Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Hai sa vorbim nimica

+7
D
Fay
Puiu.T
Anticristul
Bulache
Eu Unul
Cactus
11 participan?i

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos  Mesaj [Pagina 5 din 5]

101Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Dum Iun 21, 2009 7:16 am

Cactus

Cactus
inger

pai, ma uitam si io... pustiu

102Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Dum Iun 21, 2009 7:28 am

Eu Unul


admin

Ce sa ne mai stressam degeaba!? Io Unul nici nu mai am ce discuta pe forumuri. Religii, biserici, secte...Toate la fel. Aceeasi Biblie privita din alt unghi, cu ochelarii doctrinei bisericii...Peste tot se cauta fraieri care sa fie botezati. Am fost de curand la unii care se numesc "Biserica lui Hristos a Sfintilor din urma" si am vazut acolo o sleatca de rumani botezati, unii tuciurii, altii semianalfabeti... Noroc ca nu le-am dat adresa de acasa, ca se tin de capul meu sa ma botez si chiar mi-e jena, ca misionarii aceia veniti din Americania ma roaga asa frumos sa ma duc la biserica si unul plange in fata mea cu atata patima... Mi se rupe inima nu alta! Crying or Very sad

Ieri am fost pe la ei si mi-au aratat biserica. M-au dus la bazinul ala de botez, dar i-am atentionat ca nu stiu sa innot. Apoi au vrut sa ma cinsteasca cu apa minerala si ceva dulciuri, dar am zic ca nu e potabila pentru mine apa minerala...Macar acolo ...peste 11 procent alool sa fi avut...Ceva spumant macar, asta pentru racoreala...ca tot le vizitam biserica..

Azi am promis ca ma duc sa le fac o vizita la slujba, dar tocmai mi s-au rupt pantalonii(au parait... Embarassed ) pregatiti aseara si m-am enervat tare..Asa ca am venit la servici si am trimis un SMS la misionar "Domnule ...., sorry, ca nu am venit io vrau sa mor, ca m-am saturat de viata si de oameni, de TOT.Tralalala...." Asa poate nu mai vor sa ma mai boteze, crezand ca is nebun...
crazy

103Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Dum Iun 21, 2009 8:28 am

Alice Bailey

Alice Bailey
vrajitor

Eu Unul a scris:
Ieri am fost pe la ei si mi-au aratat biserica. M-au dus la bazinul ala de botez, dar i-am atentionat ca nu stiu sa innot. Apoi au vrut sa ma cinsteasca cu apa minerala si ceva dulciuri, dar am zic ca nu e potabila pentru mine apa minerala...Macar acolo ...peste 11 procent alool sa fi avut...Ceva spumant macar, asta pentru racoreala...ca tot le vizitam biserica..
Mai bine te-ar lega cu o funie de gat si te-ar arunca in mare. mwah

104Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Dum Iun 21, 2009 9:14 am

Cactus

Cactus
inger

Alice Bailey a scris:
Eu Unul a scris:
Ieri am fost pe la ei si mi-au aratat biserica. M-au dus la bazinul ala de botez, dar i-am atentionat ca nu stiu sa innot. Apoi au vrut sa ma cinsteasca cu apa minerala si ceva dulciuri, dar am zic ca nu e potabila pentru mine apa minerala...Macar acolo ...peste 11 procent alool sa fi avut...Ceva spumant macar, asta pentru racoreala...ca tot le vizitam biserica..
Mai bine te-ar lega cu o funie de gat si te-ar arunca in mare. mwah
esti ordinara; de ce-i de vina el daca nu-si gaseshte identitatea acolo.... TU ai accepta sa fii legata cu o funie si aruncata in mare de cei care nu-tzi impartashesc convingerile religioase ?

105Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Dum Iun 21, 2009 9:53 am

Alice Bailey

Alice Bailey
vrajitor

Foarte urat din partea ta, Cactus!
Ma gandeam ca, daca il leaga cu o funie si il arunca in mare, cum nu stie sa inoate, va striga "Heeelp" si va accepta botezul. bath

106Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Dum Iun 21, 2009 1:51 pm

Soimos


admin

Alice Bailey a scris:Foarte urat din partea ta, Cactus!
Ma gandeam ca, daca il leaga cu o funie si il arunca in mare, cum nu stie sa inoate, va striga "Heeelp" si va accepta botezul. bath
Poate imi exlicati si mie ce e aia botez?

Nu de alta dar sfantu Ioan Botezatoru aplica acest ritual nu crestinilor ci evreilor mozaici ...si nu cu scopul de a boteza cu Duh pe cineva ... ci ptr a-i purifica ...asa cum ne curatam si noi zilnic la dus ...dar respectand contextul vremii ptr ca acei bieti oameni nu aveau dusuri cum avem noi ca sa ne purificam zilnic ...ci se cufundau in apa probabil o data pe am vara ... iti dai seama ce senzatie de purificare simteau cu toti

Zapacitii astia care cred ca boteaza in numele lui Isus ...uita exact ceea ce ste mai esential ...si anume ca Ioan Botezatirul facea premonitia ca el boteaza asa a proasta cu apa ...dar pana vine alesul ...adica Mesiah ...si ca acesta nu va mai boteza cu apa ...CI PRIN FOC!!!!!

Asa ca altadata cand va duceti la Casa de Adunare a Zeciuielii ...rugati-va sa va arate cuptoarele mari in care copii si tinerii sunt botezati in foc ...dar atentie nare ca nu cunmva sa va arate cupoarele de botez cumparate la second hand ... de la Auschwitz!



Ultima editare efectuata de catre Soimos in Lun Iun 22, 2009 6:48 pm, editata de 1 ori

107Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Lun Iun 22, 2009 1:27 pm

Artistu


demon

Alice Bailey a scris:Foarte urat din partea ta, Cactus!
Ma gandeam ca, daca il leaga cu o funie si il arunca in mare, cum nu stie sa inoate, va striga "Heeelp" si va accepta botezul. bath

Erai cumva vegetariana care incerca sa explice beneficiile yoghine? Nu de alta, dar poate intr-o zi poate te inchide cineva intr-un abator si poate vei striga "Heeelp" si vei accepta ORICE numai sa te scoata de acolo ...
Interesanta gandire ai anyway.

108Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Lun Iun 22, 2009 1:55 pm

Alice Bailey

Alice Bailey
vrajitor

Artistu a scris:
Erai cumva vegetariana care incerca sa explice beneficiile yoghine?
De ce la timpul trecut?
Nu de alta, dar poate intr-o zi poate te inchide cineva intr-un abator ...
Sa inteleg ca este un mod de a face "complimente" cuiva care nu-ti place? Precum ca in revelatiile tale "ma vezi" ca pe un animal de talie mare? Rolling Eyes
... si poate vei striga "Heeelp" si vei accepta ORICE numai sa te scoata de acolo ...
Dadeam doar o solutie haioasa de a-l boteza pe colegul...Nu prea tii la gluma, se vede! Esti foarte aproape de Soimos in acest sens.
Sa iti spun ceva: Cu toate ca esti ANTI religii, vad ca un simplu ritual, precum botezul ala, e ceva foarte important pentru tine..
Daca ar fi sa imi salvez viata sau sa salvez viata cuiva, as face pasul cu la fel de multa usurinta ca si in cazul juratului cu mana pe biblie. Asa de muult adevar gasesc in cartuliile voastre cu care va pierdeti pretiosul timp. whistling Sa nu ii spui ca si juratul cu mana pe biblie este ceva foarte important?

Pe mine daca m-ar fi impresionat un baiat din ala dragut, un misionar din Utah si ar fi plans in fata mea si mi-ar fi cazut in genunchi, rugandu-ma sa ma botez, l-as fi pupat si i-as fi spus:"Nu mai plange, ca ma imbrac acu in costum de baie si ma arunc in bazin." Cool

Interesanta gandire ai anyway.

Serios? Orice cale catre Dumnezeu este adevarata si toate caile catre Dumnezeu sunt false. Adevarul, daca il gasesti in tine, este pretutindeni in afara ta.


clatite

109Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Lun Iun 22, 2009 2:31 pm

Artistu


demon

Alice Bailey a scris:
De ce la timpul trecut?
Sa inteleg ca este un mod de a face "complimente" cuiva care nu-ti place? Precum ca in revelatiile tale "ma vezi" ca pe un animal de talie mare? Rolling Eyes
Dadeam doar o solutie haioasa de a-l boteza pe colegul...Nu prea tii la gluma, se vede! Esti foarte aproape de Soimos in acest sens.
Sa iti spun ceva: Cu toate ca esti ANTI religii, vad ca un simplu ritual, precum botezul ala, e ceva foarte important pentru tine..
Daca ar fi sa imi salvez viata sau sa salvez viata cuiva, as face pasul cu la fel de multa usurinta ca si in cazul juratului cu mana pe biblie. Asa de muult adevar gasesc in cartuliile voastre cu care va pierdeti pretiosul timp. whistling Sa nu ii spui ca si juratul cu mana pe biblie este ceva foarte important?

Pe mine daca m-ar fi impresionat un baiat din ala dragut, un misionar din Utah si ar fi plans in fata mea si mi-ar fi cazut in genunchi, rugandu-ma sa ma botez, l-as fi pupat si i-as fi spus:"Nu mai plange, ca ma imbrac acu in costum de baie si ma arunc in bazin." Cool
Serios? Orice cale catre Dumnezeu este adevarata si toate caile catre Dumnezeu sunt false. Adevarul, daca il gasesti in tine, este pretutindeni in afara ta.

1. Pentru ca in virtual poti pretinde ca esti cine vrei sau ce vrei.
2. De ce te-as compara cu un animal mare? Credeam ca pentru un adevarat vegetarian si yoghin mirosul de sange, urlete animalelor ucise pentru a umple burtile celorlalti ar fi fost un chin mult mai mare.
3. Nu ritualurile ma fac sa reactionez. Poti sa-ti faci si clitorectomie daca crezi ca asta te salveaza sau iti face bine la credinta. Modul in care vroiai sa-l convertesti pe unul care nu are chef sa fie convertit m-a facut sa reactionez. Pe acelasi palier.
4. Cu conditia sa fie apa calda. Si sa existe bazin.
5. "Nimic nu e ceea ce pare" iti distruge "filozofia".

110Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Lun Iun 22, 2009 6:50 pm

Soimos


admin

Alice Bailey a scris:.... Esti foarte aproape de Soimos in acest sens.
Si a fi aproape de soimos ...crezi ca este ceva negativ?

Ti se pare ca e mai bine sa fi langa Bivolaru si galeata sa cu urina?

111Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Lun Iun 22, 2009 9:22 pm

Anticristul


eliberat

A fost doar un termen de comparatie.Nici negativ si nici invers.
Asa mi se pare mie.

112Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Mar Iun 23, 2009 6:38 am

Alice Bailey

Alice Bailey
vrajitor

Artistu a scris:
Alice Bailey a scris:
De ce la timpul trecut?
Sa inteleg ca este un mod de a face "complimente" cuiva care nu-ti place? Precum ca in revelatiile tale "ma vezi" ca pe un animal de talie mare? Rolling Eyes
Dadeam doar o solutie haioasa de a-l boteza pe colegul...Nu prea tii la gluma, se vede! Esti foarte aproape de Soimos in acest sens.
Sa iti spun ceva: Cu toate ca esti ANTI religii, vad ca un simplu ritual, precum botezul ala, e ceva foarte important pentru tine..
Daca ar fi sa imi salvez viata sau sa salvez viata cuiva, as face pasul cu la fel de multa usurinta ca si in cazul juratului cu mana pe biblie. Asa de muult adevar gasesc in cartuliile voastre cu care va pierdeti pretiosul timp. whistling Sa nu ii spui ca si juratul cu mana pe biblie este ceva foarte important?

Pe mine daca m-ar fi impresionat un baiat din ala dragut, un misionar din Utah si ar fi plans in fata mea si mi-ar fi cazut in genunchi, rugandu-ma sa ma botez, l-as fi pupat si i-as fi spus:"Nu mai plange, ca ma imbrac acu in costum de baie si ma arunc in bazin." Cool
Serios? Orice cale catre Dumnezeu este adevarata si toate caile catre Dumnezeu sunt false. Adevarul, daca il gasesti in tine, este pretutindeni in afara ta.

1. Pentru ca in virtual poti pretinde ca esti cine vrei sau ce vrei.
2. De ce te-as compara cu un animal mare? Credeam ca pentru un adevarat vegetarian si yoghin mirosul de sange, urlete animalelor ucise pentru a umple burtile celorlalti ar fi fost un chin mult mai mare.
3. Nu ritualurile ma fac sa reactionez. Poti sa-ti faci si clitorectomie daca crezi ca asta te salveaza sau iti face bine la credinta. Modul in care vroiai sa-l convertesti pe unul care nu are chef sa fie convertit m-a facut sa reactionez. Pe acelasi palier.
4. Cu conditia sa fie apa calda. Si sa existe bazin.
5. "Nimic nu e ceea ce pare" iti distruge "filozofia".

Ok, o sa incerc sa vorbesc fara nuante de ...gluma, ironie s.a., intrucat am sesizat ca nu detineti finetea necesara...Nici tu, nici Soimos...(Poate trebuia sa adaug in paranteza ca trebuie sa folosesc un icon special?)

Eu sunt anti convertire si eu insami am vizitat bisericile si am interogat credinciosii de mai multi ani, am studiat impreuna cu ei doctrinele bisericilor si am privit Biblia din diverse unghiuri...Baptistul se situeaza intr-un unghi, are in vedere doctrina bisericii, din care a facut un idol, si demonstreaza doctrina cu ajutorul Bibliei. Adventistul are pe mamica Ellen White si adune versetele in alt mod, le pune cap la cap ca sa demonstreze ceea ce spune Ellen. Urmeaza ceilalti, a caror doctrina e mult mai alambicata si sustin ca Dumnezeu a dat sfinti care sa ne lamureasca...

Stii ce spune Osho? In functie de oameni, se propovaduieste o cale. Scopul e acelasi: sa faca omul mai bun. Isus propovaduieste unor oameni invatati cu lipsurile, carora le promite ca vor avea "mai mult" daca vor fi mai buni aici, acum... Buddha vorbeste despre reincarnare...Daca nu vor respecta anumite "legi"(reguli) se vor naste din nou si ori se vor plictisi de moarte aici pe pamant, unde au avut de toate, ori vor suporta aceleasi rele pe care le-au avut...
La fel si cu alti reprezentanti ai altor religii.

Poate nu is o yoghina desavarsita,ori nu is nici yoghina, cum nu is nici crestina ori ori altfel(asta deoarece nu imi place sa ma incolonez intr-o grupare si nici sa inghit prostioare sau sa fiu TURMA) dar uciderea unui animal este un pacata capital. Pe toti cei care inca nu realizeaza aceasta, i-as duce in vizita in abatoare.
Intrebam mai demult o turma de pocaiti daca Dumnezeu este prezent in Creatie?.Faceam o comparatie cu Leonardo si o scena care m-a impresionat foarte mult:distrugerea Colosului. Ii intrebam pe pocaitii aceia daca...opera lui Leonardo ar fi distrusa, ar mai reprezenta Leonardo ceva? Leonardo "in sine" si Leonado "pentru sine"(sa fac o mica gluma...). Pocaitii sustineau ca Dumnezeu este o persoana si el si opera sa sunt ceva diferit.
Ce spuneti? Ori, cum voi nu credeti intr-un Creator, nu gasiti un subiect de discutie deosebit? (Cand spun CREATOR, nu ma refer neaparat la Dumnezeul biblic, ci la forta coordonatoare a universului, principiul ordinii universale...ca sa definesc doar partial FORTA care guverneaza totul.)

O fi adevarat ca nimic nu e ceea ce pare si totul e iluzie, dar e adevarat si faptul ca la nivel de individ exista adevar. Poate daca cineva iti da cu un cataroi in cap si eu vad, zic ca e MAYA(iluzia), dar pentru tine e fooarte adevarat. Asa e cu orice lucru. Exista o multitudine de planuri(spatii) si toate is reale. Crezi ca ceea ce e in mintea noastra nu e real sau cum? Pana si aceasta lume subtila e reala si nu numai cea grosiera, fizica...Nu ti s-a intamplat sa fii influentat de gandurile cuiva? Cu asa ceva lucreaza si Fortele de aparare ale tarilor(asadar, oameni mai cu capul pe umeri dpv vostru de vedere decat yoghinii...) Este un alt gen de "materie", mai subtila decat ceea ce puteam "lua" in mana...

Stii ceva? Si Dumnezeu este adevarat la nivel de individ, adica creatia noastra mentala. Se pune problema daca noi putem percepe ceea ce se afla dincolo de acest adevar relativ la persoana noastra, Dumnezeul absolut. Ei?

113Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Mar Iun 23, 2009 7:03 am

Cactus

Cactus
inger

Baa, daca si la "vorbit nimica" vorbitzi numai de religie... Unde deschizi forumul, dai de religie; sorry - not for me; ce-i prea mult si in exces... stim noi cum se numeshte si unde duce.- Datzi voi de stire cand schimbatzi placa. Pusici maximi - kiss1 huggles

114Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Mar Iun 23, 2009 7:18 am

Fay


vrajitor

Stai, Cactus, nu ai unde sa fugi...Nu vezi ca in ultimul timp tot mai multa lume discuta, (dar fara sa inteleaga, majoritatea chiar fara sa incerce sa inteleaga!) despre religii?
Si apoi, dupa umila mea parere, citind amalgamul de idei amestecate in mesajul de mai sus al Aliciei, crede-ma ca se incadreaza perfect in topic....
Si inca nici nu suntem suficient de "subtili" dupa cum a sezizat chiar autoarea prelegerii, caci altfel ne dadea meditatii virtuale.

115Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Mar Iun 23, 2009 10:44 am

Soimos


admin

Fay a scris:Stai, Cactus, nu ai unde sa fugi...Nu vezi ca in ultimul timp tot mai multa lume discuta, (dar fara sa inteleaga, majoritatea chiar fara sa incerce sa inteleaga!) despre religii?

ASTA NICI NU E ATAT DE GRAV!

Grav este ca miliarde de oameni traiesc dupa cum le dicteaza religia ....fara sa STIE nimic despre ea!

Cica le ajunge credinta ! ...si asta intr-o lume in care vedem clar nu are nicio valoare ceea ce crezi ... dar este extrem de important ceea ce STI!

Culmea prostiei este ca acestia nu vad ca pana si la seminarul de preoti nu conteza ce crezi ...ci tot ceea ce stii!

116Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Mar Iun 23, 2009 12:42 pm

Eu Unul


admin

Sa mai ziceti ca exista intamplare! Cautam disperat acum catva timp 2 carti ale lui Carlos Castaneda("Focul launtric" si "Puterea tacerii"). Am cautat si pe Net, la editura, la librarii si...nica! Si ieri, intamplator, la un pahar de sprit, ii zic Sefutzului despre ele si, cand s-a dus acasa, si s-a uitat in biblioteca, le-a gasit tocmai pe astea, pune deoparte. iconsmile

Sa va zic in continuare cu misionarii aceia. M-a sunat ieri o fata de a lor si mi-a spus ca ea crede ca eu sunt o persoana deosebita si ca ea iubeste mult biserica din care face parte si ar vrea ca eu sa continuu sa citesc "biblia" lor si sa ma rog la Dumnezeu sa imi reveleze ca este adevarata sau nu. Si apoi a inceput sa ma roaga sa ne vedem astazi si ca ea are o mare tristete in suflet ca trebuie sa plece in alt loc unde a trimis-o profetul lor si ca nu vrea sa ma lase fara ajutor...Si io atunci am prins momentul sa ii spun ca ma duc eu la ea duminica sa facem analize de text(ca oricum nu imi strica sa stiu in plus despre o biserica, gandeam eu), dar ea mi-a spus ca inca nu stie unde va pleca si ca nu are voie sa vorbeasca simpatizantilor din alta localitate. " Dar unde plecati, la Puscarie?" am replicat suparat. Azi ma duc totusi la intalnire, dar o sa ma gandesc la o manevra. O sa ii spun ca, daca nu vrea sa se ocupe personal de mine, nu ma mai duc.

Arata foarte bine fata asta. Parca m-as boteza si eu pentru ea. Embarassed

117Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Mar Iun 23, 2009 1:46 pm

Artistu


demon

Alice Bailey a scris:
...........................

Shakespeare: Mult zgomot pentru nimic. Varianta cu baylies la bord - in 4 mesaje.

118Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Mar Iun 23, 2009 2:47 pm

Artistu


demon

Cactus a scris:Baa, daca si la "vorbit nimica" vorbitzi numai de religie... Unde deschizi forumul, dai de religie; sorry - not for me; ce-i prea mult si in exces... stim noi cum se numeshte si unde duce.- Datzi voi de stire cand schimbatzi placa. Pusici maximi - kiss1 huggles

Tocmai acum vrei sa pleci? Cand in sfarsit se ajungea la sfanta pensula (vorba lui creanga) pe alt topic? Pai ce fal de cactus esti daca nu-ti place terenul arid?

119Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Mar Iun 23, 2009 3:29 pm

Artistu


demon

Eu Unul a scris:Sa va zic in continuare cu misionarii aceia. M-a sunat ieri o fata de a lor si mi-a spus ca ea crede ca eu sunt o persoana deosebita si ca ea iubeste mult biserica din care face parte si ar vrea ca eu sa continuu sa citesc "biblia" lor si sa ma rog la Dumnezeu sa imi reveleze ca este adevarata sau nu. Si apoi a inceput sa ma roaga sa ne vedem astazi si ca ea are o mare tristete in suflet ca trebuie sa plece in alt loc unde a trimis-o profetul lor si ca nu vrea sa ma lase fara ajutor...Si io atunci am prins momentul sa ii spun ca ma duc eu la ea duminica sa facem analize de text(ca oricum nu imi strica sa stiu in plus despre o biserica, gandeam eu), dar ea mi-a spus ca inca nu stie unde va pleca si ca nu are voie sa vorbeasca simpatizantilor din alta localitate. " Dar unde plecati, la Puscarie?" am replicat suparat. Azi ma duc totusi la intalnire, dar o sa ma gandesc la o manevra. O sa ii spun ca, daca nu vrea sa se ocupe personal de mine, nu ma mai duc.

Arata foarte bine fata asta. Parca m-as boteza si eu pentru ea. Embarassed

Dupa sex daca n-ai ce discuta ... Mai bine ramai nebotezat.

120Hai sa vorbim nimica - Pagina 5 Empty Re: Hai sa vorbim nimica Mar Iun 23, 2009 6:28 pm

Soimos


admin

Artistu a scris:
Alice Bailey a scris:
...........................

Shakespeare: Mult zgomot pentru nimic. Varianta cu baylies la bord - in 4 mesaje.
Nu e grav ...toti aia plecati din Bailey ... au debarcat in Botany Bay ...si totul s-a terminat cu bine!

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 5 din 5]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum