    Alice Bailey
    vrajitor

    Nu ar fi mai bine sa faceti sex cu continenta?Asa poti considera sexul ca pe un joc si il practica la orice ora vrei, nu ti se mai lasa urechile de la epuizare, nu mai pierzi energie si esti potent pana la adanci batraneti. wub(Sa recunoastem ca este foarte placut si poti face din el un hobby, dar si mai mult)

    317Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 12:50 pm

    Soimos


    admin

    Mihai a scris:Nu ar fi frumos ca omul sa lucreze asupra animalitatii din el
    Nu ar fi ceva frumos ci ceva normal si necesar ...dar ptr a se putea asigura aceasta normalitate copiii se aduc pe lume doar in mod constient si doar atunci cand sunt conditii deosebite de crestere si educatie.


    si sa nu se dedea toata ziua la destrabalare?
    La care destrabalare te referi ...acea de a trai din minciuna si sarlatanie ...adica viata "sfanta" pe care o duc preotii?
    Ptr ca nu cred ca poti numii destrabalare faptul ca doi tineri se iubesc si prin iubirea lor il implinesc pe Dumnezeu ppptr ca nu-i asa ..."Dumnezeu este el insusi iubire", "Noi in Dumnezeu traim" si corpul omului (ala care are si organe genitale) este "templul lui Dumnezeu"!?

    Ba el nu numai ca se gandeste numai la asta si isi stimuleaza poftele, dar mai face si perversitati.
    Poftele de care vorbesti sunt date de Dumnezeul=Iubire iar perversitate de c are vorbesti o intalnim sub forma ei deplina la acei care renunta la viata normala ptr viata religioasa ...si vedem chiar la "sfintii si cucernicii monahi o viata destrabalata pana la extreme, in care poponaria este "stalpul de baza" ...minciuna este "ratiunea vietii" si sarlatania "obiectul muncii"!
    Un baiat si o fata care se iubesc sunt adevarati ingerasi fata de bestiile de care ziceam.


    Nu mai amintesc de ce a fost dat sexul, deoarece o sa ai asa de ce sa te legi.
    Pai evident ... ca doar pe baza cunostinteleor biblice nu poti emite pareri competente!

    318Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 1:28 pm

    Artistu


    demon

    Mihai a scris:Sexul e lasat sa facem copii si nu is de acord nici cu prostiile alea fara finalizare si ejaculare ori ovulatie. Daca am facut pacat(adica sex), sa suportam consecintele pacatelor, adica copiii.

    Eu am o nelamurire. Mare. De cand sexul e pacat?

    319Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 1:28 pm

    Artistu


    demon

    Alice Bailey a scris:Nu ar fi mai bine sa faceti sex cu continenta?Asa poti considera sexul ca pe un joc si il practica la orice ora vrei, nu ti se mai lasa urechile de la epuizare, nu mai pierzi energie si esti potent pana la adanci batraneti. wub(Sa recunoastem ca este foarte placut si poti face din el un hobby, dar si mai mult)

    Pentru cei care considera sexul un pacat mai bine le-as recomanda sa si-l taie.

    320Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 1:31 pm

    Artistu


    demon

    Mihai a scris:Nu ar fi frumos ca omul sa lucreze asupra animalitatii din el si sa nu se dedea toata ziua la destrabalare? Ba el nu numai ca se gandeste numai la asta si isi stimuleaza poftele, dar mai face si perversitati.

    Nu mai amintesc de ce a fost dat sexul, deoarece o sa ai asa de ce sa te legi.

    Defineste "perversitati".
    Cum se cheama aia care se gandesc la ce fel de sex gandesc altii si cat de des se gandesc? iti dau un hint: i _ _ _ _ _ _ i.

    PS Stiai ca scrisul de poezii de dragoste este tot o forma de destrabalare sexuala? Dar fara finalizare - si culmea tu dispretuiesti sexul fara finalizare. Sexul incepe in cap moncher, nu intre picioare.

    321Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 3:02 pm

    Artistu


    demon

    Alice Bailey a scris:

    Iti dau un sfat: Ai grija, ca prea mult alcool distruge celula nervoasa, te ramoleste si te face si impotent(atat fizic cat si mental)

    Ia aici un paharel, poate zici si lucruri bune.

    Tu-ti vrei binele chiar si daca ii face rau altuia ...

    322Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 3:13 pm

    Artistu


    demon

    Mihai a scris:
    Crezi ca am evoluat din maimuta? Vorba profesorului Florin Laiu...
    Trebuie sa facem ceva bai mai dese, pe cand animalele nu put asa de rau ca noi nici daca nu s-ar spala ani de zile.

    Vezi daca n-am evoluat din maimute ce patim? Cheltuim timp nervi si bani pe spalat si catalogat oamenii in functie de mirosurile pe care le emana. Daca eram din maimute, miroseam doar cand vroiam sex. Specific.
    Si uite ca ti-am raspuns si la celalalt punct. Nefiind animale, permite-ne sa facem sex si fara a avea ca scop copiii.

    323Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 6:39 pm

    Soimos


    admin

    Artistu a scris:... Nefiind animale, permite-ne sa facem sex si fara a avea ca scop copiii.
    Evident ca sexul din placere este un cadou al divinitatii acordat in mod expres omului ...perla a crestiei sale ...iar cum prin sex ne simtim fericiti ca in paradis si prin orgasm in al noualea cer ... adica aproape de Dumnezeu ...se poate afirma ca sexul din placere atunci cand e insotit de sentimente de iubire ...este chiar Calea care te face sa te simti aproape de Dumnezeu ...pe cand frustarea celor care practica "coitus interruptus" este dea dreptul diabolica !

    324Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 6:58 pm

    Anticristul


    eliberat

    Baaai ce bine v-am gasit.
    Oare cine mi reduce portia de zaibar?Ca doctorita mi-a prescris 2 pahare zilnic si eu iau cam 3 la 2 sau 3 zile.Uneori si mai rar.Dar asa sint eu,nu prea dau ascultare medicilor.

    325Bine v-am gasit! - Pagina 13 Empty Re: Bine v-am gasit! Mar Iun 23, 2009 7:08 pm

    Artistu


    demon

    Anticristul a scris:Baaai ce bine v-am gasit.
    Oare cine mi reduce portia de zaibar?Ca doctorita mi-a prescris 2 pahare zilnic si eu iau cam 3 la 2 sau 3 zile.Uneori si mai rar.Dar asa sint eu,nu prea dau ascultare medicilor.

    "Fiecare om are dreptul la un pahar de vin. Cum devine un alt om, are dreptul la un pahar de vin. Cum devine un alt om, are dreptul la un pahar de vin..."

    Recita-i asta si se va lasa induplecata. Sigur.

    Continut sponsorizat



    Sus  Mesaj [Pagina 13 din 14]

    Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Urmatorul

    Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum