Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
LEGIONARISM EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
LEGIONARISM EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
LEGIONARISM EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
LEGIONARISM EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
LEGIONARISM EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
LEGIONARISM EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
LEGIONARISM EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
LEGIONARISM EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
LEGIONARISM EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
LEGIONARISM EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
LEGIONARISM EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
LEGIONARISM EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
LEGIONARISM EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
LEGIONARISM EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
LEGIONARISM EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
LEGIONARISM EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
LEGIONARISM EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
LEGIONARISM EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
LEGIONARISM EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
LEGIONARISM EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
LEGIONARISM EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
LEGIONARISM EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
LEGIONARISM EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
LEGIONARISM EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
LEGIONARISM EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
LEGIONARISM EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

LEGIONARISM

+19
Fay
Artistu
Simah
Garrybaldi
Puiu.T
Cocosel
Bloom
Freud
Delta
Hary
Der Bedeu
Daniel Lacatus
Xava
Radu161
Petru Clej
Zyraxes
Ada_Pal
SPRS
Roman
23 participan?i

Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 3]

1LEGIONARISM Empty LEGIONARISM Dum Iul 13, 2008 9:39 pm

Roman


muritor de rand

WWW.ZELEA-CODREANU.COM tot despre ideologia legionara

2LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Dum Iul 13, 2008 11:31 pm

SPRS


demon

Asta este reclama mascata. harhar

3LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Lun Iul 14, 2008 9:28 pm

Ada_Pal


inger

eu credeam ca e masca reclamata.... yes

4LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Mar Iul 15, 2008 7:08 am

Zyraxes


demon

SPRS a scris:Asta este reclama mascata. harhar

Cum adica e reclama mascata? Ce vinde deodorant sau incaltari? E doar un link spre o pagina unde poti citi mai multe despre un anumit subiect. SPRS de asta nu esti bun ca moderator, ptr ca tu interpretezi lucrurile fara sa ai o atitudine echilibrata si corecta. Daca era un link spre un sait al unui club de fotbal nu ai mai fi spus ca e reclama mascata, de aceea ma face sa cred ca esti si rau intentionat.

5LEGIONARISM Empty Legionarism Mar Iul 15, 2008 7:14 am

Zyraxes


demon

Legiunea Arhanghelul Mihail a fost o mișcare naționalistă din România. Doctrina sa se baza pe credința în Dumnezeu, Neam și Țară. Scopul lor era reînnoirea spirituală și morală, și crearea unui om nou. Ei doreau modificarea structurii spirituale umane cu scopul de a-l face o persoană mai bună, mai inteligentă și mai cinstită.
http://ro.metapedia.org/wiki/Legiunea_Arhanghelul_Mihail

6LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Mar Iul 15, 2008 2:16 pm

Petru Clej


muritor de rand

Și ce relevanță mai are doctrina legionară în ziua de azi?

7LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Mar Iul 15, 2008 5:03 pm

Zyraxes


demon

Are relevanta ptr ignorantii care nu stiu ce reprezinta si care sunt imbuibati de propaganda sionisto-comunista.

8LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Mar Iul 15, 2008 5:11 pm

Petru Clej


muritor de rand

Zyraxes a scris:Are relevanta ptr ignorantii care nu stiu ce reprezinta si care sunt imbuibati de propaganda sionisto-comunista.

Pe lângă faptul că această frază este total elucubrantă (sionismul și comunismul n-au NIMIC în comun), autorul confundă verbul a îmbiba cu a îmbuiba.

9LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Mar Iul 15, 2008 6:41 pm

Radu161

Radu161
muritor de rand

Merge si imbuiba...nu-i asa bai, cu sensul de bagat pe gat pana la refuz.
Sionismul si comunismul n-au nimic in comun...poate intr-o lume ideala, in cazul de fata sunt ca fratii. huggles

10LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Mar Iul 15, 2008 6:51 pm

Petru Clej


muritor de rand

Radu161 a scris:Merge si imbuiba...nu-i asa bai, cu sensul de bagat pe gat pana la refuz.
Sionismul si comunismul n-au nimic in comun...poate intr-o lume ideala, in cazul de fata sunt ca fratii. huggles

Dacă sunt ca frații, de ce au arunct coumniștii mii de sioniști în pușcării? De Menachem Begin ați auzit cumva? Dar de prima carte despre Gulag, publicată de el în 1956 "White Nights" ați auzit? Ce-ar fi să nu mai debitați gogomănii... E plin forumul ăsta de moroni și agramați.

11LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Mar Iul 15, 2008 7:52 pm

SPRS


demon

Petrica tata ce conteaza ca sunt agramati, inculti, imbecili, etc (lista poate fi extrem de lunga).
Ei sunt Romani Verzi, care sufla-n fund arabilor si le plang de mila, cu toate ca daca ar avea o minoritate palestiniana de macar 2-3% din populatia romaniei,ar tabara pe ei mai ceva decat o fac acuma cu tiganii sau evreii.

12LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Mar Iul 15, 2008 8:57 pm

Radu161

Radu161
muritor de rand

Dacă sunt ca frații, de ce au arunct coumniștii mii de sioniști în pușcării? De Menachem Begin ați auzit cumva? Dar de prima carte despre Gulag, publicată de el în 1956 "White Nights" ați auzit? Ce-ar fi să nu mai debitați gogomănii... E plin forumul ăsta de moroni și agramați.

Dar de evrei comunisti ai auzit? Si nu doar simpatizanti, ci facand parte din conducerea comunista!
Evrei aruncand alti evrei in inchisori? Nu m-as mira avand in vedere teoria cu khazarii.
Cartea asta despre gulag e ca si alea despre holocaust?

13LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Mar Iul 15, 2008 11:11 pm

SPRS


demon

Radu161 a scris:
Dacă sunt ca frații, de ce au arunct coumniștii mii de sioniști în pușcării? De Menachem Begin ați auzit cumva? Dar de prima carte despre Gulag, publicată de el în 1956 "White Nights" ați auzit? Ce-ar fi să nu mai debitați gogomănii... E plin forumul ăsta de moroni și agramați.

Dar de evrei comunisti ai auzit? Si nu doar simpatizanti, ci facand parte din conducerea comunista!
Evrei aruncand alti evrei in inchisori? Nu m-as mira avand in vedere teoria cu khazarii.
Cartea asta despre gulag e ca si alea despre holocaust?

dar de romani torturand romani si denuntand romani ai auzit?
si o faceau pe gratis, numai ca sa le apara poza la gazeta de perete.

14LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Mier Iul 16, 2008 6:25 am

Petru Clej


muritor de rand

Radu161 a scris:
Dacă sunt ca frații, de ce au arunct coumniștii mii de sioniști în pușcării? De Menachem Begin ați auzit cumva? Dar de prima carte despre Gulag, publicată de el în 1956 "White Nights" ați auzit? Ce-ar fi să nu mai debitați gogomănii... E plin forumul ăsta de moroni și agramați.

Dar de evrei comunisti ai auzit? Si nu doar simpatizanti, ci facand parte din conducerea comunista!
Evrei aruncand alti evrei in inchisori? Nu m-as mira avand in vedere teoria cu khazarii.
Cartea asta despre gulag e ca si alea despre holocaust?

Domnule antisemit ignorant și cretin (tautologie - orice antisemit e ignorant și cretin) dacă n-ați auzit de Menachem Begin nu meritați să fiți băgat în seamă. Rog adminul să noteze acest posting negaționist al lașului anonim "Radu 161" care e la marginea legii 107/2006

„Art. 6. - Negarea în public a holocaustului ori a
efectelor acestuia constituie infracțiune și se pedepsește cu
închisoare de la 6 luni la 5 ani și interzicerea unor drepturi.”


Cum acest laș anonim e o imagine virtuală, s-ar putea să suportați consecințele acestui mesaj negaționist dumneavosatră.

15LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Mier Iul 16, 2008 6:45 am

Zyraxes


demon

SPRS a scris:Zyraxes nu fi codosh, raspunde la intrebare.
Cum vor fi tratati cei de alta nationalitate, rasa religie intr-un stat national legionar?
Sunt foarte curios daca vei da citate din cartea ce ti-am mentionat-o "Pentru Legionari" si mai ales sunt curios sa vad cate "castane" mananci de data asta.

Codos esti tu. Am impresia ca nici nu stii ce inseamna termenul ptr ca il folosesti aiurea.
Daca ai de spus ceva spune tu, nu-mi cere mie sa-ti zic, ptr ca nu stiu la ce te referi. Eu ti-am raspuns deja in mesajul anterior.

16LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Mier Iul 16, 2008 6:55 am

Zyraxes


demon

[quote="Petru Clej"]
Radu161 a scris:Domnule antisemit ignorant și cretin (tautologie - orice antisemit e ignorant și cretin) dacă n-ați auzit de Menachem Begin nu meritați să fiți băgat în seamă. Rog adminul să noteze acest posting negaționist al lașului anonim "Radu 161" care e la marginea legii 107/2006

„Art. 6. - Negarea în public a holocaustului ori a
efectelor acestuia constituie infracțiune și se pedepsește cu
închisoare de la 6 luni la 5 ani și interzicerea unor drepturi.”


Cum acest laș anonim e o imagine virtuală, s-ar putea să suportați consecințele acestui mesaj negaționist dumneavosatră.

Hai nu fi nesimtit! Nu o fi auzit omul ca nu e platit ca altii ca sa-i pupe in cxx pe jidani toata ziua. Nici eu nu am auzit, asa cum nu am auzit despre multe alte lucruri. Asta cu negationismul nu e decat o interpretare de neam prost data de tine. Omul a zis ca nu a auzit despre carte, nu ca ar nega ce scrie pe acolo prin carte, sau ca nu s-ar fi intamplat faptele. Hai mai du-te si mai pupa-l in cxx pe wiesel ca o sa-ti treaca!

17LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Mier Iul 16, 2008 7:11 am

Petru Clej


muritor de rand

[quote="Zyraxes"]
Petru Clej a scris:
Radu161 a scris:Domnule antisemit ignorant și cretin (tautologie - orice antisemit e ignorant și cretin) dacă n-ați auzit de Menachem Begin nu meritați să fiți băgat în seamă. Rog adminul să noteze acest posting negaționist al lașului anonim "Radu 161" care e la marginea legii 107/2006

„Art. 6. - Negarea în public a holocaustului ori a
efectelor acestuia constituie infracțiune și se pedepsește cu
închisoare de la 6 luni la 5 ani și interzicerea unor drepturi.”


Cum acest laș anonim e o imagine virtuală, s-ar putea să suportați consecințele acestui mesaj negaționist dumneavosatră.

Hai nu fi nesimtit! Nu o fi auzit omul ca nu e platit ca altii ca sa-i pupe in cur pe jidani toata ziua. Nici eu nu am auzit, asa cum nu am auzit despre multe alte lucruri. Asta cu negationismul nu e decat o interpretare de neam prost data de tine. Omul a zis ca nu a auzit despre carte, nu ca ar nega ce scrie pe acolo prin carte, sau ca nu s-ar fi intamplat faptele. Hai mai du-te si mai pupa-l in cur pe wiesel ca o sa-ti treaca!

Domnule laș anonim care se ascunde cu curaj sub pseudonim, astfel de limbaj mitocănesc să adresați legionarilor ignoranți (altă tautologie) cu care stați de vorbă în cârciumi punând lumea la cale (că altceva nu sunteți în stare să faceți...).

18LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Mier Iul 16, 2008 7:32 am

Zyraxes


demon

Petru Clej a scris:Domnule laș anonim care se ascunde cu curaj sub pseudonim, astfel de limbaj mitocănesc să adresați legionarilor ignoranți (altă tautologie) cu care stați de vorbă în cârciumi punând lumea la cale (că altceva nu sunteți în stare să faceți...).


Domnule "viteaz" la adapostul unor legi imbecile care incalca dreptul la libera exprimare, dumneavoastra sunteti cel care a inceput sa foloseasca un limbaj mitocanesc si insulte aici pe forum. Eu doar am raspus in maniera in care v-ati adresat dumneavoastra. Ignorant esti dumneata care sari de cur in sus atunci cand nu-ti place ceva, ptr faptul ca nu stii sa asculti parearea interlocutorilor si sa o respecti. Am inteles ca s-a impus o cenzura mai mare decat cea comunista, cea evreiasca, dar asta nu inseamna ca trebuie sa injuri pe toata lumea si sa o ameninti si apoi sa pretinzi respect, ptr ca nu o sa obtii decat dezaprobare.

19LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Joi Iul 17, 2008 1:37 pm

Xava



Fenomenul legionar a fost și este cel mai intens supus denaturării. Mișcarea Legionară nu a avut niciodată șansa unui proces fair play, cu dreptul de a-și prezenta punctul de vedere și a se apăra. DE CE OARE?

LEGIONARISMUL. DOCTRINA SI PRIGONITORII LUI
-Necenzurat. CopyLIBER-

DOCTRINA

IZVORUL PRINCIPAL: EMINESCU

ARMA CUVANTULUI LA MIHAI EMINESCU
http://www.scribd.com/doc/2302519/DR...MIHAI-EMINESCU

SPRE EMINESCU. Raspuns romanesc la amenintarile prezentului si la provocarile viitorului
http://www.scribd.com/doc/2167565/ECONOMISTUL-EMINESCU

DOCTRINA PROPRIU-ZISA: CODREANU, MOTA SI MARIN

CORNELIU ZELEA CODREANU - TESTAMENTUL POLITIC
http://www.scribd.com/doc/976134/ANTONESCUCODREANU

ION MOTA SI VASILE MARIN - TESTAMENTELE POLITICE
http://www.scribd.com/doc/886527/Ion...ntele-Politice

DOCTRINE SURORI: IORGA si ANTONESCU

NICOLAE IORGA - TESTAMENTUL POLITIC
http://www.scribd.com/doc/886667/NIC...TIC-continutul

ION ANTONESCU - TESTAMENTUL POLITIC
http://www.scribd.com/doc/976134/ANTONESCUCODREANU

DUSMANII: IUDEOMASONERIA SI IUDEOCOMUNISMUL

SECRETUL SABIEI DE FOC. Sau cum e cu putinta Fenomenul Legionar
http://www.scribd.com/doc/886529/Sec...menul-Legionar
sau
http://www.esnips.com/web/referatesStuff

20LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Joi Iul 17, 2008 3:43 pm

SPRS


demon

Xava, mai schimba placa, de asta ne-am plictisit deja.
Ceva noutati?

21LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Joi Iul 17, 2008 4:11 pm

Radu161

Radu161
muritor de rand

La jignirile lui Petru Clej am raspuns pe privat, ca sa nu mai murdaresc forumul.
Ca tot a venit vorba.
Nu vi se pare curios ca s-au dat legi impotriva fascismului, nazismului, negarii holocaustului (care e delict de opinie in stat cu libertate de exprimare) si nu impotriva comunismului, care si el a facut milioane de morti, pe timp de pace, nu de razboi!

22LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Vin Iul 18, 2008 7:03 am

Zyraxes


demon

Radu161 a scris:La jignirile lui Petru Clej am raspuns pe privat, ca sa nu mai murdaresc forumul.
Ca tot a venit vorba.
Nu vi se pare curios ca s-au dat legi impotriva fascismului, nazismului, negarii holocaustului (care e delict de opinie in stat cu libertate de exprimare) si nu impotriva comunismului, care si el a facut milioane de morti, pe timp de pace, nu de razboi!

Pai libertatea de exprimare este cenzurata la presiunea israelului mai ales in tarile mai mici. In SUA nu exista cenzura asta. Impotriva comunismului nu s-au formulat astfel de legi ptr ca nu le-a cerut israelul, iar cei care o fac au o voce prea slaba si nu sunt luati in seama.

23LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Lun Iul 28, 2008 5:41 am

Daniel Lacatus



ANTONESCU la 1 ianuarie 1941:
Catre Romani:


"Fii om, fii drept si recunoaste ca pe deasupra ambitiilor, intrigilor si urilor este PATRIA, este vesnicia Neamului si ca acolo trebuie sa ne intilnim intodeauna,
chiar daca nu ne intelegem de fiecare data"

24LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Lun Iul 28, 2008 7:45 am

Der Bedeu


zeu

"Sfantul Antonescu" Inca nu i-ati facut statuie? S`o puneti in biserica si sa va inchinati la ea...

25LEGIONARISM Empty Re: LEGIONARISM Lun Iul 28, 2008 10:02 am

Hary

Hary
muritor de rand

Care MISCARE? Mai misca? rolf

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 3]

Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum