Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
În total sunt 4 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 4 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Crestinismul - religie politeista

+8
Leo Luke
ISIHAST
Soimos
Anton_LaVey
Anticristul
Heruer
Artistu
Alex
12 participan?i

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Crestinismul este o religie politeista?

Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Vote_lcap64%Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Vote_rcap 64% [ 7 ]
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Vote_lcap36%Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Vote_rcap 36% [ 4 ]
Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Vote_lcap0%Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Vote_rcap 0% [ 0 ]
Total voturi : 11


In jos  Mesaj [Pagina 7 din 8]

151Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Mier Iun 10, 2009 1:49 pm

Fay


vrajitor

Soimos a scris:
Fay a scris:
Atunci de ce sa nu aplicam si la altii acelasi rationament si sa ne multumim cu resentimente pe individ?

Daca acei altii erau olandezi si nu italieni ... iti dadeam dreptate.
Dar cum vorbim despre italieni lucrurile se schimba pentru simplul fapt ca Italia este tara in care s-a nascut Mafia si a infectat toata planeta cu microbul ei, este tara in care si azi vedem ca murdaria spirituala si gunoiul moral la cel mai inalt nivel ...si pentru asta e suficient sa il vezi pe Porcusconi ... asta ca sa nu amintim de Vatican ...locul in care salasluieste loctiitorul diavolului !

Poate exprimarea mea a lasat loc de dubii, sau poate tu nu ai inteles, dar in postarea mea italienii erau acel exemplu de natiune care generalizeaza raspunderea asupra unui intreg popor,chiar daca doar cativa indivizi gresesc.
Acea alta natiune la care m-am referit...era vorba de poporul evreu "dupa care Dulgherul nu se prea da in vant", cica pentru ca i-au gresit lui, direct,cativa.
Eu m-am prefacut ca nu inteleg ca in afara de aceasta ultima posibilitate (oricand, oricine, poate gresi!)mai exista si probabilitatea ca, de fapt, sentimentul sa-i fi fost implantat din frageda pruncie de la preafericitii pracredinciosi care nu analizeaza ci asculta.

152Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Mier Iun 10, 2009 8:41 pm

Anticristul


eliberat

Dulgherul nu sustine ca i-au gresit,ci ca nu sint iubitori de aproapele.Dar si-a pus el intrebarea cine a fost aproapele lor?Cind ii incarcau in vagoane sii tineau zile intregi inchisi si fara apa ,si aruncau doar la citeva zile morti afara ,cine le-a fost aproape?
Ca sa dau doar un singur exemplu.Ce motiv ar fi avut Dulgherul in mod expres ca sa fie iubit de evrei?A facut vreun bine in mod special pentru unul singur din ei si nu ia fost recunoscator?Ma indoiesc de asa ceva.

153Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Mari crestini contemporani... Mier Iun 10, 2009 10:34 pm

Fay


vrajitor

Fara comentarii....

https://www.youtube.com/watch?v=ndVfO1-3IFo&NR=1

https://www.youtube.com/watch?v=enoVA5H7i8M&feature=related

Pardon, dar un comentariu tot fac:felicitari celor ce nu au mers la vot! I-au ajutat sa ajunga sa ne reprezinte la Bruxelles.

154Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Joi Iun 11, 2009 7:25 am

Soimos


admin

[quote="Fay"][quote="Soimos"]
Fay a scris:
Poate exprimarea mea a lasat loc de dubii, sau poate tu nu ai inteles, dar in postarea mea italienii erau acel exemplu de natiune care generalizeaza raspunderea asupra unui intreg popor,chiar daca doar cativa indivizi gresesc.
Acea alta natiune la care m-am referit...era vorba de poporul evreu "dupa care Dulgherul nu se prea da in vant", cica pentru ca i-au gresit lui, direct,cativa.
Eu te-am inteles ...si exact la asta ma refeream ...la calitatea indoielnica a acestui popor italian care s-a impus in lume tocmai prin generalizarea raului.
Tocmai aceste jeguri ale umanitatii ar trebui sa se exorcizeze in masa inainte de a vorbi de rau pe evreii ...pe care tocmai ei au incercat sa ii distruga dupa ce le-au furat scripturile si personajele religioase ...si uita ca nu au reusit ...si sti de ce?

Pentru ca Dumnezeul poporului evreu era tocmai spiritul divin care a unit acest popor ... culmea prin religie... ca sa isi pastreze identitaea si sa nu se asimileze asa cum au patit alte popoare ...de ex. dacii!
Deja numai acest fapt pozitiv precum si multe altele legate de acest lucru dovedesc ca religia mozaica este condusa de un spirit pozitiv ... pe cand aceasi religie insusita fraudulos de italieni a dovedit o bestialitate neintrecuta de nimic in istorie.

Asta este de fapt esenta diferentei intre evrei si macaronari!

155Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Joi Iun 11, 2009 7:27 am

Soimos


admin

Fay a scris:Fara comentarii....

https://www.youtube.com/watch?v=ndVfO1-3IFo&NR=1

https://www.youtube.com/watch?v=enoVA5H7i8M&feature=related

Pardon, dar un comentariu tot fac:felicitari celor ce nu au mers la vot! I-au ajutat sa ajunga sa ne reprezinte la Bruxelles.
Si tu stiai cumva o metoda prin care i-am fi impiedicat?

Nu realizezi ca atunci cand ai de ales numai intre 7 feluri de kkt nu poti alege torta de frisca?

156Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Joi Iun 11, 2009 8:44 am

Fay


vrajitor

Soimos a scris:
Fay a scris:Fara comentarii....

https://www.youtube.com/watch?v=ndVfO1-3IFo&NR=1

https://www.youtube.com/watch?v=enoVA5H7i8M&feature=related

Pardon, dar un comentariu tot fac:felicitari celor ce nu au mers la vot! I-au ajutat sa ajunga sa ne reprezinte la Bruxelles.
Si tu stiai cumva o metoda prin care i-am fi impiedicat?

Nu realizezi ca atunci cand ai de ales numai intre 7 feluri de kkt nu poti alege torta de frisca?

M-ai distrat, caci si tragicul adevar are umorul sau!
Totusi, mergand la vot eu am incercat sa "aleg kkt-ul" mai putin mirositor, care aducea cat de cat cu tortul de ciocolata...poftim, nu cu cel de frisca...,dar cu care macar am speranta sa nu ma inec in cel mai scarbos...
Ca acum, cu marii nostrii crestini, unul mai crestin ca celalalt!

157Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Joi Iun 11, 2009 6:44 pm

Anticristul


eliberat

Daca merg la bruxelles ca crestini,e destul de rau.Dar daca merc ca oameni si pentru oameni ,poate iesi ceva bun.Auzeam odata ca americani si din kkt faceau rahat,depinde ce au mincat inainte.Daca s-au indopat cu crestinism nu stiu ce-o sa fie la urma.

158Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Vin Iun 12, 2009 1:28 pm

Soimos


admin

Fay a scris:
M-ai distrat, caci si tragicul adevar are umorul sau!
Totusi, mergand la vot eu am incercat sa "aleg kkt-ul" mai putin mirositor, care aducea cat de cat cu tortul de ciocolata...poftim, nu cu cel de frisca...,dar cu care macar am speranta sa nu ma inec in cel mai scarbos...
Ca acum, cu marii nostrii crestini, unul mai crestin ca celalalt!
Vezi eu gandesc altfel!
Adica decat sa calc intr-o gramada de kkt ...fie el si mai putin mirositor ... eu prefer sa-l ocolesc ...caci oricum nu e o experienta placuta sa calci "pi dansul"!

159Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Lun Iun 15, 2009 6:38 pm

Dulgherul


djin

Soimos a scris:
... eu prefer sa-l ocolesc ...

...pi undi îl ocolești, pi șentru sau pi lat...?

160Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Mar Iun 16, 2009 6:53 am

Soimos


admin

Dulgherul a scris:
Soimos a scris:
... eu prefer sa-l ocolesc ...

...pi undi îl ocolești,....?
Peste tot pe unde dau de el ...de asta nu ma duc nici la vot ...tot asa cum nu ma duc la biserica ... ca puti!

161Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Mar Iun 16, 2009 8:43 am

Dulgherul


djin

Soimos a scris:
Peste tot pe unde dau de el ...de asta nu ma duc nici la vot ...tot asa cum nu ma duc la biserica ... ca puti!

Săracu di tine.
Ești tot timpul pi drum. Laughing

162Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Mar Iun 16, 2009 3:08 pm

Anton_LaVey

Anton_LaVey
vrajitor

Dulgherul a scris:
Soimos a scris:
Peste tot pe unde dau de el ...de asta nu ma duc nici la vot ...tot asa cum nu ma duc la biserica ... ca puti!

Săracu di tine.
Ești tot timpul pi drum. Laughing

Da' tu esti moldovean? Trandafir di la Moldova???? Smile

http://www.churchofsatan.com

163Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Mar Iun 16, 2009 4:35 pm

Dulgherul


djin

Anton_LaVey a scris:
Dulgherul a scris:
Soimos a scris:
Peste tot pe unde dau de el ...de asta nu ma duc nici la vot ...tot asa cum nu ma duc la biserica ... ca puti!

Săracu di tine.
Ești tot timpul pi drum. Laughing

Da' tu esti moldovean? Trandafir di la Moldova???? Smile
Nu măi Anton, da...conversam.
Eu sînt ardelean. E diferență, nu?

164Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Mar Iun 16, 2009 5:30 pm

Soimos


admin

Dulgherul a scris:[
Eu sînt ardelean. E diferență, nu?

Degeaba !
Tat Banatu-i fruncea!

165Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Mier Iun 17, 2009 8:45 am

Dulgherul


djin

Soimos a scris:
Dulgherul a scris:[
Eu sînt ardelean. E diferență, nu?

Degeaba !
Tat Banatu-i fruncea!
Daaaa,
Da Ardealu-i MINTEA!!!

166Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Mier Iun 17, 2009 4:00 pm

Artistu


demon

Soimos a scris:Degeaba !
Tat Banatu-i fruncea!

Cam brazdata fruntea aia ...

167Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Mier Iun 17, 2009 6:32 pm

Anton_LaVey

Anton_LaVey
vrajitor

Dulgherul a scris:
Anton_LaVey a scris:
Dulgherul a scris:
Soimos a scris:
Peste tot pe unde dau de el ...de asta nu ma duc nici la vot ...tot asa cum nu ma duc la biserica ... ca puti!

Săracu di tine.
Ești tot timpul pi drum. Laughing

Da' tu esti moldovean? Trandafir di la Moldova???? Smile
Nu măi Anton, da...conversam.
Eu sînt ardelean. E diferență, nu?

NORMAL ca e diferenta! Chiar FOARTE mare! Ardelenii is oameni seriosi, nu ca moldovenii.....

http://www.churchofsatan.com

168Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Mier Iun 17, 2009 8:07 pm

Fay


vrajitor

Anton_LaVey a scris:
Dulgherul a scris:
Anton_LaVey a scris:
Dulgherul a scris:
Soimos a scris:
Peste tot pe unde dau de el ...de asta nu ma duc nici la vot ...tot asa cum nu ma duc la biserica ... ca puti!

Săracu di tine.
Ești tot timpul pi drum. Laughing

Da' tu esti moldovean? Trandafir di la Moldova???? Smile
Nu măi Anton, da...conversam.
Eu sînt ardelean. E diferență, nu?

NORMAL ca e diferenta! Chiar FOARTE mare! Ardelenii is oameni seriosi, nu ca moldovenii.....

Ei, poftim! Intru pe site dupa o pauza de o saptamana si ce mi-e dat sa aflu?!? Ca-s neserioasa.....

169Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Mier Iun 17, 2009 8:18 pm

Artistu


demon

Fay a scris:Ei, poftim! Intru pe site dupa o pauza de o saptamana si ce mi-e dat sa aflu?!? Ca-s neserioasa.....

Adu-ti aminte ca diavolul minte si e Ok.

170Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Sam Iun 20, 2009 7:08 pm

Anticristul


eliberat

Diavolul cred ca nu stie sa minta cit poate sa minta un om.

171Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Dum Iun 21, 2009 8:20 am

Alice Bailey

Alice Bailey
vrajitor

Crestinismul nu e o religie politeista. Ei nu se roaga la mai multi dumnezei, ci la unul de...triplat.

172Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Dum Iun 21, 2009 9:18 am

Cactus

Cactus
inger

intrebarea e greshita; trinitatea a fost scop si mijloc de disputa de-a lungul secolelor ashea ca noi nu am face decat sa batem campii cu gratzie insotzind unul sau altul din teologii lumii care-s de frunte-. OK - batem campi cu gratzie - dar atunci, luatzi ca argument si scrierile apocrife

173Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Dum Iun 21, 2009 5:13 pm

Soimos


admin

Alice Bailey a scris:Crestinismul nu e o religie politeista. Ei nu se roaga la mai multi dumnezei, ci la unul de...triplat.
Adica tot la trei !

Sau unu triplat face numai doi?

Hai sa te luminez ...crestinii nu se pot ruga la Dumnezeu pentru ca crestinii NU AU un Dumnezeu !
Sau crezi cumva ca e suficient sa furi "scripturile evreiesti" ca automat si Dumnezeul Evreilor sa renunte la evreii Lui si sa se mute la crestinii ...in a caror biserica esti invatat sa iti bati joc tocmai de acel Dumnezeu al evreilor?

174Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Lun Iun 22, 2009 1:48 pm

Artistu


demon

Anticristul a scris:Diavolul cred ca nu stie sa minta cit poate sa minta un om.

Omul vrea sa exceleze in toate.
Pe de alta parte, de ce ar fi diavolul mai presus de un zeu? Sunt buni ambii de depasit.

175Crestinismul - religie politeista - Pagina 7 Empty Re: Crestinismul - religie politeista Lun Iun 22, 2009 1:52 pm

Artistu


demon

Cactus a scris: OK - batem campi cu gratzie - dar atunci, luatzi ca argument si scrierile apocrife

Care din ele?

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 7 din 8]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum