Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Subiecte similare
    Ultimele subiecte
    » Mai este cineva pe aici?
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

    » CRESTINI fara denominatiune
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

    » Cine este in realitate Isus!
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

    » NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

    » Ok
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

    » ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

    » vizitati
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

    » REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

    » SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

    » Cenzura istoriei!!!
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

    » Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

    » Despre crestinismul originar
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

    » Dorurile mele
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

    » VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

    » MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

    » APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

    » RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

    » Vishnuism-monoteismul hindus
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

    » Despre capitalismul salbatic
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

    » Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

    » E Omul urmasul lui Adam?
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

    » Bine v-am gasit!
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

    » POZE USERI
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

    » Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

    » Arte martiale
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

    » Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
    <Adevarata Biblie> - Pagina 4 EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

    Cine este conectat?
    În total sunt 1 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator :: 1 Motor de căutare

    Nici unul

    [ Vizualizeaza toata lista ]


    Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
    Căutare
     
     

    Rezultate pe:
     


    Rechercher Cautare avansata


    Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

    <Adevarata Biblie>

    +19
    Delta
    Pippo
    Om
    Alice Bailey
    Azazel
    Freud
    Heruer
    Ada_Pal
    Dorstor
    Marayna
    Yahiya
    Cris
    Remussatala
    Sunna
    Hades
    Lucretia
    SAVIN
    No Name
    Eon
    23 participan?i

    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

    In jos  Mesaj [Pagina 4 din 4]

    76<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Lun Iun 02, 2008 3:22 pm

    Heruer


    inger

    Din punctul meu de vedere, care are multe in comun cu cele sustinute de Eon, Biblia este o carte scrisa de entitati inzestrate cu inteligenta (asa cum intelegem noi inteligenta), pentru oameni aflati in diverse stadii de dezvoltare ca fiinte inteligente si are (Biblia) scopuri multiple. Orice, dar absolut orice "atinge" simturile noastre, contine informatie structurata si stocata in diferite moduri si folosindu-se diferite metode.
    Pentru a putea controla si manipula oameni, autorii Bibliei, apoi "urmasii" acestora la "putere" au folosit Biblia in diverse scopuri si sub diverse forme. Daca ceva nu corespundea intereselor, era modificat sau suprimat (a se vedea scrieri apocrife). Tot ceea ce am scris la timpul trecut este valabil si in prezent, dar cu mijloace si metode mai rafinate, pe masura evolutiei.
    Codarea (aspectul matematic) a celor 5 carti analizate de Eon (parca asa ceva inseamna Pentateuchul ... sau gresesc ?), este prezenta oriunde exista informatie.
    Admir munca de Sisif la care s-a "inhamat" Eon si imi permit sa-l contrazic pe Azazel, sustinand necesitatea informarii oamenilor, in orice moment si despre orice aspecte trecute, prezente sau viitoare, atata timp cat informatia este de calitate (asa cum sunt rezultatele muncii lui Eon).
    De ce nu ne-a informat Dumnezeu, de la inceput ? Dumnezeu nu are "nici o treaba" cu toate acestea. A afirma asa ceva inseamna a-L plasa undeva ... El, noi, ceilalti, altii, oricine, ... cine mai stie cine, ... ori asa ceva nu este Dumnezeu, este autorul Bibliei care a transmis informatia, asa cum a transmis-o, codata, matematizata, etc. din motive care, cu certitudine, acum, ne scapa noua tuturor.
    Din punctul meu de vedere, anunnaki nu sunt straini de scrierile considerate acum sfinte, dar nici grii-cenusii.
    Nu sustin ca suntem "buricul universului' si toate civilizatiile si-au dat mana sa ne salveze/zdrobeasca/inrobeasca pe noi. Suntem o civilizatie ca multe altele si "cei mari si tari" vor incerca mereu sa-i "calareasca" pe cei "mici si slabi". Nu am inventat noi roata si nici nu am descoperit noi focul, pentru prima oara.

    77<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Lun Iun 02, 2008 7:11 pm

    Azazel


    demon

    Eon eu am vrut doar sa scot in evidenta faptul ca se da prea multa importanta acestor scrierii,dea lungul timpului au fost tot felul de versiuni si traduceri,si cred ca niciodata nu o sa se ajunga ca cineva sa documenteze ca el are dreptate si ca asta vor sa spuna acele scrieri,ca si catenele lui nostradamus,iti urez putere de munca in continuare

    78<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Mier Iun 04, 2008 12:23 am

    Eon

    Eon
    muritor de rand

    Catrenele lui Nostradamus nu se pot asemana cu informatiile prezentate in Pentateuch. Primele vorbesc de un viitor probabil , ultimele vorbesc despre un trecut sigur.


    Baereshit - Versetul 11

    ויאמראלהיםתדשאהארץדשאעשבמזריעזרעעץפריעשהפרילמינואשרזרעו-בועל-הארץויהי-כֵן


    traducerea manipulata...

    11. Apoi a zis Dumnezeu: "Să dea pământul din sine verdeață: iarbă, cu sămânță într-însa, după felul și asemănarea ei, și pomi roditori, care să dea rod cu sămânță în sine, după fel, pe pământ!" Și a fost așa.



    traducerea gasita ... 2 sensuri - istorie si creatia 3d ...


    11.a Si Acestia/Zeii au spus: In acea tara straina sa insamantati specia de copac care face fructul ce seamana prietenia/ce are samanta prieteniei. Si in ea (tara) sa imigreze cei bineveniti/preferati in Salut!


    -------


    11.b Si acea parte din Dumnezeu care ajuta/asista facerea , este Focul.
    Si cantarea ( miscarea vibratorie ) sa urca/leviteaza. Aceasta cantare ( miscare vibratorie ) este supra-ordin ( lege pentru miscarea 3D ).



    -------



    Din perspectiva mea , Pentateuchul este departe de religie ... si mai mult aproape de stiinta si istorie.

    79<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Vin Iun 06, 2008 10:06 am

    Om



    Mai intai, bun gasit!
    M-am uitat peste primele pagini ale topicului, si am dat peste...

    Eon:

    Noul Testament si toate caracterele din el - Iisus , toti Josephii , toate Mariile , toti discipolii , apostolii , Paul , Ioan Botezatorul - toate sunt fictiune.
    Mai sa fie....Ok, minciuna e minciuna, dar totusi....asta e cea mai gogonata pe care am auzit'o:D. Demersul asta se incadreaza totusi in asa zisul proiect "Blue Beam", care are o faza ce prevede distrugerea fundatiilor principalelor religii ale lumii.
    Spune'mi numele unei fiinte foarte avansate din punct de vedere spiritual (cel putin in ochii tai) care sa sustina cele de mai sus, si atunci mai vorbim....

    PS1. Daca ai vizionat "Confesiunile unei Zeite Mama" cu David Icke si Arizona Willder, ai retinut ce spune ea despre Zaharia Sitchin? Ca se ocupa cu dezinformarea! Asta ca tot s-a vorbit de Elohimi si Annunaki....

    PS2. Traducerile tale mi se pare foarte incalcite. Bine nu toate....

    80<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Vin Iun 06, 2008 11:27 am

    Eon

    Eon
    muritor de rand

    Daca sunt adevarate acele personaje ... in afara de testul vreunui maestru iluminat care sa confirme ceea ce zice respectivul studiu ... adu-mi insemnari si cronici istorice care au insemnat existenta acestor personaje , in afara "istorisirii" noului testament.


    Stiu despre Zecharia Sitchin ca este un dezinformator , dar asta nu afecteaza catusi de putin existenta tablitelor sumeriene si relativa lor traducere legata de prezenta in istoria omenirii a "Celor veniti din Cer pe Paman"/Annunaki. Mai mult , reprezentarile pictografice ii infatiseaza ca si "zei" incoronati ai oamenilor. Multe alte informatii pot fi extrase si fara informatiile date de Sitchin.


    Traducerile mele sunt facute litera cu litera , cuvant cu cuvant ... datorita faptului ca incerc sa pastrez forma lor originala , si asta afecteaza sensul metaforic al traducerilor obisnuite in care vrem nu vrem sa pierde din sens si informatie datorita adaugarii coerentei gramaticale si lingvistice a noii limbi.

    81<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Vin Iun 06, 2008 11:36 am

    Heruer


    inger

    Eon a scris:Daca sunt adevarate acele personaje ... in afara de testul vreunui maestru iluminat care sa confirme ceea ce zice respectivul studiu ... adu-mi insemnari si cronici istorice care au insemnat existenta acestor personaje , in afara "istorisirii" noului testament.
    (bolduirea imi apartine)
    Din cate am inteles eu din ce am mai citit, dar in principal din trilogia Barbarei Thiering, persoanele in discutie nu au fost atat de importante, "la scara civilizatiilor si imperiilor" existente in acea perioada, pentru a fi consemnate in cronici. La nivel de natiune au fost importanti si se regasesc informatii despre ei (dar nu despre toti, de exemplu apostolii sunt importanti, acum, pentru crestini, dar atunci, nu insemnau cine stie ce) in manuscrisele de la Marea Moarta.

    82<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Joi Iul 10, 2008 6:08 pm

    Pippo

    Pippo

    Eu astept cu nerabdare continuarea traducerii. Daca sensul se mentine integral si altcineva in afara de Eon poate valida traducerea, atunci evident metoda folosita este buna.

    Cineva foarte evoluat ar fi trebuit sa scrie textele. Ca sa poti cuprinde in aceeasi secventa binara mai multe povestiri, secventa care-si schimba complet intelesul prin aplicarea unui simplu cod... ia ganditi-va matematic ce inseamna asta... ne depaseste cu mult o asemenea "tehnologie".

    Eon, nu reusesc sa-mi imaginez cum acelasi text poate avea in paralel doua intelesuri. Ai spus ca ai tradus litera cu litera. Cum faci mai exact? Altcineva a inteles cum se face si poate da niste exemple? (eventual un topic curs de traducere Smile ).

    83<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Vin Iul 18, 2008 10:34 am

    Cris


    inger

    Traducerile lui Eon arata adevarul ,desigur ,metaforic si in mod restrans .
    Este complicat sa puna cineva intr-o fraza in lb romana mii de ani de creatie.
    Spiritele luminate ale lumii spun ceea ce este scris mai sus.

    Privind intamplarile din Nt ,din pacate multe arhive sunt particulare,ascunse si inchise bine,sau arse sau modificate.Si Nt canonizat a fost corectat vreo mie si 200 de ani.

    84<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Vin Iul 25, 2008 1:29 pm

    Yahiya

    Yahiya
    zeu

    nt e opera lui constantin a ales din n evanghelii pe cele care il ajutau cel mai mult si le-a mai modificat pe ici pe colo .

    85<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Vin Iul 25, 2008 1:37 pm

    Alice Bailey

    Alice Bailey
    vrajitor

    Yahiya a scris:nt e opera lui constantin a ales din n evanghelii pe cele care il ajutau cel mai mult si le-a mai modificat pe ici pe colo .

    Yahyia, ceea ce ma mira pe mine foarte mult este indoctrinarea aceasta si refuzul de a cerceta originile NT. Inainte sa inghitim si sa disecam ce scrie acolo, ar trebui sa ne convingem daca merita aceasta! Multi dintre credinciosii crestini habar nu au despre Istoria crestinismului, ori daca au habar, o stiu de la biserica si inghit galusca fara sa o mai mestece.

    Nu mai spun ca a accepta sa vada ce spun si alte religii, e maaare pacat sa o faca!... No Incultura e in floare, mai ales la unii habotnici sectanti! Nu degeaba spunea un intelept ca Isus se adreseaza unor oameni inculti, obisnuiti cu lipsurile, pe care tre sa ii tii in frau, promitandu-le in viata de apoi ca vor avea de toate... grin

    86<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Vin Iul 25, 2008 1:43 pm

    Delta

    Delta
    demon

    Alice Bailey a scris:Nu degeaba spunea un intelept ca Isus se adreseaza unor oameni inculti, obisnuiti cu lipsurile, pe care tre sa ii tii in frau, promitandu-le in viata de apoi ca vor avea de toate... grin
    Înțeleptul ăla nu se referea la Iisus, ci la Guvernul României...

    87<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Vin Iul 25, 2008 2:30 pm

    Sunna

    Sunna
    vrajitor

    Delta a scris:
    Alice Bailey a scris:Nu degeaba spunea un intelept ca Isus se adreseaza unor oameni inculti, obisnuiti cu lipsurile, pe care tre sa ii tii in frau, promitandu-le in viata de apoi ca vor avea de toate... grin
    Înțeleptul ăla nu se referea la Iisus, ci la Guvernul României...

    Delta, cred ca ti-am gasit perechea! Stiu pe cineva care arunca cu bolovani tot asa, numai ca locuieste in Israel si se numeste Sorin. Inca nu e ocupat, dar daca nu te grabesti nu ai sansa sa il ocupi tu, ca tocmai ne-a informat cineva de aici de forum ca a rupt patu cu o romanca... rolf

    88<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Vin Iul 25, 2008 2:41 pm

    Delta

    Delta
    demon

    Sunna a scris:Delta, cred ca ti-am gasit perechea! Stiu pe cineva care arunca cu bolovani tot asa, numai ca locuieste in Israel si se numeste Sorin. Inca nu e ocupat, dar daca nu te grabesti nu ai sansa sa il ocupi tu, ca tocmai ne-a informat cineva de aici de forum ca a rupt patu cu o romanca... rolf
    Din categoria țepelor clasice fac parte anunțurile matrimoniale lansate pe net... Laughing
    Poate ai și oferte pentru dansatoare de balet în Thailanda? rolf

    89<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Vin Iul 25, 2008 2:46 pm

    Sunna

    Sunna
    vrajitor

    Delta a scris:
    Sunna a scris:Delta, cred ca ti-am gasit perechea! Stiu pe cineva care arunca cu bolovani tot asa, numai ca locuieste in Israel si se numeste Sorin. Inca nu e ocupat, dar daca nu te grabesti nu ai sansa sa il ocupi tu, ca tocmai ne-a informat cineva de aici de forum ca a rupt patu cu o romanca... rolf
    Din categoria țepelor clasice fac parte anunțurile matrimoniale lansate pe net... Laughing
    Poate ai și oferte pentru dansatoare de balet în Thailanda? rolf

    Las' ca stiu io ca esti fata, ca am fost la tine pe forum si a sarit pe mine o trupa de fete si forumul era dedicat lor... Basketball

    90<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Vin Iul 25, 2008 3:09 pm

    Delta

    Delta
    demon

    Sunna a scris:Las' ca stiu io ca esti fata, ca am fost la tine pe forum si a sarit pe mine o trupa de fete si forumul era dedicat lor... Basketball
    Vino și tu mai tiptil, nu intra cu ușă cu tot... Wink

    91<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Dum Aug 03, 2008 4:30 pm

    Ignorantul

    Ignorantul
    vrajitor

    Eon a scris:Primele 5 carti din Vechiul Testament sau Pentateuch-ul ... sunt o matrice informationala ce apartine exclusiv Rasei Ebraice venite din inima Atlantidei ...
    Te rog posteaza traducerea ta a capitolului 1 din Facerea.Fara interpretari si fara linioare de genul asta ////.....caci vreau sa compar cu Biblia Crestin-ortodoxa.Dupa aceea am sa-ti spun parerea mea.De-acord?

    92<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Dum Aug 03, 2008 5:25 pm

    Cris


    inger

    Ignorantul a scris:
    Eon a scris:Primele 5 carti din Vechiul Testament sau Pentateuch-ul ... sunt o matrice informationala ce apartine exclusiv Rasei Ebraice venite din inima Atlantidei ...
    Te rog posteaza traducerea ta a capitolului 1 din Facerea.Fara interpretari si fara linioare de genul asta ////.....caci vreau sa compar cu Biblia Crestin-ortodoxa.Dupa aceea am sa-ti spun parerea mea.De-acord?

    Eon deocamdata nu a mai postat aici.
    Iar facerea este bereshit -la inceput ,iar biblia ta este tradusa la limita de sus a...afla singur a ce. crazy ,sa nu se spuna ca vorbesc eu urat .

    93<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Vin Dec 05, 2008 5:34 pm

    Bagherra

    Bagherra
    vrajitor

    Ba,are dreptate Ignorantul. Smile Sunt de acord cu el.
    Asa,vom intelege ceva din traducerile respective si vom putea face singuri o comparatie.
    In locul lui Eon,as traduce astfel toata biblia care traducere ar vorbi de la sine.
    Eu,totusi...scz...ma indoiesc ca traducerea respectiva ai apartine lui Eon.Banuiesc ca a luat-o de undeva.

    94<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Sam Dec 06, 2008 8:14 pm

    Anticristul


    eliberat

    Comparatie intre ce si cu ce?

    95<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Sam Dec 06, 2008 11:54 pm

    Bagherra

    Bagherra
    vrajitor

    Pai,era vprba despre comparatia bibliei asa cum o stim cu varianta tradusa de Eon.
    Mi se pare penibila totusi diferentierea biblia catolica,biblia ortodoxa,biblia...
    Mai,fratilor...biblia,nu ar trebui sa fie una singura? fingers

    96<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Dum Dec 07, 2008 5:32 pm

    Anticristul


    eliberat

    Biblia e una singura dar numai Torah.Adicain ivrit.

    97<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Mar Dec 09, 2008 6:14 pm

    Cristip

    Cristip

    Adica ????

    98<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Mar Dec 09, 2008 6:53 pm

    Anticristul


    eliberat

    Adica.......Caci prin traducere fiecare trage focul la oala lui si scrie cam ce gindeste in loc sa traduca fidel.
    Pe linga faptul ca Tanachul nu e numai literal ci si numeral, deci e foarte greu de a gasi expresia cel putin.Mai schimba intentionat anumite texte dupa interesul religiei de care apartine.

    99<Adevarata Biblie> - Pagina 4 Empty Re: <Adevarata Biblie> Lun Dec 15, 2008 11:27 am

    Bagherra

    Bagherra
    vrajitor

    [quote="Anticristul"]Adica.......Caci prin traducere fiecare trage focul la oala lui si scrie cam ce gindeste in loc sa traduca fidel.
    Pe linga faptul ca Tanachul nu e numai literal ci si numeral, deci e foarte greu de a gasi expresia cel putin.Mai schimba intentionat anumite texte dupa interesul religiei de care apartine.[/quote]
    Nu cred! Unul care cauta adevarul nu ar face asa ceva.
    happy Si cind te gindesti ca de la Turnul Babel ni se trage...
    Am dat intimplator pe net de o traducere asemanatoare cu cea facuta de Eon.Acum,am o dilema: oh boy Eon e un plagiator ori e aceeasi persoana care a scris acea carte...sau ce-o fi fost ...nu mai stiu...ca acum,n-o mai gasesc iar atunci nu i-am dat importanta.
    Colac peste pupaza,a disparut si Eon.Cireasa de pe tort:Eon,nu ma "inghite". happy2 Asa ca slabe sperante sa scap de insomnii!
    Oricum,nu este prima oara cind citesc aceasta traducere si-mi storc memoria sa-mi amintesc unde am mai citit-o... hmm

    Continut sponsorizat



    Sus  Mesaj [Pagina 4 din 4]

    Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

    Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum