Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

CALEA SPRE CER ȘI PUTERE

+4
Fay
Vizitator Blue
Der Bedeu
Cocorul
8 participan?i

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Dum Mai 24, 2009 1:53 am

Artistu


demon

D a scris:
Degeaba incerc sa te ridic pe tine si pe altii cu "troliul" credintei la conditia de a fi asemenea cu Dumnezeu ca voi stiti una si buna ca aveti credinta unor maimute ai caror urmasi va considerati. Rusinica! rolf study

Faptul ca tu crezi nu inseamna ca este si adevarat. Dar degeaba, tot maimuta esti in apucaturi. Te tradeaza trasatura definitorie a primatelor: mimetismul.

PS Pentru unul care afirma ca crede ca exista un dumnezeu (cu toate atributele) dar nu crede in el, te descalifici si de la primate. Maimutza urlatoare ti se potriveste mai bine. Coada lunga, gura mare si putintel intre urechi.



Ultima editare efectuata de catre Artistu in Dum Mai 24, 2009 2:00 am, editata de 2 ori

27CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Dum Mai 24, 2009 1:54 am

Artistu


demon

Anticristul a scris:Dintr-o caruta de lemn nu poate evolua o masina performanta de fier,dar unul care a reusit sa inventeze o caruta poate merge mai departecu inventia ,pina ajunge la masina.Cam asa ar fi scara evolutiei.Nu din una in alta ci de la una la alta.

Mai aproape de adevar, interventionismul.

28CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Dum Mai 24, 2009 3:27 pm

D

D
vrajitor

Fay a scris:
Trezeste-te !
Nu te-a chemat nimeni si nu te-a pus nimeni sa indrugi intrebari fara cap si fara coada...Forumul este liber, adevarat, dar daca aceasta libertate iti da voie sa intrebi stupiditati, nimeni nu-ti permite sa ne CERI NIMIC. Ori dumneata asta faci de cand te-ai logat, ne ceri cu tupeu raspunsuri si atunci cand ti se arata ca normal si de BUN SIMT este sa raspunzi dumneata intai la ele, treci la "represalii", nu ne mai dai maretele dumitale dovezi, daca noi nu raspundem la chestionar! Laughing
Iaca, nu vrem ...sic! Crying or Very sad
Eu dormeam dar m-am trezit si ma deranjeaza sforaiturile voastre.Nimic nu este intamplator!Eu am misiunea sa va conving ca Dumnezeu exista.Te rog raspunde la intrebari spre binele tau si al celorlalti,altfel ma plictisesc si plec de pe forum. Crying or Very sad

29CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Dum Mai 24, 2009 3:56 pm

D

D
vrajitor

Anticristul a scris:Dintr-o caruta de lemn nu poate evolua o masina performanta de fier,dar unul care a reusit sa inventeze o caruta poate merge mai departecu inventia ,pina ajunge la masina.Cam asa ar fi scara evolutiei.Nu din una in alta ci de la una la alta.
Frumos si imi place cum ai gandit.Asta este cu totul altceva dar din pacate uite cati mor din cauza masinilor avioanelor vapoarelor cosmonavelor bombelor chimice si atomice si ce fel de evolutie rationala mai este asta ca pana si o maimuta nu ar face ce fac asemenea oameni posedati de satan.Eu nu neg stiinta dar neg stiinta satanica a razboiului a clonarii si modificarii genetice si a fabricarii virusurilor ucigatoare.Am auzit ca din cauza ca s-a marit foarte mult populatia Terrei se lucreaza la un adapost subteran in care sa traiasca cca 2 milioane de oameni alesi de masoni si animale plante timp de 50 de ani dupa ce o clica de satanisti vor declansa un razboi nuclear la scara mondiala.Ce stii despre acest fapt?Cat de mare poate fi populatia Terrei astfel incat sa traim corespunzator?Intrebare pentru savantii atei:Cum de natura a ales ca pe Terra sa existe viata diversificata si la ora actuala nu se stie de nici o alta civilizatie existenta in cel mai apropiat sistem solar de sistemul nostru solar ca sa nu mai zic de celelalte mai departate de Terra?Am auzit de povesti cu extraterestri dar eu nu cred in ele.Asta nu inseamna ca nu ar putea exista si alte fiinte rationale asemanatoare sau nu cu noi la trup dar acestea eu cred ca in mod special Dumnezeu le-a asezat la sute de milioane de ani lumina unele de altele pentru a avea timp suficient inainte de a se intalini unele cu celelalte sa constientizeze profund ca Dumnezeu exista. study

30CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Dum Mai 24, 2009 4:08 pm

D

D
vrajitor

Artistu a scris:
Faptul ca tu crezi nu inseamna ca este si adevarat.
Raspunde la intrebarile mele si am sa-ti demonstrez ca te contrazici si astfel ai sa afli si tu adevarul.Tu nu raspunzi pentru ca nu stii si esti indoctrinat cu stiinta atee ca esti urmasul unei maimute si dupa mai multe reintrupari ca om ai sa vezi ca esti facut dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu.Mai ai de evoluat in constientizarea ta.Eu insumi mai am de constientizat ca sa fiu intr-adevar cu Dumnezeu in cer si ma voi mai reintrupa si eu ca om in vederea unei constientizari mai profunde a realitatii create de Dumnezeu.Trezeste-te ateule,sa nu zici ca nu ti-am spus si tie. study

31CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Dum Mai 24, 2009 7:02 pm

Soimos


admin

D a scris:Trezeste-te ateule,sa nu zici ca nu ti-am spus si tie. study
Trezeste-te si tu credinciosule ...ca ptr tine oricum nu exista reintrupare in cer si nici viata vesnica ...ptr ca mantuirea si daca ar exista ...nu se da pe baza de credinta ...ci pe baza respectarii legilor lui Yahwe ...iar problema ta este ca Crestinismul nu numai ca nu le respecta ...ci ca isi bate chiar joc de Yahwe si legile lui!
Asa ca inca o data ...trezeste-te pana nu e prea tarziu ...si realizeaza ca "dumnezeul" tau e ... DIAVOLUL adica cel care nu are Creatie ...ba nici o scriptura nu a fost in stare sa inspire ...ci a furat-o de la altii ...a modificat-o prin minciuni ...si a fost impusa de un criminal ca religie universala ...care a constituit justificarea "sfanta" a milioane de crime ...ascunse dupa vorbe vulpesti unse cu miere!

Ce doresti mai diabolic decat atat?

32CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Dum Mai 24, 2009 7:11 pm

Anticristul


eliberat

Povestile masonilor lasati-le deoparte.La romani cind se intimpla cite o nenorocire erau de vina evrei.Acum ca nu mai prea sint evrei,sint vinovati masoni.Planeta noastra ,daca s-ar trai in pace ar putea adaposti inca o suta de miliarde de oameni,cel putin.Nu se va ajunge aici ca sint alte cauze ,dar nuse trag de la masoni.
Cit despre faptul ca mai sint si alte lumi ,gindeste te ca Dumnezeu in Torah se numeste Dumnezeul ostirilor ceresti.Mai pe romaneste -Dumnezeul armatelor ,sau al organizatiilor ceresti numite Miriade de miriade.Crezi ca dupa ce lumea noastra se va transforma ,sau mai pe inteles va evolua intr-o alta stare ,Dumnezeu se va opri in loc?Pentru ce a creiat toate galaxiile din univers?Te ai intrebat pentru ce are omul un creier care aici pe pamint nu se poate folosi nici i la suta din capacitatea sa?Daca i-ti vor fi date anumite galaxii sa le explorezi?Mai stii?

33CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Lun Mai 25, 2009 2:19 pm

Fay


vrajitor

D a scris:
Fay a scris:
Trezeste-te !
Nu te-a chemat nimeni si nu te-a pus nimeni sa indrugi intrebari fara cap si fara coada...Forumul este liber, adevarat, dar daca aceasta libertate iti da voie sa intrebi stupiditati, nimeni nu-ti permite sa ne CERI NIMIC. Ori dumneata asta faci de cand te-ai logat, ne ceri cu tupeu raspunsuri si atunci cand ti se arata ca normal si de BUN SIMT este sa raspunzi dumneata intai la ele, treci la "represalii", nu ne mai dai maretele dumitale dovezi, daca noi nu raspundem la chestionar! Laughing
Iaca, nu vrem ...sic! Crying or Very sad
Eu dormeam dar m-am trezit si ma deranjeaza sforaiturile voastre.Nimic nu este intamplator!Eu am misiunea sa va conving ca Dumnezeu exista.Te rog raspunde la intrebari spre binele tau si al celorlalti,altfel ma plictisesc si plec de pe forum. Crying or Very sad

Si cine te-a lasat gravid cu asa o sarcina grea?
Apropo...cum a fost procesul tehnologic prin care te-a insarcinat cel pe care tu-l crezi Dumnezeu?
Auuuleu! Si exact cand discutia incepea sa aiba putina sare si un piculet de piper, vrei sa ne lasi balta si sa ne parasesti...
Ma tem, ca, totusi, vom supravietuii!!!! Rolling Eyes

34CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Lun Mai 25, 2009 8:25 pm

Anticristul


eliberat

N-avea grija Fay.Doamne D e sincer(a).Vrea sa ne demonstreze ca Dumnezeu exista.
Eu oricum il vad in orice clipa.Trebuie insa sa ai ochi sa stii sa privesti.

35CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Mar Mai 26, 2009 2:45 pm

Fay


vrajitor

Anticristul a scris:N-avea grija Fay.Doamne D e sincer(a).Vrea sa ne demonstreze ca Dumnezeu exista.
Eu oricum il vad in orice clipa.Trebuie insa sa ai ochi sa stii sa privesti.

Multumesc, dar nu-mi faceam nici un fel de griji...Nu aveam efectiv pentru cine si pentru ce.
Nu-l banui pe "D" (cred ca l-ati numit "Doamne D" pur si simplu din greseala...ar fi oribil, la propriu, sa va fi adresat lui cu apelativul Doamne!)de nesinceritate.
Este dreptul lui sa creada in ce doreste.
Prostia de a incerca sa converteasca prin interogatorii infantile m-a incitat sa-i raspund. Din pacate, proverbul care spune ca "prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul...",s-a dovedit a fi vesnic de actualitate, asa ca a devenit mojic.
Dumneavoastra sa fiti sanatos si cat de credincios puteti!
Este mai usoara viata si mai ales,moartea , in cazul unui om credincios.
Dupa cunostintele mele, religia iudaica este printre putinele, daca nu chiar singura religie care nu cauta sa converteasca in jurul ei, care nu doreste sa-si faca adepti si care nu doreste sa dovedeasca lumii ca ea este "adevarata" religie.
Deci, domnul D poate fi cat de sincer poate, dar nici credinta, nici sinceritatea nu-i dau dreptul sa ne jigneasca ca fiind nelegiuiti, rataciti, etc...(mai ales femeile!),sa incerce sa ne "struneasca"pe calea cea buna dupa parerea lui si sa-si gaseasca un tel in ratacirea lui prin a ne "converti", a ne arata ca savantii sunt oamenii satanei si deci neinvatatii, oamenii lui Dumnezeu, etc.
Asa ca aveti grija langa cine va inregimentati.
Dumneavoastra puteti crede in existenta lui Dumnezeu, dar sa fiti convins ca daca ceilalti nu-l vad ca dumneavoastra este pentru ca nu stiu sa priveasca, este o infumurare gratuita si regret ca trebuie sa v-o spun.
Dumneavoastra priviti lucrurile cu mintea, cultura si invatatura acumulata in viata pana acum.
Dati-ne si noua creditul ca privim si noi, la fel, dupa mintea, cultura si invatatura acumulata de noi, iar faptul ca "vedem" diferit nu ne face automat, pe noi, cei ce vad gresit.
Uneori,in lupta cu timpul dusa de diferitele teorii stiintifice, acolo unde savantii trageau concluzii diferite, de multe ori, adevarul s-a dovedit a fi undeva, la mijloc.
Cine stie?

36CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Mar Mai 26, 2009 6:02 pm

Artistu


demon

Anticristul a scris:N-avea grija Fay.Doamne D e sincer(a).Vrea sa ne demonstreze ca Dumnezeu exista.

Drumul spre iad e pavat cu cele mai bune intentii - parca asa se zice.

Anticristul a scris:Eu oricum il vad in orice clipa.Trebuie insa sa ai ochi sa stii sa privesti.

Ochii vad ce vor ei. E de-ajuns autosugestia.

37CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Mar Mai 26, 2009 7:10 pm

Anticristul


eliberat

Si tu ai dreptate a spus Rabinul.Indiferent cum privesc eu si cum il vad, eu nu am zis ca alti nu pot sa l vada.Si nu numai eu stiu sa privesc.Sint sigur ca multi alti il vad in alta forma ,si nu as putea sa spun ca nu au dreptate.Dumnezeu nu se inscrie in tiparele minti omenesti.I-am si Doamne la D ca nu stiu cum e corect ,doamna sau domnule.Ca o data zicea ca e mama ,altadata ca e ... mai stiu eu.Pe mine nu ma intereseaza dar ca sa nu gresesc zic Doamne.Ca asa nu e nici cal nici magar.

38CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Mier Mai 27, 2009 2:26 am

Artistu


demon

Anticristul a scris:Dumnezeu nu se inscrie in tiparele minti omenesti.

Ba se inscrie, ca daca nu s-ar inscrie Omul s-ar fi plicitisit de mult de el sau nu l-ar fi remarcat de loc. Tocmai afirmatia pe care o faci "nu se inscrie in tiparele omenesti" imi demonstreaza ca am dreptate - ti l-ai imaginat si ai dat verdictul - calea facila a imaginatiei reduse. Numai ca omiti ceva. Existenta unor alte tipare in afara mintii omenesti sunt nonexistente pentru minte. Cand tiparele sunt non-existente, zeul nu exista. Gluma aia cu taranul la gradina zoologica in fata girafei nu este decat exemplificarea modului in care functioneaza mintea in afara "tiparelor".
In momentul in care ai imaginat toate formele de existenta ai ajuns la capatul tablei - dincolo de ea nu exista dumnezeu. Pentru mintea omului trebuie sa fie ceva recognoscibil pentru a-l accepta.
Vorbeam mai de mult cu cineva si imi spunea ca desi icoanele sunt niste reprezentari imaginare, ajuta omul (educat sau needucat) - ele sunt dovada palpabila ca zeul de care se vorbeste la slujba duminica exista. Mintea are nevoie de ele. Cum alte minti au nevoie de temple ca dovezi palpabile ale existentei lui.
PS Tu crezi ca il credeau pe vremuri daca nu le zicea ca e gelos si razbunator si nu actiona ca atare? "Eu sunt" ce tipar este?

39CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Mier Mai 27, 2009 11:40 am

Fay


vrajitor

Anticristul a scris:Si tu ai dreptate a spus Rabinul.Indiferent cum privesc eu si cum il vad, eu nu am zis ca alti nu pot sa l vada.Si nu numai eu stiu sa privesc.Sint sigur ca multi alti il vad in alta forma ,si nu as putea sa spun ca nu au dreptate.Dumnezeu nu se inscrie in tiparele minti omenesti.I-am si Doamne la D ca nu stiu cum e corect ,doamna sau domnule.Ca o data zicea ca e mama ,altadata ca e ... mai stiu eu.Pe mine nu ma intereseaza dar ca sa nu gresesc zic Doamne.Ca asa nu e nici cal nici magar.

"Doamne"...este obisnuit, adresarea catre Dumnezeu intr-o rugaciune. De asta am considerat ca o astfel de adresare nu se potriveste, mai ales, acestui adresant.
El nu a scris niciunde ca ar fi mama.
In religie ajunge o singura minune, cu fecioara care a devenit mama. Ca si un barbat (si inca unul misogin!) sa fie mama...ar fi chiar prea mult.
Cred ca greseala s-a strecurat atunci cand intr-o postare in care incercam sa-i raspund la prea repetata intrebare "daca stiu ca sunt" si "ce sunt", i-am raspuns ca eu stiu ca sunt pentru ca am dovada: am adus pe lume copii si stiu ce sunt, tot datorita lor, sunt MAMA. Probabil, de aici ...l-ati confundat cu mine. Laughing

40CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Mier Mai 27, 2009 7:02 pm

Anticristul


eliberat

Inainte de asta spune el ca e mama .Parca asa am inteles.
Nu i nimic ,se mai intimpla.

41CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Dum Mai 31, 2009 7:49 am

Soimos


admin

Fay a scris: ..... i-am raspuns ca eu stiu ca sunt pentru ca am dovada: am adus pe lume copii si stiu ce sunt, tot datorita lor, sunt MAMA. :
Vad ca tot nu sti cine esti cu adevarat ...cu atat mai mult cu cat sti ca esti Mama!

Tu esti un mic Dumnezeu Adevarat ...adica loctiitorul lui Dumnezeu cel Mare cu sarcini speciale ptr familia ta!

Tu nu numai ca ai dat viata in locul Creatorului ...dar tu si binecuvantezi si mantuiesti familia ta !

Daca pe lumea asta ar trebui sa se faca biserici ...acelea ar trebui sa fie dedicate Mamelor ...nu sarlatanilor care storc bani ptr interesul lor lacom si murdar.
Si culmea diabolicitatii ...mai si batjocoresc femeia ...uitand ca ei insisi sunt acolo doar ptr ca au primit viata si crestere de la o femeie care i-a fost lui mai Dumnezeu decat "dumnezeul" cu coarne si coada la care se roaga!

42CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Dum Mai 31, 2009 8:14 am

Fay


vrajitor

Soimos a scris:
Fay a scris: ..... i-am raspuns ca eu stiu ca sunt pentru ca am dovada: am adus pe lume copii si stiu ce sunt, tot datorita lor, sunt MAMA. :
Vad ca tot nu sti cine esti cu adevarat ...cu atat mai mult cu cat sti ca esti Mama!

Tu esti un mic Dumnezeu Adevarat ...adica loctiitorul lui Dumnezeu cel Mare cu sarcini speciale ptr familia ta!

Tu nu numai ca ai dat viata in locul Creatorului ...dar tu si binecuvantezi si mantuiesti familia ta !

Daca pe lumea asta ar trebui sa se faca biserici ...acelea ar trebui sa fie dedicate Mamelor ...nu sarlatanilor care storc bani ptr interesul lor lacom si murdar.
Si culmea diabolicitatii ...mai si batjocoresc femeia ...uitand ca ei insisi sunt acolo doar ptr ca au primit viata si crestere de la o femeie care i-a fost lui mai Dumnezeu decat "dumnezeul" cu coarne si coada la care se roaga!

Offf,spune-mi ca nu esti inca insurat,ca mai am o speranta!!!!!

Glumesc, desigur si asta ca sa ascund cat de mult m-au impresionat, nu doar faptul ca gandesti asa de frumos despre femei, mai ales despre mame, ci, in special, faptul ca...ai curajul sa o recunosti.
Generatii de religiosi au considerat ca sunt stapanii femeilor, proprietarii si pe de intregul beneficiarii lor, acum, avem o generatie care amesteca credinta cu conceptul de "macio" si deci ce poate fi mai rusinos decat sa se considere egali cu femeile. Stiu sigur ca mai exista barbati inteligenti care privesc obiectiv femeia,o judeca la egalitate cu ei, o admira si ii acorda incredere, sprijin, dar...ca sa aiba si curajul sa recunoasca asta...cam greu!

43CALEA SPRE CER ȘI PUTERE - Pagina 2 Empty Re: CALEA SPRE CER ȘI PUTERE Dum Mai 31, 2009 9:16 pm

Anticristul


eliberat

fay, tu trebuie sa ai speranta.Speranta este parte din om si daca o inscrii in subconstient ea lucreaza cu putere,si executa ordinele primite.

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum