Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus.

+3
Maxair
Delta
GERULA
7 participan?i

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

GERULA

GERULA
vrajitor

Iresponsabilitate marca Nicolas Sarkozy,ezitari occidentale si revitalizarea expansionismului rus.O declaratie stupefianta a lui Sarkozy legitimeaza practic relansarea expansionismului rus si a razboiului rece.Președintele francez Nicolas Sarkozy consideră "normal" ca Rusia să vrea "să apere interesele rusofonilor" în afara granițelor sale . La summitul NATO de la Bucuresti Germania a blocat aderarea Ucrainei si a Georgiei la NATO aderarea Ucrainei si a Georgiei la NATO.Este de domeniul evidentei faptul ca se reediteaza in aceste zile politica conciliatorismului , cu precizarea ca acum beneficiarul acestei politici este Rusia. Decizia Germaniei de a bloca aderarea Ucrainei si a Georgiei la NATO ne aduce aminte de intelegerile premergatoare celui de-al doilea razboi mondial.
Pretentiile Rusiei de a controla viitorul unor state independente (cum sunt Ucraina si Georgia) seamana cu anexarea Austriei de catre Germania lui Hitler, anexare acceptata de lumea libera.Germania a procedat la anexarea Austriei si dezmembrarea Cehoslovaciei cu complicitatea lasa a Occidentului invocind tocmai apararea intereselor germanilor din exteriorul granitelor Germaniei .Controlul rus asupra unor teritorii cum ar fi Transnistria, Abhazia sau Osetia de Sud, seamana cu anexarea unor parti din fosta Cehoslovacie de catre Germania – fapt acceptat, din nou, de catre lumea libera.
Tot inainte de cel de-al doilea razboi mondial, Germania si Rusia au facut taieturi pe harta Europei de Est. La summitul NATO Germania a neagat Ucrainei si Georgiei decizia directiei in care vor sa mearga si le-a impins practic in bratele Kremlinului.Azi Rusia a intervenit „pentru a apara interesele rusofonilor” din Osetia de sud.Maine o va face „pentru a apara interesele rusofonilor” din Ucraina, Tarile Baltice sau , eventual , Moldova?

Delta

Delta
demon

Moldova?
Doar dacă vor să treacă de pe votcă pe vin...Laughing

Maxair



Dar de ce toti vedeti vinovatii doar in Rusia,cine a atacat prima Rusia sau Georgia?Sau poate crezi ca popoarele Abhaze si Osetine vor putea trai fortat la un loc cu Georgienii dupa ce au fost macelariti?De ce Kossovo are dreptul sa fie stat independent iar Abhazia si Osetia
nu?Din punct de vedere a armatei Moldova practic nu o are,iar un posibil atac asupra transnistriei este imposibil , la fel si un eventual atac rus tot nu este posibil,iar ceea ce priveste Transnistri,ea numai este parte componenta a Moldovei deja de16 ani si nici nu cred ca va mai fi.

GERULA

GERULA
vrajitor

Delta a scris:Moldova?
Doar dacă vor să treacă de pe votcă pe vin...Laughing

Pentru Ivani nu e o problema.Ei sunt obisnuiti cu reteta "Davai votki , davai ceas , bem apoi ce-a mai ramas" .De nu o fi de alta, vin cu votca de acasa sau beau pentru inceput lichid de frana sau spirt sanitar.Apoi , pot trece si la vin. kisses1

GERULA

GERULA
vrajitor

Maxair a scris:Dar de ce toti vedeti vinovatii doar in Rusia,cine a atacat prima Rusia sau Georgia?Sau poate crezi ca popoarele Abhaze si Osetine vor putea trai fortat la un loc cu Georgienii dupa ce au fost macelariti?De ce Kossovo are dreptul sa fie stat independent iar Abhazia si Osetia
nu?Din punct de vedere a armatei Moldova practic nu o are,iar un posibil atac asupra transnistriei este imposibil , la fel si un eventual atac rus tot nu este posibil,iar ceea ce priveste Transnistri,ea numai este parte componenta a Moldovei deja de16 ani si nici nu cred ca va mai fi.

Nu exista popoarele abhaz si osetin.Din punct de vedere al dreptului international Abhazia si Osetia apartin statului georgian .Dincolo de drama civililor din Georgia ramne de remarcat iresponsabilitatea unor lideri occidentali care prin discursul lor public incurajeaza tendintele neoexpansioniste ale Rusiei.Rusia deja isi permite sa ameninte Polonia inclusiv cu lovituri nucleare preventive Evil or Very Mad ,bate cu pumnul in masa Ucrainei si , sa fereasca Dumnezeu , armata a 14-a e inca tot in Transnistria.In ceea ce priveste Kosovo , diplomatia occidentala a facut in opinia mea o eroare.Sanatate si numai bine. kisses1

Maxair



In componenta Imperiului rus au intrat aparte poporul Osetin(Osetia de nord+Osetia de sud)poporul Abhaz si poporul Georgian,fiecare aparte in 1920 Georgia a mai comis un genocid ce viza nimicirea populatiei acestor 2 regiuni,in 1989-1992 a mai avut loc unul si acum,bine face rusia,acum vor instala si eiin Kaliningrad Belarusia si Transnistria

GERULA

GERULA
vrajitor

Maxair a scris:In componenta Imperiului rus au intrat aparte poporul Osetin(Osetia de nord+Osetia de sud)poporul Abhaz si poporul Georgian,fiecare aparte in 1920 Georgia a mai comis un genocid ce viza nimicirea populatiei acestor 2 regiuni,in 1989-1992 a mai avut loc unul si acum,bine face rusia,acum vor instala si eiin Kaliningrad Belarusia si Transnistria

Domnul meu , nimeni nu va interzice sa aveti optiuni filoruse . In textul urmator sunteti nitel confuz.Scrieti ca "...in 1920 Georgia a mai comis un genocid ce viza nimicirea populatiei acestor 2 regiuni,in 1989-1992 a mai avut loc unul si acum,bine face rusia,acum vor instala si eiin Kaliningrad Belarusia si Transnistria ...".Dincolo de grafia deficitara si stilul confuz , doriti sa spuneti ca rusii , amicii dvs. vor declansa un genocid si bine fac sau doriti sa scoateti in evidenta strict expansionismul rus in zone inghetate de conflict ? Va intreb si datorita faptului ca cinci barbati din familia mea au murit pe frontul antisovietic pentru a elibera Basarabia si Transnistria .Multumesc anticipat pentru eventuale clarificari si scuze pt.intarzierea cu care va raspund.Noapte buna. harhar

Der Bedeu


zeu

Un link interesant la subiectul acesta, legatura intre Israel la Georgia. Din pacate in engleza:

http://victor-roncea.blogspot.com/2008/08/role-of-israel-in-georgian-war.html

Two airfields in southern Georgia had been earmarked for the use of Israeli military aircraft,
intended to launch an attack on identified targets relating to Iranian atomic energy projects. This attack was approved by President Bush



Ultima editare efectuata de catre Der Bedeu in Dum Aug 24, 2008 12:53 pm, editata de 1 ori

9Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. Empty Stimate domn , din pacate nu stiuengleza Sam Aug 23, 2008 5:02 pm

GERULA

GERULA
vrajitor

Der Bedeu a scris:Un link interesant la subiectul acesta, legatura intre Israel la Georgia. Din pacate in engleza:

http://victor-roncea.blogspot.com/2008/08/role-of-israel-in-georgian-war.html


Two airfields in southern Georgia had been earmarked for the use of Israeli military aircraft,
intended to launch an attack on identified targets relating to Iranian atomic energy projects. This attack was approved by President Bush

O sa incerc cu Google translate dar calitatea traducerii lasa de dorit.Revenind la subiect, din ceea ce am citit eu pozitia Israelului fata de Georgia si zona in general este o pozitie pragmatica si realista.O tara de citeva milioane de oameni , deci , o mana de israelieni incercuiti de o mare musulmana fanatizata trebuie prin forta lucrurilor sa incerce sa sprijine regimuri politice care se opun hegemoniei si expansionismului rus si exsovietic.A nu se uita faptul ca in timpul razboiului de sapte zile daca premierul Israelului nu ameninta cu folosirea armei atomice , Israelul ar fi fost distrus.Teroristii fanatizati ai islamului opereaza cu armament de fabricatie ruseasca , rachetele Scoud cu care sunt atacati civili nevinovati sunt rusesti , armatele statelor arabe vecine au avut consilieri sovietici si acum au consilieri rusi.Iranul ameninta la scena deschisa Israelul cu desertificarea in urma uni atac nuclear iar Rusia este cel mai vocal aliat al Iranului.De la israelieni avem de invatat multe .Noi insa preferam sa fim originali si sa perseveram in greseli.Zi buna. kisses1

10Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. Empty Stimate domn , scuzele mele Sam Aug 23, 2008 7:54 pm

GERULA

GERULA
vrajitor

GERULA a scris:
Der Bedeu a scris:Un link interesant la subiectul acesta, legatura intre Israel la Georgia. Din pacate in engleza:




Two airfields in southern Georgia had been earmarked for the use of Israeli military aircraft,
intended to launch an attack on identified targets relating to Iranian atomic energy projects. This attack was approved by President Bush

O sa incerc cu Google translate dar calitatea traducerii lasa de dorit.Revenind la subiect, din ceea ce am citit eu pozitia Israelului fata de Georgia si zona in general este o pozitie pragmatica si realista.O tara de citeva milioane de oameni , deci , o mana de israelieni incercuiti de o mare musulmana fanatizata trebuie prin forta lucrurilor sa incerce sa sprijine regimuri politice care se opun hegemoniei si expansionismului rus si exsovietic.A nu se uita faptul ca in timpul razboiului de sapte zile daca premierul Israelului nu ameninta cu folosirea armei atomice , Israelul ar fi fost distrus.Teroristii fanatizati ai islamului opereaza cu armament de fabricatie ruseasca , rachetele Scoud cu care sunt atacati civili nevinovati sunt rusesti , armatele statelor arabe vecine au avut consilieri sovietici si acum au consilieri rusi.Iranul ameninta la scena deschisa Israelul cu desertificarea in urma uni atac nuclear iar Rusia este cel mai vocal aliat al Iranului.De la israelieni avem de invatat multe .Noi insa preferam sa fim originali si sa perseveram in greseli.Zi buna. kisses1
Mesajul precedent trebuia sa incepa obligatoriu cu "multumesc".Noapte buna si numai bine. kisses1

Der Bedeu


zeu

GERULA a scris:
Der Bedeu a scris:Un link interesant la subiectul acesta, legatura intre Israel la Georgia. Din pacate in engleza:




Two airfields in southern Georgia had been earmarked for the use of Israeli military aircraft,
intended to launch an attack on identified targets relating to Iranian atomic energy projects. This attack was approved by President Bush

O sa incerc cu Google translate dar calitatea traducerii lasa de dorit.Revenind la subiect, din ceea ce am citit eu pozitia Israelului fata de Georgia si zona in general este o pozitie pragmatica si realista.O tara de citeva milioane de oameni , deci , o mana de israelieni incercuiti de o mare musulmana fanatizata trebuie prin forta lucrurilor sa incerce sa sprijine regimuri politice care se opun hegemoniei si expansionismului rus si exsovietic.A nu se uita faptul ca in timpul razboiului de sapte zile daca premierul Israelului nu ameninta cu folosirea armei atomice , Israelul ar fi fost distrus.Teroristii fanatizati ai islamului opereaza cu armament de fabricatie ruseasca , rachetele Scoud cu care sunt atacati civili nevinovati sunt rusesti , armatele statelor arabe vecine au avut consilieri sovietici si acum au consilieri rusi.Iranul ameninta la scena deschisa Israelul cu desertificarea in urma uni atac nuclear iar Rusia este cel mai vocal aliat al Iranului.De la israelieni avem de invatat multe .Noi insa preferam sa fim originali si sa perseveram in greseli.Zi buna. kisses1

Daca aveam numai o observatie ca de exemplu "razboiul de sase zile " si nu cum ai scris,dar altceva mai serios care nu pot lasa fara sa repar:
Israelul nu a afirmat sau negat ca are arme nucleare. Mai mult: Israelul nu a amenintat niciodata si desigur nu in razboiul de 6 zile ca va face uz de arma atomica. Strategia Israelului,in legatura cu arme atomice sau nucleare a fost stabilita inca pe timpul primului prim ministru David Ben Gurion. In acord cu aceasta strategie Israelul nu aproba si nu neaga ca are arme atomice si NU AMENINTA niciodata cu arma asta. Asa ca din punct de vedere international nu se poate veni la Israel cu pretentii ca are ce nu aproba ca are. Inca un lucru: In acord cu aceasta strategie Israel NU A SEMNAT PE PACTUL INTERNATIONAL DE PROPAGAREA ARMELOR ATOMICE.Nimeni nu cunoaste situatia si tot ce se publica in presa internationala este numai speculatii.

In nici un razboi intre Israel si arabi nu s`a ajuns la asa un stadiu ca Israelul sa se simta invins in campul de bataie. Mai mult, fara fala,Israelul a invins in toate razboaiele lui, inclusiv in 1973 cand a fost suprins de Egipteni si de Sirieni insa lupta s`a terminat cand fortele Israeliene au ajuns la 101 km de Cairo si la 43 km de Damasc.

GERULA

GERULA
vrajitor

Der Bedeu a scris:
GERULA a scris:
Der Bedeu a scris:Un link interesant la subiectul acesta, legatura intre Israel la Georgia. Din pacate in engleza:




Two airfields in southern Georgia had been earmarked for the use of Israeli military aircraft,
intended to launch an attack on identified targets relating to Iranian atomic energy projects. This attack was approved by President Bush

O sa incerc cu Google translate dar calitatea traducerii lasa de dorit.Revenind la subiect, din ceea ce am citit eu pozitia Israelului fata de Georgia si zona in general este o pozitie pragmatica si realista.O tara de citeva milioane de oameni , deci , o mana de israelieni incercuiti de o mare musulmana fanatizata trebuie prin forta lucrurilor sa incerce sa sprijine regimuri politice care se opun hegemoniei si expansionismului rus si exsovietic.A nu se uita faptul ca in timpul razboiului de sapte zile daca premierul Israelului nu ameninta cu folosirea armei atomice , Israelul ar fi fost distrus.Teroristii fanatizati ai islamului opereaza cu armament de fabricatie ruseasca , rachetele Scoud cu care sunt atacati civili nevinovati sunt rusesti , armatele statelor arabe vecine au avut consilieri sovietici si acum au consilieri rusi.Iranul ameninta la scena deschisa Israelul cu desertificarea in urma uni atac nuclear iar Rusia este cel mai vocal aliat al Iranului.De la israelieni avem de invatat multe .Noi insa preferam sa fim originali si sa perseveram in greseli.Zi buna. kisses1

Daca aveam numai o observatie ca de exemplu "razboiul de sase zile " si nu cum ai scris,dar altceva mai serios care nu pot lasa fara sa repar:
Israelul nu a afirmat sau negat ca are arme nucleare. Mai mult: Israelul nu a amenintat niciodata si desigur nu in razboiul de 6 zile ca va face uz de arma atomica. Strategia Israelului,in legatura cu arme atomice sau nucleare a fost stabilita inca pe timpul primului prim ministru David Ben Gurion. In acord cu aceasta strategie Israelul nu aproba si nu neaga ca are arme atomice si NU AMENINTA niciodata cu arma asta. Asa ca din punct de vedere international nu se poate veni la Israel cu pretentii ca are ce nu aproba ca are. Inca un lucru: In acord cu aceasta strategie Israel NU A SEMNAT PE PACTUL INTERNATIONAL DE PROPAGAREA ARMELOR ATOMICE.Nimeni nu cunoaste situatia si tot ce se publica in presa internationala este numai speculatii.

In nici un razboi intre Israel si arabi nu s`a ajuns la asa un stadiu ca Israelul sa se simta invins in campul de bataie. Mai mult, fara fala,Israelul a invins in toate razboaiele lui, inclusiv in 1973 cand a fost suprins de Egipteni si de Sirieni insa lupta s`a terminat cand fortele Israeliene au ajuns la 101 km de Cairo si la 43 km de Damasc.
Am citit undeva despre faptul ca Israelul ar fi amenintat ca foloseste arma atomica,nu bag mina in foc ca a fost asa.Presa fabuleaza si multumesc pt.corectura.Sincer, nu cunosc chestiuni de detaliu dar pot aprecia pragmatismul si eficienta politicii externe a Israelului.Mai apreciez faptul ca un rpocuror il cheama pe premier la audieri si premierul se supune justitiei ca orice cetatean dintr-un chibutz de granita.Zi buna. lol!

Der Bedeu


zeu

Multi oameni nu inteleg ca asta este ABC -ul democratiei. Noapte buna.

14Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. Empty Absolut de acord Lun Aug 25, 2008 5:58 pm

GERULA

GERULA
vrajitor

Der Bedeu a scris:Multi oameni nu inteleg ca asta este ABC -ul democratiei. Noapte buna.

Justitie autentica, egalitate in fata legii pentru cetateni.Va salut cu respect.Buna seara. kisses1

Zyraxes


demon

Der Bedeu a scris:
Daca aveam numai o observatie ca de exemplu "razboiul de sase zile " si nu cum ai scris,dar altceva mai serios care nu pot lasa fara sa repar:
Israelul nu a afirmat sau negat ca are arme nucleare. Mai mult: Israelul nu a amenintat niciodata si desigur nu in razboiul de 6 zile ca va face uz de arma atomica. Strategia Israelului,in legatura cu arme atomice sau nucleare a fost stabilita inca pe timpul primului prim ministru David Ben Gurion. In acord cu aceasta strategie Israelul nu aproba si nu neaga ca are arme atomice si NU AMENINTA niciodata cu arma asta. Asa ca din punct de vedere international nu se poate veni la Israel cu pretentii ca are ce nu aproba ca are. Inca un lucru: In acord cu aceasta strategie Israel NU A SEMNAT PE PACTUL INTERNATIONAL DE PROPAGAREA ARMELOR ATOMICE.Nimeni nu cunoaste situatia si tot ce se publica in presa internationala este numai speculatii.

In nici un razboi intre Israel si arabi nu s`a ajuns la asa un stadiu ca Israelul sa se simta invins in campul de bataie. Mai mult, fara fala,Israelul a invins in toate razboaiele lui, inclusiv in 1973 cand a fost suprins de Egipteni si de Sirieni insa lupta s`a terminat cand fortele Israeliene au ajuns la 101 km de Cairo si la 43 km de Damasc.

Despre Israel simplu: E un stat terorist!!!

16Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. Empty Israelul , stat terorist ? Mar Aug 26, 2008 10:38 am

GERULA

GERULA
vrajitor

Zyraxes a scris:
Der Bedeu a scris:
Daca aveam numai o observatie ca de exemplu "razboiul de sase zile " si nu cum ai scris,dar altceva mai serios care nu pot lasa fara sa repar:
Israelul nu a afirmat sau negat ca are arme nucleare. Mai mult: Israelul nu a amenintat niciodata si desigur nu in razboiul de 6 zile ca va face uz de arma atomica. Strategia Israelului,in legatura cu arme atomice sau nucleare a fost stabilita inca pe timpul primului prim ministru David Ben Gurion. In acord cu aceasta strategie Israelul nu aproba si nu neaga ca are arme atomice si NU AMENINTA niciodata cu arma asta. Asa ca din punct de vedere international nu se poate veni la Israel cu pretentii ca are ce nu aproba ca are. Inca un lucru: In acord cu aceasta strategie Israel NU A SEMNAT PE PACTUL INTERNATIONAL DE PROPAGAREA ARMELOR ATOMICE.Nimeni nu cunoaste situatia si tot ce se publica in presa internationala este numai speculatii.

In nici un razboi intre Israel si arabi nu s`a ajuns la asa un stadiu ca Israelul sa se simta invins in campul de bataie. Mai mult, fara fala,Israelul a invins in toate razboaiele lui, inclusiv in 1973 cand a fost suprins de Egipteni si de Sirieni insa lupta s`a terminat cand fortele Israeliene au ajuns la 101 km de Cairo si la 43 km de Damasc.

Despre Israel simplu: E un stat terorist!!!

Sincer , nu impartasesc aceasta opinie dar , tot sincer , cred ca ar trebui sa se caute o rezolvare diplomatica a problemei palestiniene. lol!

Cocorul

Cocorul
djin

GERULA a scris:
Der Bedeu a scris:Multi oameni nu inteleg ca asta este ABC -ul democratiei. Noapte buna.

Justitie autentica, egalitate in fata legii pentru cetateni.Va salut cu respect.Buna seara. kisses1
De ce esti libidinos ?

GERULA

GERULA
vrajitor

User Eforie , cunoscut caCocorul , stop!

Cocorul

Cocorul
djin

Cea mai tare arma e palinka, furata de unguri !@!!

Cocorul

Cocorul
djin

Gerula, alias Leonard, Dac Liber, ....nu mai bea palinka de la unguri ca e periculoasa rau .
Treci pe bere sau vin romanesc sa nu mai aberezi pe forumuri .

21Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. Empty User Cocorul , Mier Aug 27, 2008 5:22 am

GERULA

GERULA
vrajitor

Cocorul a scris:Gerula, alias Leonard, Dac Liber, ....nu mai bea palinka de la unguri ca e periculoasa rau .
Treci pe bere sau vin romanesc sa nu mai aberezi pe forumuri .

Este utltimul avertisment.Daca nu renunti la stilul acesta de lumpen forumist si te mai dedai la atacuri impotriva altor useri , iti sterg toate subiectele de pe acest forum.

Danubeblu

Danubeblu

Buna ziua, incepem bine ... calitate argumente = 0 absolut
in schimb
trebuie sa citesc "avertismente" ... Si cand e ca o sa invatati sa stati pe lume ... cel putin in cea virtuala pentru ca nu am curajul sa ma gandesc la cum sunteti in viata reala.
stop

Delta

Delta
demon

Cocorul a scris:Cea mai tare arma e palinka, furata de unguri !@!!
Ce draq era nevoie să fie furat de la unguri, că doar și în România să prepara băutură fiartă (distilată) de două ori. Smile
În Maramureș, Turț, Bihor, Sibiu cu siguranță, dar și prin Oltenia (cel puțin în Vâlcea, deși probabil și în alte zone...). Cool

24Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. Empty Bine ai venit. Mier Aug 27, 2008 11:43 am

GERULA

GERULA
vrajitor

Danubeblu a scris:Buna ziua, incepem bine ... calitate argumente = 0 absolut
in schimb
trebuie sa citesc "avertismente" ... Si cand e ca o sa invatati sa stati pe lume ... cel putin in cea virtuala pentru ca nu am curajul sa ma gandesc la cum sunteti in viata reala.
stop

E preferabil sa citim -scriem avertimente decit sa ajungem in situatia forumului "Jurnalul National" care s-a inchis din cauza "comportamentului neadecvat al unor useri" .Descurajam offtopicele si incurajam sa ramina numai useri care au decenta si ceva de transmis.Obiectii ? In rest , trafic intens si inca odata , fiti binevenit. kisses1

25Iresponsabilitate marca Sarkozy,ezitari occidentale,revitalizarea expansionismului rus. Empty Salut , user Delta Mier Aug 27, 2008 11:46 am

GERULA

GERULA
vrajitor

Delta a scris:
Cocorul a scris:Cea mai tare arma e palinka, furata de unguri !@!!
Ce draq era nevoie să fie furat de la unguri, că doar și în România să prepara băutură fiartă (distilată) de două ori. Smile
În Maramureș, Turț, Bihor, Sibiu cu siguranță, dar și prin Oltenia (cel puțin în Vâlcea, deși probabil și în alte zone...). Cool

Userul Cocorul isi transfera pe acest forum frustarile de pe alt forum. Are obiceiul sa fie offtopic inca de la gradinita.Palinca sau tuica nu face obiectul prezentului subiect.
PS Sincer , apropo de un motto inspirat ales , chiar , "cetatenia romana e letala ?" Very Happy bom

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum