Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Subiecte similare
Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Propuneri pentru CAFENEA

+14
Eu Unul
HaymHerman
Rhea
Anticristul
Ada_Pal
Fresh
Bagherra
SPRS
Diana
Khaarsha
Alice Bailey
Vorbaretu
Sunna
Puiu.T
18 participan?i

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 3 din 4]

51Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Mar Dec 02, 2008 9:33 pm

Eu Unul


admin

Sunt doar niste obiceiuri frumoase, nimic mai mult. Crestinii au suprapus sarbatori noi peste cele pagane in scopul crestinarii paganilor.

52Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Mier Dec 03, 2008 3:27 am

Cactus

Cactus
inger

mie-mi place gagi aia care apare cand treci de la o pagina la alta; pacat ca dureaza sa de putzin...

53Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Mier Dec 03, 2008 10:56 am

Bagherra

Bagherra
vrajitor

clap Asta era!Superb forumul astazi!Bravo,admin.
Lasa-l asa de sarbatori.Schimbarile dese ingreuneaza "navigarea";pe mine cel putin ma face sa bijbai mereu.
Ca aspect,e cel mai fain forum de pe net;ramine ca userii si subiectele sa fie pe masura. Smile

54Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Mier Dec 03, 2008 11:04 am

Eu Unul


admin

Ok! ... iconsmile As putea pune si ceva muzica faina...Deocamdata sper ca va place Vivaldi pe care l-am pus.

55Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Mier Dec 03, 2008 4:17 pm

Garrybaldi


vrajitor

HaymHerman a scris:...Ca veyi doamne sa dus in raila fecioarele pe care le a f...t profetul.

Cica de fapt nu-l asteapta 80 de fecioare, ci ...o singura fecioara de 80 de ani.
Not 80 virgin but 80 (years old) virgin.
rolf

56Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Mier Dec 03, 2008 10:39 pm

Anticristul


eliberat

Nu le mai schimba si tu acuma,ca e vorba doar de 70.
Si alea sint mai in virsta de 80 ca erau fecioare pina nu le a f Mahomed.Si de atunci citi sau auto explodat prin autobuze toti au crezut ca ajung la ele.

57Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Joi Dec 11, 2008 4:32 am

Cactus

Cactus
inger

Admin a scris:Sunt doar niste obiceiuri frumoase, nimic mai mult. Crestinii au suprapus sarbatori noi peste cele pagane in scopul crestinarii paganilor.

Uite o teza interesanta; ar merita discutata; adica - zik io acuma de dimineatza cand boborul inca doarme - oare "crestinismul" a fost inventat de crestini ? Sau a existat el dinainte; DACA facem "=" intre crestinism si monoteism, atunci, monoteismul, deci credintza intr-un UNIC Creator este mai veche decat crestinismul; dar asta nu e o noutate. Si de aici intrebarea - sarbatori pagane ? unde ? in cazul asta, NUMAI in Imperiul Roman, pentru ca altzii erau de mult timp deja monoteishti.
Daca, insa pui "=" intre crestinism si Noul Testament atunci discutzia nu se va termina niciodata...

58Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Mar Dec 16, 2008 3:44 pm

Cactus

Cactus
inger

@ ADMIN - in sfarshit ai revenit la sentimente mai umane, mai odihnitoare... Fain - mare multzamita, tu draga... yes kiss1 good huggles friends

Tipa-i SUPERBA.....

59Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Joi Dec 18, 2008 9:31 pm

Anticristul


eliberat

Monoteismul a existat cu mult inaintea crestinismului.
Dar crestinismul oricum nu este o religie mono ci tri(poli)teista.si nu e o religie infiintata de Isus cum ar vrea sa para.ci Isus e inventat de crestinism ca sa aibe suport biblic oarecum.

60Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Joi Mar 19, 2009 6:16 am

Cactus

Cactus
inger

corect; nimic nou sub soare doar ca crestinii confunda trinitatea cu monoteismul plecand de la afirmatia lui Iisus din NT " ca El si Tatal sunt una si, mai departe - intrucat Sf. Duh purcede de la Tatal, toate sunt una cu Tatal...
chestie de filosofie teologica
In fond, Creatorul este Unul; chiar si in scrierile de la Marea Moarta, esenienii il considera pe Iisus ca fiind profet

Edit: io am vrut sa fac Quote la ce o postat pretenul meu Anticris si nu vad niciunde butonul....

61Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Joi Mar 19, 2009 7:18 am

Eu Unul


admin

Cactus a scris:
... io am vrut sa fac Quote la ce o postat pretenul meu Anticris si nu vad niciunde butonul....

Daca mai dispare butonul de QUOTE, poti incadra intre [quote="numele celui citat"]....[/quote] citatul respectiv Wink

62Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Joi Mar 19, 2009 8:20 pm

Cactus

Cactus
inger

Admin a scris:
Cactus a scris:
... io am vrut sa fac Quote la ce o postat pretenul meu Anticris si nu vad niciunde butonul....

Daca mai dispare butonul de QUOTE, poti incadra intre [quote="numele celui citat"]....[/quote] citatul respectiv Wink
uite ca a aparut si butonashul; daca nu-l mai gasesc, mnacar sa stiu unde sa-l caut; multzam, tu draga, m-ai
luminat trebe sa-tzi zic ca e tare rau sa te simtzi rau; cum ziceau poietzii - nimic nu e mai trist decat .... fitzi iubitzi - daca tot trebe sa dau in primire, macar sa stiu de ce...

63Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Vin Mar 20, 2009 7:09 am

Eu Unul


admin

Cactus a scris:... trebe sa-tzi zic ca e tare rau sa te simtzi rau; cum ziceau poietzii - nimic nu e mai trist decat .... fitzi iubitzi - daca tot trebe sa dau in primire, macar sa stiu de ce...
Te simti mai rau ca de obicei? Ori faci chimioterapie in aceasta perioada? Primavara suntem in general foarte epuizati si vulnerabili fizic si psihic...

64Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Mar Mar 24, 2009 6:41 pm

Cactus

Cactus
inger

Admin a scris:
Cactus a scris:... trebe sa-tzi zic ca e tare rau sa te simtzi rau; cum ziceau poietzii - nimic nu e mai trist decat .... fitzi iubitzi - daca tot trebe sa dau in primire, macar sa stiu de ce...
Te simti mai rau ca de obicei? Ori faci chimioterapie in aceasta perioada? Primavara suntem in general foarte epuizati si vulnerabili fizic si psihic...

O fac de un an de zile si nu vrea sa treaca; buuun - nici nu mi-am facut iluzii ca ar trece;speram sa se stabilizeze dar...

65Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Joi Apr 02, 2009 2:47 am

Cactus

Cactus
inger

admine, baga si tu un buton ptr. "quote" sa-l vaza tot boboru - sau "responder" foloseshte la asa ceva ?

66Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Joi Apr 02, 2009 6:30 am

Cactus

Cactus
inger

Cactus a scris:admine, baga si tu un buton ptr. "quote" sa-l vaza tot boboru - sau "responder" foloseshte la asa ceva ?

Multzam Shefu - esti un inger... cos_flori

67Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Joi Apr 02, 2009 6:34 am

Eu Unul


admin

Cactus, nu's de ce, dar poza asta imi sugereaza pe tine si dl Bulache...

Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 HappyBirthdaycakegirl

Nu cumva a luat bataie de la nevasta de nu mai intra pe forumul meu?

68Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Joi Apr 02, 2009 6:40 am

Cactus

Cactus
inger

Admin a scris:Cactus, nu's de ce, dar poza asta imi sugereaza pe tine si dl Bulache...

Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 HappyBirthdaycakegirl

Nu cumva a luat bataie de la nevasta de nu mai intra pe forumul meu?

Nuu; era inchis forumul si de atunci, el nu-i acasa; isi pune la punct conacul de la moshie si sta mai mult pe-acolo; i-am scris sa se bage iar dar nu apare pe messenger...Acolo nu are inca internet

69Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Joi Apr 02, 2009 6:45 am

Eu Unul


admin

Pai, sa isi ia un modem si o baterie solara. Asa o sa fac eu cand o sa ma fac pustnic, ca vorba Ralucai, am vazut ca se poate trai mult mai bine si fara femei, dar fara Net e mai rau. Embarassed

70Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Joi Apr 02, 2009 6:49 am

Cactus

Cactus
inger

Admin a scris:Pai, sa isi ia un modem si o baterie solara. Asa o sa fac eu cand o sa ma fac pustnic, ca vorba Ralucai, am vazut ca se poate trai mult mai bine si fara femei, dar fara Net e mai rau. Embarassed

Acuma isi face niste panouri "solare" ca sa aiba apa calda.. Curent isi baga de ala trifazic. N-o sa aiba nevoie de modem ca isi baga fibra optica pana in camera; fain de el - o sa aiba o viteza la internet...

71Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Joi Apr 02, 2009 6:58 am

Eu Unul


admin

SUPER filmuletele pe care le-ai pus la Umanism, mai ales cel despre Moise! Imi bag acum castile si le vizionez, ca sunt la scarbici.

Fain cu panourile solare. Sunt unele mai complexe si pentru incalzit pe timp de iarna. Studiez si eu problema.



Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Apr 02, 2009 7:34 am, editata de 1 ori

72Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Joi Apr 02, 2009 7:15 am

Cactus

Cactus
inger

Admin a scris:SUPER filmuletele pe care le-ai pus la Umanism, mai ales cel despre Moise! Imi bag acum castile si le vizionez, ca sunt la scarbici.

Fain cu panourile solare. Sunt unele mai complexe si pentru incalzit pe timp de iarna. Studiez si eu problema.

O idee ar fi sa foloseshti radioatoare auto - alea-s deja negre; le acoperi cu sticla si gata apa calda...

73Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Joi Apr 02, 2009 12:37 pm

Bulache

Bulache
demon

Hei !ce faci Cactus?vinzi inventia lui Bulache?Te penalizez cu 3 beri. drunk

74Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Joi Apr 02, 2009 6:33 pm

Cactus

Cactus
inger

Bulache a scris:Hei !ce faci Cactus?vinzi inventia lui Bulache?Te penalizez cu 3 beri. drunk

Maine dimineatza la Limbrik ; dai tu un sms...

75Propuneri pentru CAFENEA - Pagina 3 Empty Re: Propuneri pentru CAFENEA Sam Apr 11, 2009 7:26 pm

Anticristul


eliberat

Ba fratilor unde o fi Limbricul ala sa dau si eu o fuga cind pot?

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 3 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum