Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Subiecte similare
    Ultimele subiecte
    » Mai este cineva pe aici?
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

    » CRESTINI fara denominatiune
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

    » Cine este in realitate Isus!
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

    » NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

    » Ok
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

    » ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

    » vizitati
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

    » REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

    » SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

    » Cenzura istoriei!!!
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

    » Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

    » Despre crestinismul originar
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

    » Dorurile mele
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

    » VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

    » MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

    » APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

    » RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

    » Vishnuism-monoteismul hindus
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

    » Despre capitalismul salbatic
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

    » Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

    » E Omul urmasul lui Adam?
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

    » Bine v-am gasit!
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

    » POZE USERI
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

    » Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

    » Arte martiale
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

    » Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
    Bine v-am gasit! - Pagina 12 EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

    Cine este conectat?
    În total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

    Nici unul

    [ Vizualizeaza toata lista ]


    Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     


    Rechercher Cautare avansata


    Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

    Bine v-am gasit!

    +51
    Dulgherul
    Soimos
    2009MIGIS1
    Zarzavat
    Carla
    Bulache
    Garrybaldi
    Empathy
    Emir
    Simah
    HaymHerman
    Eu Unul
    Dracool
    Craa
    Mefisto_666
    Anticristul
    Silva
    Delta
    Res
    Alex
    ATB
    Yahiya
    Alice Bailey
    Puiu.T
    Hareth
    Ecstasy
    Bagherra
    Hans Baldung Grün
    Constantin
    Mihai LEONTE
    Leeloo
    Diana
    Fresh
    Dorstor
    Cris
    Hades
    Sunna
    Bloom
    Emil Condor
    SAVIN
    Eblis
    Vlad the Impaler
    Irene05
    Remussatala
    Der Bedeu
    Teroristul
    Ada_Pal
    Cactus
    SilverStar
    Lucretia
    Mihai
    55 participan?i

    Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Urmatorul

    In jos  Mesaj [Pagina 12 din 14]

    276Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Joi Apr 02, 2009 12:35 pm

    Eu Unul


    admin

    cheers

    Gata, ai instalat Net la mosie, domnule Bulache? Vreau sa puneti o poza de la Limbric aci pe forum. Puteti?

    277Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Joi Apr 02, 2009 6:28 pm

    Cactus

    Cactus
    inger

    Ma Bulache, adminu crede ca noi doi suntem una si aceeasi persoana... Bine v-am gasit! - Pagina 12 111adikatelea canceru meu si inima ta paradita - n-ar fi cam mult puse la un loc ??? Bine v-am gasit! - Pagina 12 111

    278Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Dum Apr 26, 2009 3:54 pm

    Fay


    vrajitor

    Bine v-am...regasit!
    Cel putin, asa sper.

    279Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Dum Apr 26, 2009 5:54 pm

    Cactus

    Cactus
    inger

    Bine v-am gasit! - Pagina 12 000202B1

    280Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Dum Apr 26, 2009 7:33 pm

    Fay


    vrajitor

    cos_flori

    281Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Dum Apr 26, 2009 7:55 pm

    Anticristul


    eliberat

    Da,bine te primin ,dar hai cu noutati.
    Nu vezi ca tara fierbe din cauza cipului.si a semnului fiarei?
    Hai si salveaza ne,cum au zis apostoli.
    Dar ma tem ca pina la urma ,tot o sa-l primeasca.

    282Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Dum Apr 26, 2009 8:02 pm

    Fay


    vrajitor

    Anticristul a scris:Da,bine te primin ,dar hai cu noutati.
    Nu vezi ca tara fierbe din cauza cipului.si a semnului fiarei?
    Hai si salveaza ne,cum au zis apostoli.
    Dar ma tem ca pina la urma ,tot o sa-l primeasca.

    Cu cip-ciripul, nu-i bai.
    Deja avem cu totii cate o colivie in...colivie.
    Iar apostol,nu pot fi. Religia da macar un singur exemplu de "apostolita" ?
    Vezi, de la Dumnezeusi pana la popi...toti barbatii E MISOGINI!
    Laughing

    283Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Mier Apr 29, 2009 6:57 pm

    Anticristul


    eliberat

    Nu chiar ,cred ca e barbati care chiar daca par misogini,daca e frumoasa trec cu vederea.Vrei sa incerci?Ma pun eu exemplu.

    284Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Mier Mai 13, 2009 2:56 pm

    D

    D
    vrajitor

    Buna ziua!

    285Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Mier Mai 13, 2009 3:10 pm

    Cactus

    Cactus
    inger

    D a scris:Buna ziua!



    Bine v-am gasit! - Pagina 12 000202B1

    D

    D
    vrajitor

    Am plecat!
    harhar harhar harhar harhar harhar harhar harhar harhar

    287Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Mier Mai 27, 2009 5:41 am

    Cactus

    Cactus
    inger

    D a scris:Am plecat!
    harhar harhar harhar harhar harhar harhar harhar harhar

    Bine v-am gasit! - Pagina 12 Its20not20fair

    288Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Mier Mai 27, 2009 5:43 am

    Mihai


    vrajitor

    D a scris:Am plecat!
    harhar harhar harhar harhar harhar harhar harhar harhar

    Iara ai plecat? Las ca vii tu inapoi si te convertim noi! Laughing

    289Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Mier Mai 27, 2009 5:46 am

    Cactus

    Cactus
    inger

    Mihai a scris:
    D a scris:Am plecat!
    harhar harhar harhar harhar harhar harhar harhar harhar

    Iara ai plecat? Las ca vii tu inapoi si te convertim noi! Laughing

    N-ai impresia ca-i prea multa religie pe forumul asta ? Ce sa-l mai converteshti; vine el inapoi si fara converteala.. yes drunk ca-i ficior fain

    Gata; io m-am roit pana la crama lu Sandu sa tzuc zeama sfanta si dupa aia la frizer; dupa aia mai vad io. Serbus

    290Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Mier Mai 27, 2009 6:12 am

    Mihai


    vrajitor

    Ai schimbat locatia pentru apa sfanta? Very Happy

    291Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Mier Mai 27, 2009 7:05 am

    Cactus

    Cactus
    inger

    Mihai a scris:Ai schimbat locatia pentru apa sfanta? Very Happy

    Nuuu ; io lucrez in camuflaj - cand intr-o parte, cand in alta... yes

    292Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Mier Mai 27, 2009 7:09 am

    Mihai


    vrajitor

    Cactus a scris:
    Mihai a scris:Ai schimbat locatia pentru apa sfanta? Very Happy

    Nuuu ; io lucrez in camuflaj - cand intr-o parte, cand in alta... yes

    Poate pui pe cap si niste frunze de palmier, sa te confunde cunoscutii cu plantele de la Restaurant. rolf

    293Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Mier Mai 27, 2009 7:15 pm

    Anticristul


    eliberat

    Nu trebuie schimbata locatia.Ci trebuie dat raita pe la toti ,ca doar n-o fi un singur loc Msa faca monopol.Mai schimbi locul si gasesti norocul.
    Hai Mihai ca te invit si eu,stii ca ti spuneam ca am facut un vin ,mama mama....Dar ma tem ca tu nu bei.Dar te conving eu pina la urma,stii tu.
    E vorba de coltul mesei.Visuri,visuri.

    294Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Joi Iun 18, 2009 9:42 am

    Alice Bailey

    Alice Bailey
    vrajitor

    Bine v-am regasit! Daca aveti nevoie de meditatii Yoga sau aveti intrebari(indiferent pe ce tema si la ce nivel), va stau la dispozitie! kisses1

    295Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Sam Iun 20, 2009 7:06 pm

    Anticristul


    eliberat

    Se poate face yoga in cimpul munci ?Cum era denumit pe vremea raposatului?
    In caz ca da as vrea citeva retete,poate reusesc sa le citesc.

    296Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Dum Iun 21, 2009 8:26 am

    Alice Bailey

    Alice Bailey
    vrajitor

    Anticristul a scris:Se poate face yoga in cimpul munci ?Cum era denumit pe vremea raposatului?
    In caz ca da as vrea citeva retete,poate reusesc sa le citesc.

    Depinde ce intelegi tu prin yoga. Yoga este si un mod de viata. In campul muncii, fiecare isi poate adapta activitatile si cel mai bine evoluam in societate. Ex. poti dedica fructele actiunilor tale divinului, sa faci munca la nivelul cel mai inalt cu putinta, concentrandu-te asupra acestui lucru si nu asupra rezultatelor(fructelor) actiunilor tale. Aceasta tine de KARMA YOGA.

    Ori poti sa te rogi lui Dumnezeu in timp ce muncesti, facand Bakti Yoga. Poti face asemeni respiratii yoga (Pranayama)ori actiuni pe centri de forta(acumulari, concentrari, focalizari si expansiuni de energie). Ori MANTRA YOGA(emisie mentala de mantra)...Sunt doar cateva exemple...

    297Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Dum Iun 21, 2009 5:15 pm

    Soimos


    admin

    Anticristul a scris:Se poate face yoga in cimpul munci ?Cum era denumit pe vremea raposatului?
    In caz ca da as vrea citeva retete,poate reusesc sa le citesc.
    Buna intrebare !
    Imi aduce aminte de bancul cu radio Erevan si de cel care intreaba daca se poate fac e dragoste cu fereastra deschisa ?

    Sper ca stiti raspunsul?

    298Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Dum Iun 21, 2009 5:52 pm

    Anticristul


    eliberat

    Da asta il stim, dar eu cum sint ocupat ,in cimpul munci ,cum sa fac Yoga?
    Sau sa intreb , Cu cine sa fac?

    299Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Dum Iun 21, 2009 10:03 pm

    Soimos


    admin

    Anticristul a scris:Da asta il stim, dar eu cum sint ocupat ,in cimpul munci ,cum sa fac Yoga?
    Sau sa intreb , Cu cine sa fac?
    La servici se face peste tot Yoga!

    Daca nu faci treaba buna ...auzi numai clopotei ...adica Laya Yoga ... daca chestia se repeta si te ia sefu la ranga ...faci Tantra Yoga ...si cand meditezi acasa in liniste ce zi grea ai avut ...ti-l imaginezi pe sefu ca bea urina si manca rahat ...adica un alt tip de Yoga!
    Exemplele mai pot continua ...pana ajungi chiar Samadhi ...dar eu ma opresc aici ca e trecut de ora 1 noaptea!

    300Bine v-am gasit! - Pagina 12 Empty Re: Bine v-am gasit! Lun Iun 22, 2009 5:43 am

    Alice Bailey

    Alice Bailey
    vrajitor

    Soimos a scris:
    Anticristul a scris:Da asta il stim, dar eu cum sint ocupat ,in cimpul munci ,cum sa fac Yoga?
    Sau sa intreb , Cu cine sa fac?
    La servici se face peste tot Yoga!

    Daca nu faci treaba buna ...auzi numai clopotei ...adica Laya Yoga ... daca chestia se repeta si te ia sefu la ranga ...faci Tantra Yoga ...si cand meditezi acasa in liniste ce zi grea ai avut ...ti-l imaginezi pe sefu ca bea urina si manca rahat ...adica un alt tip de Yoga!
    Exemplele mai pot continua ...pana ajungi chiar Samadhi ...dar eu ma opresc aici ca e trecut de ora 1 noaptea!

    Semeni cu nea Politistu de proximitate de la mine din cartier, bre! smileywar

    Continut sponsorizat



    Sus  Mesaj [Pagina 12 din 14]

    Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Urmatorul

    Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum