Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Diverse metode de purificare si activare a chackrelor EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Diverse metode de purificare si activare a chackrelor

+4
Bagherra
Hecate
Puiu.T
Sunna
8 participan?i

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Sunna

Sunna
vrajitor

Propun aici sa discutam in paralel metode folosite in satanism, yoga ori alte tehnici spirituale pentru activarea sau purificarea chackrelor, deblocari sau sublimari, rezultate proprii avute..

Puiu.T

Puiu.T
inger

gooood
de te te-ai oprit?
daca tot ai initiat ceva.....baga

Hecate

Hecate

Pentru tot omul care nu stie despre ce este vorba , vreau sa fac un inceput despre chakre, meditatie , aura ...si toate celelate lucuri pe care trebuie sa le stie un incepator. Vreau sa stiti ca entitatea noastra nu se rezuma numai la corpul fizic , corpul nostru fiind un sistem energetic in permanenta miscare , care este influentat de energia din jur. Corpul nostru fizic contine foarte multa energie vizibila cu ochiul liber , aceasta energie se prelungeste formand in jurul corpului nostru un camp energetic.
Cuvantul "chakra" provine din sanscrita si inseamna "roata". Chakrele fiind centrii energetici care transmit informatii si fac legatura intre nervi, emotii, hormoni. Chakrele sunt vizibile numai in corpul de energie astrala , dar pentru ca noua sa ne fie mai usor sa le localizam se dau referinta pe corpul nostru actual, adica cel fizic. Principalele chakre se afla paralel de coloana vertebrala , chiar in spatele acesteia. Toate cele sapte chakre interactioneaza reciproc si sunt interactive.
Spuneam mai sus de un camp energetic in jurul corpului nostru....acest camp energetic se numeste aura , care este creata de energia chakrelor.
Pentru deschiderea fiecarei chakre este nevoie de o meditatie speciala , si o mantra respectiva pentru chakra pe care vrei sa o deschizi.

Sunna

Sunna
vrajitor

Accesul in alte planuri invizibile se face la nivelul acestor chackre(centri subtile de forta), in functie de nivelul de activare sau de purificare a acestora. Astfel, sunt infinite lumi paralele in care putem accede, in functie de nivelul de vibratie la nivelul chackrei respective.
Ex. exista dedublare la nivelul centrului sexual sau afectiv pe diverse nivele de frecventa de vibratie...

Chackrele nu sunt in mod egal activate sau puternice, fiecare persoana avand o anumita "diagrama" secreta. Legatura este intre ele se face prin canale subtile. pe care le putem asemeni purifica, debloca sau activa. Legatura nu este numai intre chackre, ci si intre planurile corpului la nivelul fiecarei chackre(mental, astral, eteric sau fizic)

Hecate

Hecate

merci Sunna de completare ^_^

Sunna

Sunna
vrajitor

Hecate a scris:merci Sunna de completare ^_^

Hecate, nu am intentionat sa te completez... Am uitat sa adaug ca aceea este parerea YOGA. Chiar doresc sa facem schimb constructiv de idei si sa punem accent mai mare pe practica intrucat, daca nu am obtinut rezulate, nu putem sa spunem ca ceva exista. Parerea mea! Degeaba vorbesc eu, spre ex., de un canal energetic, daca nu reusesc sa-i constientizez traseul...

Apoi, putem avea un limbaj diferit si te rog sa ma contrazici cand crezi ca ceva din ceea ce sustin nu se justifica in practica...

Vreau sa spun ca anumite practici nu sunt invatate din carti, ci noi le intuim, ni se reveleaza personal... Mi s-a intamplat de mai multe ori sa obtin rezultate cu tehnici pe care eu le-am "primit" in mod direct, ca apoi sa citesc despre ele, reformulate insa de oameni, si nefiind atat de eficiente ca cele initiale...

Ma bucur ca te afli pe acest forum si aflam lucruri noi de la tine!

Hecate

Hecate

dar chiar ti-am multumit...am nevoie de ajtorul tau aici...si chiar imi face placere sa vorbesc cu tine!^_^.

Bagherra

Bagherra
vrajitor

Desi confuz,foarte interesant ceea ce propuneti voi aici.
back Sa luam un exemplu:cum procedam pentru deblocarea vishudei? Rolling Eyes

Ivan

Ivan
muritor de rand

Bagherra a scris:Desi confuz,foarte interesant ceea ce propuneti voi aici.
back Sa luam un exemplu:cum procedam pentru deblocarea vishudei? Rolling Eyes

E suficient sa lucrezi cu Bija Mantra. Ori poti face cele 5 actiuni.. Exista un exercitiu pentru deblocarea concomitenta a lui Muladhara-Manipura si Vishuda, care mie mi-a reusit. Spune tu cum lucrezi pe Vishuda! Eu pot face totul doar mental, nefaifiind necesar sa fac ceva asane sau bandas ori respiratii. kisses1

Bagherra

Bagherra
vrajitor

Nu practic yoga si nici o tehnica anume.Pina acum,m-am limitat la sacroterapie si homeopatie; dar...se'ngroasa gluma! Sad
Efectul,este de scurta durata.
Am avut un vis in care mi s-a revelat ca sunt impiedicata sa comunic energetic si spiritual.
De catre cine si in ce scop? No "Simt" blocajele dar nu stiu sa le elimin. ermm Am oroare de meditatii...n-am rabdare.
Cunoasteti vreo metoda simpla si rapida pentru d'alde "Muieti is posmagii?" whistling

Anticristul


eliberat

Cea mai buna metoda pentru dal-de astia:La spinzuratoare.Dar cu picioarele in sus.

Bagherra

Bagherra
vrajitor

crazy Ai incercat tu?
Ca nu merg decit pe poteci batatorite... Smile
Spinzuratul stiam ca inseamna blocaj...ori noi tocmai asta combatem. thumbsup

Tudorel666


eliberat

Bagherra a scris:Nu practic yoga si nici o tehnica anume.Pina acum,m-am limitat la sacroterapie si homeopatie; dar...se'ngroasa gluma! Sad
Efectul,este de scurta durata.
Am avut un vis in care mi s-a revelat ca sunt impiedicata sa comunic energetic si spiritual.
De catre cine si in ce scop? No "Simt" blocajele dar nu stiu sa le elimin. ermm Am oroare de meditatii...n-am rabdare.
Cunoasteti vreo metoda simpla si rapida pentru d'alde "Muieti is posmagii?" whistling

Inseamna ca-ti lipseste rabdarea necesara. Vad totusi ca ai vrea sa o ai. Daca ai sa continui sa te rogi asa, o sa te invete Dumnezeu ce inseamna rabdarea. Si scrie pe undeva ca Dumnezeu incearca rabdarea omului prin necazuri si suferinte. Nu stiu cat de adevarat este, dar voi urmari evolutia domniei tale!
Doar daca nu te hotarasti intre timp sa iti inmoi singura posmagii...

http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

Bagherra

Bagherra
vrajitor

Tudorel666 a scris:
Bagherra a scris:Nu practic yoga si nici o tehnica anume.Pina acum,m-am limitat la sacroterapie si homeopatie; dar...se'ngroasa gluma! Sad
Efectul,este de scurta durata.
Am avut un vis in care mi s-a revelat ca sunt impiedicata sa comunic energetic si spiritual.
De catre cine si in ce scop? No "Simt" blocajele dar nu stiu sa le elimin. ermm Am oroare de meditatii...n-am rabdare.
Cunoasteti vreo metoda simpla si rapida pentru d'alde "Muieti is posmagii?" whistling

Inseamna ca-ti lipseste rabdarea necesara. Vad totusi ca ai vrea sa o ai. Daca ai sa continui sa te rogi asa, o sa te invete Dumnezeu ce inseamna rabdarea. Si scrie pe undeva ca Dumnezeu incearca rabdarea omului prin necazuri si suferinte. Nu stiu cat de adevarat este, dar voi urmari evolutia domniei tale!
Doar daca nu te hotarasti intre timp sa iti inmoi singura posmagii...
Serios?crazy Si cum faci ca sa-mi urmaresti evolutia?
Cit despre rabdare...m-a invatat ce inseamna...cu virf si indesat.
Ma intreb chiar daca nu Dzeu insusi ma impiedica sa-mi innmoi posmagii... EVIL ca sa nu innmoi eu apoi,pe altii... rolf

Simah

Simah
djin

Nu te impiedica Dumnezeu!In defenitiv ai libertatea de alege!
Cum sa te deblochezi cand nu vrei.liber inseamna a nu avea nevoie de tot felul de tehnici!?
Cei care au neoie de tehnici, nu sunt liberi,ci sclavii posturilor,si in schimb primesc un jalnic surogat de iluzie!

Tudorel666


eliberat

Bagherra a scris:
Serios?crazy Si cum faci ca sa-mi urmaresti evolutia?
Cit despre rabdare...m-a invatat ce inseamna...cu virf si indesat.
Ma intreb chiar daca nu Dzeu insusi ma impiedica sa-mi innmoi posmagii... EVIL ca sa nu innmoi eu apoi,pe altii... rolf

Iertata sa-mi fie comparatia, dar imediat ce vei iesi din rahat, voi sti. Pana atunci...iti tin companie.

http://lazarmariantudorel.blogsite.ro

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum