Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
Preotii si nebuniile lor ! EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
Preotii si nebuniile lor ! EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
Preotii si nebuniile lor ! EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
Preotii si nebuniile lor ! EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
Preotii si nebuniile lor ! EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
Preotii si nebuniile lor ! EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
Preotii si nebuniile lor ! EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
Preotii si nebuniile lor ! EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
Preotii si nebuniile lor ! EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
Preotii si nebuniile lor ! EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
Preotii si nebuniile lor ! EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
Preotii si nebuniile lor ! EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
Preotii si nebuniile lor ! EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
Preotii si nebuniile lor ! EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
Preotii si nebuniile lor ! EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
Preotii si nebuniile lor ! EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
Preotii si nebuniile lor ! EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
Preotii si nebuniile lor ! EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
Preotii si nebuniile lor ! EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
Preotii si nebuniile lor ! EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
Preotii si nebuniile lor ! EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
Preotii si nebuniile lor ! EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
Preotii si nebuniile lor ! EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
Preotii si nebuniile lor ! EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
Preotii si nebuniile lor ! EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
Preotii si nebuniile lor ! EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

Preotii si nebuniile lor !

+19
Fay
Artistu
Soimos
Anton_LaVey
Eu Unul
Garrybaldi
Histrion
Leo Luke
Cris
Emil Condor
Sunna
Der Bedeu
ISIHAST
Anticristul
SPRS
Heruer
SAVIN
Diana
No Name
23 participan?i

Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 11]

1Preotii si nebuniile lor ! Empty Preotii si nebuniile lor ! Vin Mai 23, 2008 9:20 pm

No Name


inger

https://www.youtube.com/watch?v=U-J7iFTrT1U&mode=related&search=

Intrati pe acest link,si vedeti nebuniile preotilor !

2Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Lun Mai 26, 2008 1:00 pm

Vizitato


Vizitator

Anumiti preoti daca e posbil sa spui Prin "preotilor" se intele absolut toti si ca sa spui asta ai nevoie de dovezi pentur toti. Pana atunci ar trebbui sa folosesti "anumiti sau unii preoti" Tu creezi si o confuzie.

3Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Mar Mai 27, 2008 6:59 am

Diana


inger

de acord cu Ramses_90, nu poti generaliza...sunt si preoti buni si preoti mai putin buni, dar cei care cu adevarat se straduiesc sa fie cat mai buni si sa ajute cat mai multe persoane nu merita o atfel de generalizare

4Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Mar Iun 17, 2008 3:42 am

SAVIN


vrajitor

cum este posibil, contra poruncei data de dumnezeu sa ne imultim, ca preoti crestin nu se casatoresc si nu au copii.
in plus ce avantaj este ca un om inteligent sa-si taie posibilitatea continuari genetica.
este o pierdere mare far nici un profit.
la evrei, rabini care ajung sa fie rabini, pentru ca au un intelect impozant, se casatoresc si au multi copii,imbogatind asa banca genetica.

5Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Mar Iun 17, 2008 11:51 am

Diana


inger

aici va trebui sa-ti raspunda un catolic, din cate stiu eu doar preotii catolici depun juramant de celibat, diaconii si preotii ortodocsi se pot casatori, dar doar inainte de hirotonie, iar episcopii trebuie sa ramana celibatari

6Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Mar Iun 17, 2008 5:39 pm

Heruer


inger

SAVIN a scris:cum este posibil, contra poruncei data de dumnezeu sa ne imultim, ca preoti crestin nu se casatoresc si nu au copii.
in plus ce avantaj este ca un om inteligent sa-si taie posibilitatea continuari genetica.
este o pierdere mare far nici un profit.
la evrei, rabini care ajung sa fie rabini, pentru ca au un intelect impozant, se casatoresc si au multi copii,imbogatind asa banca genetica.
"Cate bordeie, atatea obiceiuri." Ce e rau in asta ? De ex. tu (daca ai un "intelect impozant") de ce nu te faci mormon, ca poti avea si mai multi copii, sau rabinul de ce nu se face mormon, din acelasi motiv ?

7Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Mar Iun 17, 2008 9:18 pm

SPRS


demon

N este vorba de bordeie si de obiceiuri.
Motivatia care sta la baza diferentei intre catolici si ortodocsi este modul de interpretare a uneia din epistolele lui Pavel, cer scuze ca nu-mi amintesc care.

8Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Mier Iun 18, 2008 6:53 am

SAVIN


vrajitor

ultra ortodoxi evrei, inclusiv rabini, au intre 10 si 18 copi fiecare, fara a fi necesar sa devina mormon.

9Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Mier Iun 18, 2008 11:38 am

Diana


inger

wau asta da fertilitate Laughing rollbaby bravo lor! oare cam cat castiga un rabin? Rolling Eyes

10Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Mier Iun 18, 2008 1:15 pm

SAVIN


vrajitor

rabin nu este ca un preot. deci comparatia nu este posibila.
un rabin este considerat un rabin cand cunoaste legea evreiasca bine.un rabin este de fapt un avocat evreiesc.
dar un rabin declarat poate sa studieze si alta meserie. exemplu este yeshiva university din new york unde poti iesi rabin/avocat, rabin/doctor, rabin/psiholog, etc.
daca vrei sa conduci o synagoga, este necesar sa studiez in plus, daca vrei sa devi profesor, trebuie sa studiez in plus.
uni rabini fac cercetari rabinice si devin scriitori, sau dau conferinte. sant multe posibilitati.
cand ei au copii, nu o fac pentru ca au bani, o fac pentru ca ei cred in tot cea dumnezeu nea ordonat, si deci INMULTITIVA, nu a fost dat cu o limita.
educatia si viata evreiasca este diferita ca la alti. copii ajuta acasa, mari ajuta sa se creasca cei mici. copii religiosi evrei nu au nevoie de i-pod, televizie, etc. sistemul social este bazat pe o comunitate. scoala este altfel.
pur si simplu, si nu te cunosc, dar, tot cea ce iti inchipui tu sau cunosti tu nu se aplica.
deci bani, asa cum sant numai o necesitate, dar nu totul.
asta nu inseamna ca nu sant multi saraci printre ei. in israel, in orasul bnei brak si jerusalem, gasesti multe famili cu multi copii, saraci.
ideia ca evrei sant bogati este o falsificatie crestina care a ramas in capul oamenilor dealungul istoriei.
sigur ca exista reusiti financieri, si sigur ca evrei care scot diplome au servici mai bine platite, dar sant si saraci.
in canada, 20% din evrei sant socotiti dupa standartele canadiene ca sub linia de saracie.
voi publica un articol la judaism, despre casa evreiasca, si vei afla mai multe.

11Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Mier Iun 18, 2008 1:42 pm

Vizitato


Vizitator

SAVIN a scris: ne-a ordonat, si deci INMULTITIVA, nu a fost dat cu o limita.
.

INMULTITI-VA....... da nici chiar cat o echipa de fotbal............. + rezerve, antrenori, preparatori fizici sau mai stiu io ce mai e pe acolo affraid .....

12Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Mier Iun 18, 2008 2:03 pm

SAVIN


vrajitor

cunosc famili cu 18 copii, deci au si echipa si suportul tehnic.

13Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Mier Iun 18, 2008 2:48 pm

Vizitato


Vizitator

SAVIN a scris:cunosc famili cu 18 copii, deci au si echipa si suportul tehnic.

WOW!!!!!!! affraid ......... echipa cu suport tehnic dar si BANI in acelasi timp ca "echipa" costa de te usuca.....un "jucator" costa de te rupe daramite toata "echipa"..... Faci unu sau doi, maxim trei copii, da' 18 affraid affraid affraid

14Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Mier Iun 18, 2008 4:35 pm

Diana


inger

SAVIN a scris:pur si simplu, si nu te cunosc, dar, tot cea ce iti inchipui tu sau cunosti tu nu se aplica.

nu, eu chiar nu stiam, am intrebat cat se poate de serios Smile

15Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Mier Iun 18, 2008 8:39 pm

Anticristul


eliberat

Studenta_87 a scris:wau asta da fertilitate Laughing rollbaby bravo lor! oare cam cat castiga un rabin? Rolling Eyes
...................................................................................................................................................................................................
Un rabin ,nu cistiga bani prin faptul ca e rabin.Dupa ce devine rabin in urma multor ani de studii in Iesivot,trebuie sa si caute o meserie din care sa traiasca.Eu traiesc in Israel si pot sa va confirm totul.

16Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Mier Iun 18, 2008 8:44 pm

Anticristul


eliberat

Anton_LaVey a scris:
SAVIN a scris:cunosc famili cu 18 copii, deci au si echipa si suportul tehnic.

WOW!!!!!!! affraid ......... echipa cu suport tehnic dar si BANI in acelasi timp ca "echipa" costa de te usuca.....un "jucator" costa de te rupe daramite toata "echipa"..... Faci unu sau doi, maxim trei copii, da' 18 affraid affraid affraid
..........................................................................................................................................................
Pai vezi ,aici e diferenta ,ca nu trebuie sa i cumperi ca pe fotbalisti ci daca ai norocul sa faci ca Gigi becali ,sa i vinzi.
Si uite cum te imbogatesti.E greu intr adevar pina formezi echipa.

17Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Mier Iun 18, 2008 10:59 pm

SAVIN


vrajitor

anticrist, nu intodeauna, ca sant rabini care conduc sinagoge, nu i n israel unde totul este suportat de stat.
intr-o sinagoga cu 1000 de famili membri, rabinul este platit 150000$ pe an, plus nunti si inmormatari, cca 350$ pe eveniment.
daca nu conduce o sinagoga, si oficiaza de yom kipur si rosh hashana, este platit cca. 10.000$
toate astea in nord america. nu stiu in alta parte..

18Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Vin Iun 20, 2008 1:52 pm

No Name


inger

POPA =RABIN = MANIPULATOR DE FRAIERI pe banii lor Laughing

19Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Vin Iun 20, 2008 2:02 pm

Vizitato


Vizitator

No Name a scris:POPA =RABIN = MANIPULATOR DE FRAIERI pe banii lor Laughing
Exact! Bravo! Point made! :!: Exact asta face biserica !!!!!!!! Nasol e ca are destui fraieri care si cred..........

20Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Vin Iun 20, 2008 2:11 pm

No Name


inger

...pai normal ..doar LUCIFER este "maestru inselaciunii"...si bietii muritori ...habar nu au cu cine stau pe "banca "!?

21Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Vin Iun 20, 2008 4:53 pm

SPRS


demon

No Name a scris:...pai normal ..doar LUCIFER este "maestru inselaciunii"...si bietii muritori ...habar nu au cu cine stau pe "banca "!?

Ce zici de o argumentatie Biblica, pentru egalitatea Satana= Lucifer?

22Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Sam Iun 21, 2008 4:02 pm

SAVIN


vrajitor

no name, ce nume potrivit !
popa este seful unei religi.
rabini sant avocati evrei, care ajuta comunitatile evreiesti sa-si traiasca viata dupa legea data.
in israel guvernul sustine sinagogele.
in stainatate, se formeaza comunitati, care isi construiesc sinagogi, si care devin si centru social. se plateste o suma anuala ca sa fi membru. nu este obligatoriu sa fi membru, daca nu vrei.
in romania, asa sau construit toate sinagogile, care unele mai exista, cu mare greu, inca.
comparatia ta nu tine, pentru ca nu exista nici un teren comun intre un rabin si popa sau preoti.

23Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Dum Iun 22, 2008 11:39 am

No Name


inger

SPRS a scris:
No Name a scris:...pai normal ..doar LUCIFER este "maestru inselaciunii"...si bietii muritori ...habar nu au cu cine stau pe "banca "!?

Ce zici de o argumentatie Biblica, pentru egalitatea Satana= Lucifer?

http://ro.wikipedia.org/wiki/Lucifer

http://www.gotquestions.org/Romana/identitate-satan.html

24Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Dum Iun 22, 2008 11:42 am

No Name


inger

SAVIN a scris:no name, ce nume potrivit !
popa este seful unei religi.
rabini sant avocati evrei, care ajuta comunitatile evreiesti sa-si traiasca viata dupa legea data.
in israel guvernul sustine sinagogele.
in stainatate, se formeaza comunitati, care isi construiesc sinagogi, si care devin si centru social. se plateste o suma anuala ca sa fi membru. nu este obligatoriu sa fi membru, daca nu vrei.
in romania, asa sau construit toate sinagogile, care unele mai exista, cu mare greu, inca.
comparatia ta nu tine, pentru ca nu exista nici un teren comun intre un rabin si popa sau preoti.

43. Isus le-a răspuns: „Nu cârtiți între voi.
44. Nimeni nu poate veni la Mine, dacă nu-l atrage Tatăl, care M-a trimis; și Eu îl voi învia în ziua de apoi.
45. În prooroci este scris: ,Toți vor fi învățați de Dumnezeu. Așa că oricine a ascultat pe Tatăl, și a primit învățătura Lui, vine la Mine.

25Preotii si nebuniile lor ! Empty Re: Preotii si nebuniile lor ! Dum Iun 22, 2008 11:51 am

SPRS


demon

No Name a scris:
SPRS a scris:
No Name a scris:...pai normal ..doar LUCIFER este "maestru inselaciunii"...si bietii muritori ...habar nu au cu cine stau pe "banca "!?

Ce zici de o argumentatie Biblica, pentru egalitatea Satana= Lucifer?

http://ro.wikipedia.org/wiki/Lucifer

http://www.gotquestions.org/Romana/identitate-satan.html

Citez din link urile prezentate de tine

"Aceste lucruri nu sunt însă acceptate oficial de majoritatea bisericilor creștine, pe baza faptului că pune răul într-o poziție înaltă și că nu e sprijinită de vreun pasaj din Biblie. Lucifer era inițial un cuvânt latinesc, o traducere a numelui ebraic Hilel Ben Șahar (הילל בן שחר), însemnând "aducătorul de lumină" "

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 11]

Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum