Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Despre Francmasonerie in general EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Despre Francmasonerie in general EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Despre Francmasonerie in general EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Despre Francmasonerie in general EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Despre Francmasonerie in general EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Despre Francmasonerie in general EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Despre Francmasonerie in general EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Despre Francmasonerie in general EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Despre Francmasonerie in general EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Despre Francmasonerie in general EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Despre Francmasonerie in general EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Despre Francmasonerie in general EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Despre Francmasonerie in general EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Despre Francmasonerie in general EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Despre Francmasonerie in general EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Despre Francmasonerie in general EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Despre Francmasonerie in general EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Despre Francmasonerie in general EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Despre Francmasonerie in general EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Despre Francmasonerie in general EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Despre Francmasonerie in general EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Despre Francmasonerie in general EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Despre Francmasonerie in general EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Despre Francmasonerie in general EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Despre Francmasonerie in general EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Despre Francmasonerie in general EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Despre Francmasonerie in general

+8
Hary
Andi_
Puiu.T
Heruer
SPRS
Roman
Ada_Pal
No Name
12 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Despre Francmasonerie in general Empty Diverse Dum Mai 18, 2008 8:10 pm

No Name


inger

2Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Lun Mai 19, 2008 5:57 pm

Ada_Pal


inger

3Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Mier Mai 21, 2008 12:51 pm

No Name


inger

4Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Lun Iun 02, 2008 10:15 pm

Roman


muritor de rand

PENTRU CEI INTERESATI SA AFLE MAI MULTE DESPRE FRANCMASONERIE LE RECOMAND SA CAUTE PE GOOGLE PROTOCOALELE INTELEPTILOR SIONULUI SI SA LE CITEASCA CU ATENTIE (NU DATI IMPORTANTA FAPTULUI CA SE SPUNE CA AR FI FALSE, CITITI-LE SI CANTARITI VOI ASTA, NU LASATI PE ALTII SA GANDEASCA IN LOCUL VOSTRU) SI VA RECOMAND SA MAI AFLATI SI DESPRE CEI CARE SUNT IMPOTRIVA MASONERIEI PT CA AR FI CORECT SA CUNOASTETI SI PAREREA LOR http://www.zelea-codreanu.com/

5Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Lun Iun 02, 2008 11:37 pm

SPRS


demon

Daca ai studia in paralel "Carticica Sefului de Cuib" si "Organizarea lojilor Masonice" s-ar putea sa ramai surprins cat de multe elemente comune vei gasi.

6Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Mar Iun 03, 2008 6:22 pm

Roman


muritor de rand

SPRS LAMURESTE-MA CE VREI SA SPUI CU ASTA

7Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Mar Iun 03, 2008 6:41 pm

Roman


muritor de rand

PENTRU CEI INTERESATI SA AFLE MAI MULTE DESPRE MASONERIE LA RECOMAND SA CAUTE PE GOOGLE ``PROTOCOALELE INTELEPTILOR SIONULUI`` SI SA LE CITEASCA FOARTE ATENT. SUNT MULTE TEORII CA AR FRI FALSE DAR CITITI-LE SI CANTARITI VOI ASTA.(EU AM CARTEA SI PE NET NU SUNT COMPLETE, DAR VA PUTETI FACE O IDEE) DACA VRETI SA VA FACETI O OPINIE OBIECTIVA DESPRE MASONERIE CITITI SI CARTI CARE DEZVALUIE ADEVARATA EI FATA CUM AR FI ACEASTA. (DE CE OARE ACESTE CARTI SUNT CENZURATE SAU RETRASE DIN COMERT? SAU NU SE MAI REEDITEAZA DESI S-AU VANDUT?) PENTRU A AFLA CEVA SI DESPRE CEI CONTRA MASONILOR RECOMAND SITE-UL http://www.zelea-codreanu.com/ SITE-UL ESTE INCA IN FAZA DE CONSTRUCTIE DAR SE GASESC INFORMATII VARIATE

8Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Mier Iun 04, 2008 6:13 am

Heruer


inger

In toate cele 3 topicuri referitoare la masonerie/francmasonerie se fac nenumarate afirmatii, unele cu mult aplomb.
Intrebare ... ("retorica"?) ...
Dintre toti cei prezenti pe acest forum si care "dezbat/combat" aceasta tema, este cel putin unu membru, de orice grad, al vreunei astfel de organizatii ?

Intreb aceasta pentru a ma decide cata credibilitate pot sa acord afirmatiilor, deloc putine, de genul se stie ca ..., adevarul este ca ..., exista ..., nu exista ..., etc.

9Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Lun Iun 30, 2008 5:37 am

Puiu.T

Puiu.T
inger

da

10Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Lun Iun 30, 2008 1:27 pm

Andi_

Andi_
muritor de rand

Chiar nu inteleg de ce se mai discuta despre masonerie.....din mom ce moderatorul este mason si sterge toate postarile care nu ii convin si care sunt in contradictie cu propriile credinte....parca am fi aici la recrutare de adepti.....'spiritul liber' nu prea se poate manifesta la temele cu masonerie si politca .....acolo unde multe postari se sterg........daca tot sunt minciuni si divagatii nu inteleg de ce sunt sterse aceste postari.....si de ce moderatorul are dreptul sa jigneasca pe forumisti?Acesta este un forum pro masonerie.....din pacate......e bine totusi ca e un forum mic si necunoscut....si nu poate avea impact prea mare.......oricum pe piata romana sunt multe carti care au grija sa aduca informatii pretioase oamenilor despre adevarata fata a masoneriei.....asa ca un forum mic nu va putea sa schimbe aceste perceptii......

11Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Lun Iun 30, 2008 1:39 pm

Hary

Hary
muritor de rand

Dupa cum vezi, nu te-a cenzurat nimeni. Parerea mea este ca daca vrei sa cunosti "adevarata fatza a masoneriei" trebuie sa ai informatii din ambele parti. Daca folosesti ca reper doar sursele de informare ale adeptilor MISA si/sau ale legionarilor, cu sigurantza nu vei cunoate "adevarata fatza".

12Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Lun Iun 30, 2008 1:56 pm

Andi_

Andi_
muritor de rand

Am citit multe carti despre masonerie.....si nici una nu era a adeptilor MISA ......inca nu am gasit o carte care sa vb frumos despre masonerie....poate doar manualele tiparite de masoni....cu scopul de a atrage adepti......

13Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Lun Iun 30, 2008 2:06 pm

Puiu.T

Puiu.T
inger

Hary a scris:Dupa cum vezi, nu te-a cenzurat nimeni. Parerea mea este ca daca vrei sa cunosti "adevarata fatza a masoneriei" trebuie sa ai informatii din ambele parti. Daca folosesti ca reper doar sursele de informare ale adeptilor MISA si/sau ale legionarilor, cu sigurantza nu vei cunoate "adevarata fatza".
ce-ti mai place ciorba
amesteci masoneria cu legionarii......
pune si ceva leustean harhar

14Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Lun Iun 30, 2008 2:12 pm

Hary

Hary
muritor de rand

Puiule, tu chiar nu intelegi sau doar te faci ca nu intelegi?
Intra pe orice site legionar sau al MISA si ai sa vezi la loc de cinste teme antimasonice.

15Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Lun Iun 30, 2008 3:13 pm

Andi_

Andi_
muritor de rand

MDA....si Kenedy si printesa Diana au fost asasinati de masonerie pt ca vroiau sa faca anumite dezvaluiri in legatura cu masoneria....diferente intre ei si autorii care scriu despre masonerie este ca .....cei doi erau persoane publice cu credibilitate si aveau si acces la anumite documente secrete.....si de aceea s-a dorit eliminarea lor.....de ce autoritatile nu au ajuns la nici o concluzie.....doar piste false au fost prezentate...in presa....pt a inchide gura targului....iar cei naivi...chiar au crezut 'probele aduse de autorirtati'....asa ca si in cazul 'atentatelor de la 11 septembrie'............din pacate manipularea e mare.....

16Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Lun Iun 30, 2008 3:25 pm

Hary

Hary
muritor de rand

Aduci acuzatii gratuite si periculoase. Daca am merge pe logica celor afirmate de tine anterior, tu ai putea fi urmatorul caz Elodia; daca masoneria i-a omorat pe cei 2 si a reusit sa mascheze aceasta implicare, cu tine ar fi mult mai usor harhar
Cred ca faci confuzie intre masonerie si mafie sau alte organizatii care se ocupa cu astfel de activitati criminale.

17Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Lun Iun 30, 2008 5:21 pm

Alice Bailey

Alice Bailey
vrajitor

Eliphas Levi in Introducere la "Cartea splendorilor" spune ca: Francmasoneria este iudaismul eclectic si independent. Francmasonii vor sa reconstruiasca Templul, adica vor sa refaca societatea originara pe bazele ierarhiei inteligente si ale initierii progresive, fara a suporta piedicile impuse de preoti si regi si, de aceea, se numesc Franc-masoni, adica CONSTRUCTORI LIBERI.

Levi explica ura implacabila pe care o au preotii catolici fata de MASONERIE, care este iudaismul reformat potrivit gandirii lui Isus(care nu a sfatuit niciodata sa se renunte la Iudaism, dimpotriva) si a apostolului sau preferat Ioan, a carei revelatie kabalistica a fost intotdeauna evanghelia crestinismului ocult si a scolilor gnostice neprofanate. Acestor scoli se alatura IOANITII, TEMPLIERII NEIDOLATRI si inaltii initiatori ai MASONERIEI OCULTE.

"Aici sunt cheile viitorului, spune Levi, pentru ca aici sunt pastrate secretele revelatiei unice si universale de la care IUDAISMUL, prima si, poate, singura din toate religiile a predicat doctrina in lume.

Un singur Dumnezeu, un singur popor, o singura stiinta, o singura lege, o singura credinta, un singur rege. Iata ce vrea Iudaismul care isi asteapta mereu TEMPLUL si pe Mesia"

18Despre Francmasonerie in general Empty Masoneria Mier Iul 02, 2008 5:48 am

Zyraxes


demon

Majoritatea oamenilor care discuta despre Francmasonerie (denumita si Masonerie) nu stiu ce fel de organizatie este aceasta, cine a creat-o si de ce. Ptr a clarifica aceste lucruri o sa pun 2 linkuri care lamuresc multe dintre aceste nedumeriri:

"Francmasoneria este o organizație evreiască, a cărei istorie, grade, simboluri și parole convenționale sunt evreiești de la început până la sfârșit" așa caracterizează publicația evreiască Israelite of America, organizația denumită Francmasonerie.
http://ro.metapedia.org/wiki/Francmasoneria

Protocoalele înțelepților Sionului reprezintă planurile secrete și conspirative realizate de francmasoni, cu scopul de a-și îndeplini obiectivul urmărit de secole de către aceștia, și anume visul de stăpânire al întregii planete.
http://ro.metapedia.org/wiki/Protocoalele_%C3%AEn%C5%A3elep%C5%A3ilor_Sionului

19Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Dum Iul 06, 2008 8:11 am

Yahiya

Yahiya
zeu

La Trobe-Bateman a scris:Eliphas Levi in Introducere la "Cartea splendorilor"

Levi explica ura implacabila pe care o au preotii catolici fata de MASONERIE, care este iudaismul reformat potrivit gandirii lui Isus(care nu a sfatuit niciodata sa se renunte la Iudaism, dimpotriva) si a apostolului sau preferat Ioan, a carei revelatie kabalistica a fost intotdeauna evanghelia crestinismului ocult si a scolilor gnostice neprofanate. Acestor scoli se alatura IOANITII, TEMPLIERII NEIDOLATRI si inaltii initiatori ai MASONERIEI OCULTE.



mda ii urasc atat de mult pe masoni ca dau fuga sa se inscrie si sa aiba grade cat mai inalte rolf

20Despre Francmasonerie in general Empty Re: Despre Francmasonerie in general Mier Iul 09, 2008 2:06 pm

Azumix

Azumix
muritor de rand

Andi_ a scris:MDA....si Kenedy si printesa Diana au fost asasinati de masonerie pt ca vroiau sa faca anumite dezvaluiri in legatura cu masoneria....diferente intre ei si autorii care scriu despre masonerie este ca .....cei doi erau persoane publice cu credibilitate si aveau si acces la anumite documente secrete.....si de aceea s-a dorit eliminarea lor.....de ce autoritatile nu au ajuns la nici o concluzie.....doar piste false au fost prezentate...in presa....pt a inchide gura targului....iar cei naivi...chiar au crezut 'probele aduse de autorirtati'....asa ca si in cazul 'atentatelor de la 11 septembrie'............din pacate manipularea e mare.....


Mamaaaa,puiule tu esti prost sau doar pretinzi?!
Sincer ,postarile tale seamana izbitor cu declaratiile schizo-paranoice a lui Craig Woolard,care a tinut cap de afis in presa britanica,pe motiv ca toti functionarii din M.B sunt masoni...ceea ce in opinia lui e ceva ff gresit..pe scurt totul este o mare conspiratie.
http://azumixmasonicx33.ablog.ro/2008-07-09/should-a-police-officer-be-a-freemason.html

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum