Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Crestinismul - religie politeista EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Crestinismul - religie politeista EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Crestinismul - religie politeista EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Crestinismul - religie politeista EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Crestinismul - religie politeista EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Crestinismul - religie politeista EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Crestinismul - religie politeista EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Crestinismul - religie politeista EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Crestinismul - religie politeista EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Crestinismul - religie politeista EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Crestinismul - religie politeista EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Crestinismul - religie politeista EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Crestinismul - religie politeista EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Crestinismul - religie politeista EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Crestinismul - religie politeista EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Crestinismul - religie politeista EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Crestinismul - religie politeista EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Crestinismul - religie politeista EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Crestinismul - religie politeista EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Crestinismul - religie politeista EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Crestinismul - religie politeista EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Crestinismul - religie politeista EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Crestinismul - religie politeista EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Crestinismul - religie politeista EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Crestinismul - religie politeista EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Crestinismul - religie politeista EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
În total sunt 3 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 3 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Crestinismul - religie politeista

+8
Leo Luke
ISIHAST
Soimos
Anton_LaVey
Anticristul
Heruer
Artistu
Alex
12 participan?i

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Crestinismul este o religie politeista?

Crestinismul - religie politeista Vote_lcap64%Crestinismul - religie politeista Vote_rcap 64% [ 7 ]
Crestinismul - religie politeista Vote_lcap36%Crestinismul - religie politeista Vote_rcap 36% [ 4 ]
Crestinismul - religie politeista Vote_lcap0%Crestinismul - religie politeista Vote_rcap 0% [ 0 ]
Total voturi : 11


In jos  Mesaj [Pagina 1 din 8]

1Crestinismul - religie politeista Empty Crestinismul - religie politeista Vin Noi 07, 2008 9:38 pm

Alex

Alex
djin

De fapt crestinismul e o religie politeista.

1. Dumnezeu Tatal
2. Dumnezeu Fiul
3. Dumnezeu Sfantul Duh

... in numele Tatalui, al Fiului si al Sfantului Duh, amin...

voi ce credeti?

http://paranoictimes.blogspot.com/

2Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Sam Noi 08, 2008 5:21 am

Artistu


demon

E la fel de politeista ca si religia vechilor egipteni. Cei care i-au studiat, inclusiv Champollion, erau convinsi ca desi aveau o intreaga "armata" de zei, acestia erau forme de manifestare a unui singur Zeu Suprem.

3Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Sam Noi 08, 2008 11:45 am

Heruer


inger

Nu, nu este o religie politeista. Nu confunda aspectele Unu-lui cu mai multi.

4Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Sam Noi 08, 2008 2:20 pm

Alex

Alex
djin

...pay, simplificat vorbind, o vad ca un pix cu 3 culori (aveam asa ceva la scoala). are cerneala rosie, are cerneala verde, are cerneala albastra.

http://paranoictimes.blogspot.com/

5Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Sam Noi 08, 2008 3:39 pm

Heruer


inger

Dizident a scris:...pay, simplificat vorbind, o vad ca un pix cu 3 culori (aveam asa ceva la scoala). are cerneala rosie, are cerneala verde, are cerneala albastra.
Nu ai simplificat bine. Pixul si culorile celor 3 paste din pix (entitati complet diferite) nu sunt una aspect al celeilalte. Mai gandeste-te si mai reflectaza.

6Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Sam Noi 08, 2008 6:04 pm

Anticristul


eliberat

Fiecare culoare era independenta.Si daca scriai numai cu albastru ,odata se termina pe cind rosu si verde era neatinsa.Slaba comparatia.Religia crestina este politeista dar a fost imbracata intr-o haina mai larga care sa le cuprinda pe toate trei la un loc.

7Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Mar Feb 03, 2009 3:11 am

Anton_LaVey

Anton_LaVey
vrajitor

Normal ca e politeista, atata timp cat ei cred in... nu mai stiu cati sfinti si alti dumnezei!

http://www.churchofsatan.com

8Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Dum Feb 08, 2009 9:23 pm

Anticristul


eliberat

Nu-s asa multi trei,mai ales ca-i contopesc intr-unul singur.Al mai mic e mai solicitat dar incet se obisnuieste.

9Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Lun Feb 09, 2009 2:02 am

Anton_LaVey

Anton_LaVey
vrajitor

Si care din ei e "ala micu'"? Tata, fiul sau stafia?

http://www.churchofsatan.com

10Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Lun Feb 09, 2009 10:13 am

Soimos


admin

Anton_LaVey a scris:Si care din ei e "ala micu'"? Tata, fiul sau stafia?
Ala micu este intotdeauna Fiul ... dar ce fiu o fi asta care o reguleaza pe muma-sa(ca parte a Treimi indivizibile) si din sarcina se naste tot el insusi ...dar si mai mic ...devenind astfel propriul sau tata ...dar si propriul sau fiu????

Ai auzit ceva mai diabolic decat asta?

Pai vezi ca tu nu esti satanist adevarat ...caci daca chiar ai fi te-ai fi facut preot crestin!

11Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Lun Feb 09, 2009 12:54 pm

Alex

Alex
djin

Si cu ce se "ocupa" sfantul duh?

http://paranoictimes.blogspot.com/

12Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Lun Feb 09, 2009 2:32 pm

Anton_LaVey

Anton_LaVey
vrajitor

dracu sal ia cu ce s-o ocupa! Poate cu bantuitul ca doar ii duh....

http://www.churchofsatan.com

13Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Lun Feb 09, 2009 3:53 pm

Soimos


admin

Pai duhul sfant este madularul cu care lasa Dumnezeu gravide fetele mari ... adica o sooola scriptura!

14Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Lun Feb 09, 2009 4:16 pm

Anton_LaVey

Anton_LaVey
vrajitor

Very Happy Very Happy Very Happy Hai ca e tare faza! Very Happy Very Happy Very Happy

http://www.churchofsatan.com

15Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Lun Feb 09, 2009 5:00 pm

Anticristul


eliberat

Ba fratilor ,Duhul sfint mai are rolul de-ai face pe crestini fara creier.

16Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Lun Mar 16, 2009 11:42 pm

Artistu


demon

Ba fratilor ,Duhul sfint mai are rolul de-ai face pe crestini fara creier.


Stand stramb si judecand drept, ar fi invers dpdv religios.
Ca tot veni vorba de DS- vocea interioara - pe o scara de la 1 la 10, cat de nebun era Moise care asculta de o voce pe care n-o auzeau altii in afara de el?

17Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Mar Mar 17, 2009 8:25 am

Anton_LaVey

Anton_LaVey
vrajitor

Auzutul de voci e caracteristic schizofreniei! Bolnavii aia aud voci diverse si au si vedenii de tot felul.

http://www.churchofsatan.com

18Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Mar Mar 17, 2009 2:39 pm

Artistu


demon

Auzutul de voci e caracteristic schizofreniei! Bolnavii aia aud voci diverse si au si vedenii de tot felul.

Si cat de nebun trebuie sa fie cineva pentru a-si creea o filozofie/conceptie despre viata care sa contrazica spusele unui alt nebun, dar folosind toate informatiile date de nebunul pe care incearca sa-l contrazica? Anton LaVey, recte.

19Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Sam Mar 28, 2009 12:18 pm

ISIHAST

ISIHAST
-

crestinismul crede intr-Un singur Dumnezeu : Sfanta Treime ...

20Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Sam Mar 28, 2009 2:02 pm

Anton_LaVey

Anton_LaVey
vrajitor

Artistu a scris:
Auzutul de voci e caracteristic schizofreniei! Bolnavii aia aud voci diverse si au si vedenii de tot felul.

Si cat de nebun trebuie sa fie cineva pentru a-si creea o filozofie/conceptie despre viata care sa contrazica spusele unui alt nebun, dar folosind toate informatiile date de nebunul pe care incearca sa-l contrazica? Anton LaVey, recte.

Ai ceva cu LaVey sau ce?........

http://www.churchofsatan.com

21Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Sam Mar 28, 2009 2:03 pm

Anton_LaVey

Anton_LaVey
vrajitor

ISIHAST a scris:crestinismul crede intr-Un singur Dumnezeu : Sfanta Treime ...

Pai te contrazici singur! Sici ca crezi intr-Uun SINGUR dumnezeu si dupa iaa ziaci ca is TREI! Rolling Eyes

http://www.churchofsatan.com

22Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Sam Mar 28, 2009 10:34 pm

Anticristul


eliberat

Pai nu si dau seama ce spun .

23Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Dum Mar 29, 2009 12:44 pm

Soimos


admin

Artistu a scris:
Auzutul de voci e caracteristic schizofreniei! Bolnavii aia aud voci diverse si au si vedenii de tot felul.

Si cat de nebun trebuie sa fie cineva pentru a-si creea o filozofie/conceptie despre viata care sa contrazica spusele unui alt nebun, dar folosind toate informatiile date de nebunul pe care incearca sa-l contrazica? Anton LaVey, recte.
Nu era atat de nebun incat sa nu isi cunoasca si impuna interesele!

Faptul ca el auzea voci din el insusi ... ptr mine inseamna ca era posedat de satana si nu inspirat de vre-un Dumnezeu lucru adeverit si de faptul ca Dumnezeul Yahwe este zeul beznei eterne motiv ptr care la creatie inca nu stia ce este si cum este lumina ..

24Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Dum Mar 29, 2009 12:51 pm

ISIHAST

ISIHAST
-

este un singur Dumnezeu ... trei Persoane care se unesc intr-o singura actiune , din pricina faptului ca ele se iubesc infinit de mult ... deci Trei Persoane care actioneaza ca Un Singur Dumnezeu , deci Un Singur Dumnezeu , Sfanta Treime ...

25Crestinismul - religie politeista Empty Re: Crestinismul - religie politeista Dum Mar 29, 2009 12:56 pm

Soimos


admin

ISIHAST a scris:este un singur Dumnezeu ... trei Persoane care se unesc intr-o singura actiune , din pricina faptului ca ele se iubesc infinit de mult ... deci Trei Persoane care actioneaza ca Un Singur Dumnezeu , deci Un Singur Dumnezeu , Sfanta Treime ...
Sau cu alte cuvinte ... Isus inainte de a se naste a lasat-o gravida pe propria sa mama ca din aceasta sarcina sa se nasca tot el dar fara ceilalti doi ... care probabil au ramas in fafaloanca lui Maria ... ca daca nu ar fi ramas acolo inseamna ca pe cruce au pierit toti trei si nu mai avea Isus tata in cer la care sa se vaicareasca ...nu?

Nu va spun eu ca aici e vorba de lucrarea diavolului?

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 8]

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum