Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Forum de spiritualitate

Ultimele subiecte
» Mai este cineva pe aici?
2021 EmptyDum Aug 11, 2013 8:58 am Scris de Tudorel666

» CRESTINI fara denominatiune
2021 EmptySam Mar 09, 2013 7:18 pm Scris de crestinul

» Cine este in realitate Isus!
2021 EmptyDum Iul 08, 2012 2:11 pm Scris de Fairy

» NOSTALGII...poezii de Mihai LEONTE
2021 EmptyDum Iul 08, 2012 2:06 pm Scris de Fairy

» Ok
2021 EmptyMier Iun 16, 2010 11:37 am Scris de Tudorel666

» ARMONII MAJORE 2010...autor Mihai LEONTE
2021 EmptyMar Iun 15, 2010 3:42 am Scris de Mihai LEONTE

» vizitati
2021 EmptyLun Iun 14, 2010 9:59 am Scris de padawanu

» REVERII ADVERSE...poezii de Mihai LEONTE
2021 EmptyJoi Iun 10, 2010 4:16 am Scris de Mihai LEONTE

» SCRIERI INOCENTE...de Mihai LEONTE
2021 EmptyVin Iun 04, 2010 4:05 pm Scris de Mihai LEONTE

» Cenzura istoriei!!!
2021 EmptyJoi Iun 03, 2010 6:37 pm Scris de Ancuta

» Distihurile lui Bujor...autor Mihai LEONTE
2021 EmptyMar Mai 25, 2010 3:28 am Scris de Mihai LEONTE

» Despre crestinismul originar
2021 EmptyLun Mai 24, 2010 11:41 am Scris de Tudorel666

» Dorurile mele
2021 EmptySam Mai 22, 2010 11:39 am Scris de Tudorel666

» VALENTE MEDII...poezii de Mihai LEONTE
2021 EmptyMier Mai 19, 2010 4:24 am Scris de Mihai LEONTE

» MIRAJELE ALBASTRE...poezii de Mihai LEONTE
2021 EmptyMier Mai 12, 2010 4:18 pm Scris de Mihai LEONTE

» APOGEUL METAFORIC...poezii de Mihai LEONTE
2021 EmptyDum Mai 09, 2010 7:04 am Scris de Mihai LEONTE

» RENASTEREA ZAMOLXIANISMULUI RELIGIA STRABUNILOR ROMANILOR
2021 EmptyMier Mar 24, 2010 12:01 pm Scris de HareKrishna

» Vishnuism-monoteismul hindus
2021 EmptyMier Mar 24, 2010 11:59 am Scris de HareKrishna

» Despre capitalismul salbatic
2021 EmptyMar Mar 02, 2010 2:54 pm Scris de wima2203

» Ce nu se spune despre Miscarea Legionara?
2021 EmptyMar Mar 02, 2010 2:39 pm Scris de wima2203

» E Omul urmasul lui Adam?
2021 EmptyDum Ian 31, 2010 9:46 pm Scris de Anticristul01

» Bine v-am gasit!
2021 EmptyDum Ian 31, 2010 8:13 pm Scris de Anticristul01

» POZE USERI
2021 EmptyJoi Ian 28, 2010 3:37 pm Scris de IrinucaM

» Inaugurarea celei mai inalte cladiri din lume-DUBAI 2009
2021 EmptyMar Ian 12, 2010 9:06 pm Scris de Anticristul

» Arte martiale
2021 EmptyLun Ian 11, 2010 4:00 am Scris de IrinucaM

» Scrisoare adresata FEDERATIEI RUSE
2021 EmptyLun Ian 11, 2010 3:19 am Scris de IrinucaM

Cine este conectat?
În total sunt 3 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 3 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectati a fost de 28, Joi Oct 02, 2014 3:20 am
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata


Nu sunteti conectat. Conectati-vă sau înregistrati-vă

2021

+17
Fay
Bulache
Anticristul
Simah
Cyber-Sapiens
Andi_
Cris
SPRS
Ignorantul
Azazel
Der Bedeu
Silva
Diana
Zyraxes
Heruer
Cactus
Alex
21 participan?i

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 4]

12021 Empty 2021 Joi Iul 17, 2008 8:26 pm

Alex

Alex
djin

Ce ne asteapta in 2021? Vine sfarstu lumii?
Maine completez cu ceva info, selectata dp forumuri si site'uri

http://paranoictimes.blogspot.com/

22021 Empty Re: 2021 Vin Iul 18, 2008 2:59 am

Cactus

Cactus
inger

Basarabiacenzurata a scris:Ce ne asteapta in 2021? Vine sfarstu lumii?
Maine completez cu ceva info, selectata dp forumuri si site'uri

Da-ne si noua linkuri... multzumim; am citit io o teorie; lasa-ma sa ajung la scarbici sa caut ca acuma nu mai am timp. oricum vezi si aici ca au ceva.. http://www.projectcamelot.org/ cauta la interviuri.. ulala good blum

32021 Empty Re: 2021 Vin Iul 18, 2008 6:36 am

Heruer


inger

Basarabiacenzurata a scris:Ce ne asteapta in 2021? Vine sfarstu lumii?
Maine completez cu ceva info, selectata dp forumuri si site'uri
Te referi la 21.12.2012 (si 2021 este o eroare de tastare) sau ai aflat ceva despre anul 2021 ?
Apophis este asteptat in 2029 (trece la o distanta 34.000 km de Terra).
Despre alte evenimente majore si/sau catastrofice n-am citit/auzit nimic in aceasta perioada (2020-2029)

42021 Empty Re: 2021 Vin Iul 18, 2008 11:05 am

Alex

Alex
djin

Da. ma refer la 21.12.2012 (exact inainte de ziua mea. sunt nascut pe 22)

Un citat de pe un forum.

Planeta Terra se manifesta ca un imens circuit electric. Intre suprafata si ultimul strat al ionosferei, la aproximativ 55 de km distanta de suprafata, exista un fel de cavitate electromagnetica. Proprietatile rezonante ale acestei cavitati magnetice au fost descoperite de fizicianul german W.O.Schumann, intre 1952-1957 si permit masurarea frecventei vibratorii medii a planetei Terra.

Timp de mii de ani, Rezonanta Schumann, sau pulsul Terrei, a fost de 7,83 cicli pe secunda, constanta fiind folosita in domeniul militar. Insa, din 1980, rezonanta a inceput sa creasca incet, acum fiind de 12 cicli pe secunda. Acest lucru inseamna ca ziua are numai 16 ore, in loc de 24, cat era odinioara.

De altfel, fiecare dintre noi si-a dat seama de accelerarea timpului. Multi se plang ca nu le ajunge ziua pentru tot ceea ce au de facut. In acest ritm in 2012, timpul va ajunge la 0. De asemenea in anul 2012, planul Sistemului nostru solar, se va alinia peste planul Galaxiei, Calea Lactee. Deci ciclul de 26.000 ani va fi complet.

O data cu Rezonanta Schumann, creste nivelul vibrational al oricarei fiinte de pe Terra.

Mayasii, civilizatie din America Centrala, au avut cele mai inalte cunostinte despre Timp si Spatiu. Calendarul Mayas este cel mai precis de pe Terra. In acest calendar, cea de-a 5-a Lume se sfarseste in 1987. A Sasea Lume incepe in 2012. Deci, acum suntem intre doua Lumi. Acest timp este numit '' Apocalipsa'' sau Revelatia si inseamna ca Adevarul ne va fi revelat, si NU '' Sfarsitul Lumii'' , asa cum multi considera in mod eronat. Mai inseamna si faptul ca exclusiv de NOI depinde cum vom construi aceasta Noua Lume si Civilizatie care va veni.


Ce mai spun Mayasii despre 2012:
- vom depasi tehnologia, asa cum o cunoastem noi azi.
- vom depasi cunostintele actuale despre Timp si Spatiu.
- vom depasi necesitatea Banului.
- dupa ce vom trece rapid prin Dimensiunea a 4-a, vom intra in Dimensiunea a 5-a.
- planeta Terra si intreg Sistemul Solar se vor sincroniza cu Galaxia si intregul Univers.
- ADN-ul uman va fi reprogramat si imbunatatit, si va avea 12 spirale in loc de 2.

Marea Schimbare ne afecteaza ciclul veghe-somn, relatiile cu ceilalti, reglarea imunitara a organismului si perceptia asupra Timpului si Spatiului.


Alte posibile efecte ale Schimbarii ar mai fi:
- migrene, dureri de cap, oboseala.
- senzatia trecerii unui curent electric prin creier si coloana vertebrala.
- crampe musculare.
- simptome de gripa.
- vise intense.
- creste sensibilitatea corpului uman ca rezultat al vibratiilor noi, mult mai inalte.
- actualmente 16 ore echivaleaza cu 24 de ore, Timpul se contracta.
- corpul fizic a inceput sa se schimbe, se creaza un nou corp de Lumina.
- cresc abilitatile intuitive si de vindecare, dovada multimea de bioterapeuti aparuta in ultimul timp.
- structura interna a ochiului uman se transforma in functie de noua atmosfera planetara si cresterea luminozitatii.
- activarea capacitatilor latente a fiintelor, noi nascutii avand capacitate telepatica mult marita.
- toate bolile incurabile ale sec . XX vor disparea, inclusiv SIDA si cancerul.


Noi informatii despre anul 2012 ne sunt aduse la cunostiinta de Proiectul Montauk. In cadrul acestui proiect, s-a construit pe baza unor informatii din surse extraterestre, un dispozitiv cu ajutorul caruia diferite persoane puteau fi trimise in Timp si puteau descrie ceea ce vedeau. Cei care au fost relateaza ca anul 2012 este ca un zid abrupt peste care nu au putut trece pentru a vedea ce se va intimpla pana in anul 10.000 D.C.

Ceea ce se afla dincolo de 2012 este ascuns perceptiei noastre la ora actuala, desi nivelul constiintei umane se eleveaza pe masura ce ne apropiem de acel prag de trecere in a 4-a Dimensiune, adica o vibratie mult superioara. Acest lucru va revela tuturor fiintelor faptul ca nu suntem cu nimic separati de Creator. Crestinii numesc acesta ''Revenirea in Glorie'' , si este vorba mai mult de o stare interioara a constiintei, nu de o fiinta care vine in carne si oase.

A 4-a Dimensiune e plina de Viata, acolo predominand Compasiunea, Intelegerea si Iubirea. La nivel de planeta asistam in primul rand la inceputul inversiunii Polilor magnetici, ceea ce se intimpla o data la 13.000 de ani, deci de doua ori intr-un Mare Ciclu Cosmic de 26.000 de ani. In ultimii mii de ani, liniile de camp magnetic ieseau din Polul Sud si intrau pe la Polul Nord. Oamenii de stiinta au observat insa ca acest camp magnetic stabil incepe sa se schimbe, sa slabeasca. In ultimul secol, slabirea a fost de 10-15%, dar in ultimii ani s-a accelerat tot mai mult.

Geofizicianul francez Gauthier Hulot afirma ca acest camp, in Atlanticul de Sud si in America de Sud, este cu 30% mai slab. Dr. Garry Glatzmaier, profesorul de Fizica Pamantului la Universitatea California din Santa Cruz, afirma ca miezul metalic lichid al planetei se misca continuu, pentru a se putea raci. Aceste miscari genereaza campul magnetic terestru. Dar miezul se misca si in directii opuse campului majoritar care pot creste in intensitate, ducand in cele din urma la o inversare a Polilor magnetici ai planetei. Acesta inversare e precedata intotdeauna de o slabire a campului magnetic.

Pentru satelitii care se afla deasupra atmosferei , campul magnetic planetar este singurul scut protector impotriva particulelor din vantul solar. Ei se defecteaza cand trec printr-un camp magnetic slab. Iminenta inversare a Polilor ar putea fi aratata si de extinderea Aurorei Polare care se observa numai la Polul Sud. Aceasta urmeaza sa se extinda si asupra Atlanticului de Sud. Slabirea campului magnetic duce, de asemenea, la sporirea cazurilor de cancer.

Dupa cum se stie, si pasarile folosesc pentru orientare campul magnetic terestru. In Suedia au disparut mii de porumbei, in S.U.A. a disparut o intreaga specie de pelicani, iar in Carolina de Sud egretele zboara de la est la vest in loc de nord-sud.

Columbofilii aradeni au trimis la Atena, pentru deschiderea Jocurilor Olimpice, 850 de porumbei, dintre care nu s-au mai intors decat 50. Ungaria a trimis 1500 de porumbei si s-au reintors 40.


Alte efecte ale marilor transformari cosmice la care asistam sunt atmosferele planetelor Sistemului Solar.
- atmosfera lui Marte creste rapid; acum e dubla si a dus la defectarea lui Mars Observer in anul 1997. Luna, isi '' fabrica'' atmosfera proprie care acum se intinde pe o suprafata de 6.000 de km, fiind compusa din compusi ai sodiului, dupa cum declara Alexei Dimitriev, cercetator rus.
- atmosfera Terrei se schimba si ea, in straturile superioare formandu-se un nou gaz, care pana acum nu exista.
- Venus ne arata o crestere marcanta de intensitate luminoasa.
- Jupiter sufera o modificare atat de puternica incat s-a format un tub de radiatie ionizata, intre el si un satelit al sau, Io. De asemenea, campul lui magnetic a crescut in intensitate de 2 ori.
- Uranus si Neptun au suferit recente inversari de poli si acum isi intensifica campul magnetic si devin tot mai stralucitoare.


Activitatea vulcanica pe Terra a crescut cu 500% din 1875 incoace, iar campul magnetic al Soarelui a crescut cu 230% din 1901. Conform Academiei Nationale de Stiinte din Siberia, aceste multiple schimbari se datoresc intrarii Sistemului Solar intr-o zona cosmica cu o energie mult mai intensa. Plasma stralucitoare de la marginea Sistemului Solar a crescut recent de 10 ori in intensitate.

Soarele are un camp magnetic numit heliosfera, care inglobeaza intregul Sistem Solar. Cercetatorii rusi au studiat partea frontala a heliosferei si au observat acolo plasma stralucitoare, ca si cum intregul Sistem Solar a intrat intr-o zona cu o energie mult mai inalta, numita Centura Fotonica. Acesta energie aprinde plasma heliosferei in partea frontala, care devine mai luminoasa, mai stralucitoare. Acesta energie patrunde apoi in Soare, care o raspandeste in intregul Sistem Solar, saturand spatiul interplanetar, astfel ca toate planetele vor primi un supliment mare de energie.

http://paranoictimes.blogspot.com/

52021 Empty Re: 2021 Vin Iul 18, 2008 11:10 am

Alex

Alex
djin

http://esoterism.ro/ro/centura-fotonica.php - prima parte a articolului
http://esoterism.ro/ro/epoca-de-aur.php - a II parte a articolului

http://paranoictimes.blogspot.com/

62021 Empty Re: 2021 Vin Iul 18, 2008 1:31 pm

Zyraxes


demon

Eu cred ca daca incepe al III-lea razboi mondial ne curatam mai repede. Se vede treaba ca israelul si SUA vor sa inceapa razboi cu Iranul, iar de aici se poate intampla orice.

72021 Empty Re: 2021 Vin Iul 18, 2008 1:49 pm

Diana


inger

ne-o facem cu mainile noastre, poluare...saracie...razboaie...calamitati...planeta e in continua schimbare si nu in bine suicide

82021 Empty Re: 2021 Vin Iul 18, 2008 1:59 pm

Zyraxes


demon

poluarea si saracia e numai ptr unii, altii nu servesc asa ceva

92021 Empty Re: 2021 Vin Iul 25, 2008 6:28 pm

Silva


muritor de rand

eu is curioasa cati din cei ce activeaza pe forum au cunostinte temeinice de fizica sa poata intelege efectiv ce inseamna rezonanta Schumann.

planate in milioanele de ani de existenta a trecut prin multe schimbari si desi se presupune a fi prima data in istoria Pamantului in care se intampla asa ceva asta nu inseamna ca se poate si demonstra care sutn efectele pe care schimbarile le vor avea.

e adevarat ca e prima oara cand Soarele se va alinea la nivel planetar si galatic cu ecuatorul Caii lactee si tot asa de adevarat e ca e si prima oara cand alineerea va aduce soarele in centrul Caii Lactee, insa toate astea is numai teorii si nimeni nu poate sti ce se va intampla. Intr-o lume in care oamenii is stresati de tot felul de lucruri, mi se pare duritate sa se nasca previziuni sau mai stiu eu ce teorii bazate pe profetii biblice sau mai putin biblice in ideea de a speria si mai mult bietii oameni si asa bantuiti de superstitii.

off topic....credeam ca eu mi-s supertitioasa....ieri cumpar o perie de baie de aia pe care scrie nu stiu ce referitor la chinezi si tratamentele lor naturiste, si unde pui ca vine si cu o "indrumare" cica sa o agat in partea de nord a dusului pentru Noroc.

superstitii de astea impletite cu profetii si cu un pic de fizica fac omul sa creada ca cine stie ce nenoricire se va intampla, cand majoritatea de aici habar aveam ce este Rezonanta Schumann.

102021 Empty Re: 2021 Vin Iul 25, 2008 7:53 pm

Heruer


inger

Silva a scris:eu is curioasa cati din cei ce activeaza pe forum au cunostinte temeinice de fizica sa poata intelege efectiv ce inseamna rezonanta Schumann.....

... adevarat ca e prima oara cand Soarele se va alinea la nivel planetar si galatic cu ecuatorul Caii lactee si tot asa de adevarat e ca e si prima oara cand alineerea va aduce soarele in centrul Caii Lactee, insa toate astea is numai teorii si nimeni nu poate sti ce se va intampla. ....

superstitii de astea impletite cu profetii si cu un pic de fizica fac omul sa creada ca cine stie ce nenoricire se va intampla, cand majoritatea de aici habar aveam ce este Rezonanta Schumann.
(bolduirea si sublinierea imi apartin)

Lasand la o parte cunostintele de fizica, chimie, biologie, matematica, romana, ed. fizica, muzica, etc. etc. ...iti dai seama / realizezi ce enormitate ai scris ?

112021 Empty Re: 2021 Vin Iul 25, 2008 8:35 pm

Silva


muritor de rand

scuze ma refeream la faptul ca alineera va aduce Soarele pe aceeasi linie cu ecuatorul galatic si ca soarele se va suprapune peste Centrul Galaxiei...scuze daca nu m-am facut inteleasa

cat despre celelalte cunostinte de fizica, biologie, chimie, matematica, fizica...si daca vrei iti mai enumar si eu cateva materii de liceu....nu inteleg unde vrei sa bati, fii mai explicit

122021 Empty Re: 2021 Sam Iul 26, 2008 9:18 am

Der Bedeu


zeu

In anul 2021cometa Halei ne va vizita inca o data cum face la fiecare 80 de ani insa de data asta se va apropia de Pamant mai mult si dupa calcurile astronomilor din Nasa coada cometei va inconjura planeta noastra pentru 6ore si 47 de minute. Coada cometei este facuta din apa si gaze inghetate la aproape 270 de grade minus, zero absolut.
Este de asteptat ca in acel timp sa se provoace pe Pamant intemperii excetive datorita racirea atmosferei si care se vor manifesta prin huricane si inundatii si pe teritoare care de obicei sufera de lipsa de umiditate. Inundatile enorme vor spala in mare asa de multe impuritati ca pestii vor fi in pericol de disparitie. Deoarece ionii coadei cometei sunt incarcati extrem cu electricitate negativa,nu se va putea transmite nimic prin radio si televizie timp de cam 36 de ore. Tot ce am scris aci este fruct fantezii mele ,scris numai ca sa se inteleaga cat de usor se poate pune la Internet aiureli pe care intotdeauna se vor gasi fraieri sa la creada reale...

132021 Empty Re: 2021 Sam Iul 26, 2008 12:52 pm

Heruer


inger

Der Bedeu a scris:In anul 2021cometa Halei ne va vizita inca o data cum face la fiecare 80 de ani insa de data asta se va apropia de Pamant mai mult si dupa calcurile astronomilor din Nasa coada cometei va inconjura planeta noastra pentru 6ore si 47 de minute. Coada cometei este facuta din apa si gaze inghetate la aproape 270 de grade minus, zero absolut.
Este de asteptat ca in acel timp sa se provoace pe Pamant intemperii excetive datorita racirea atmosferei si care se vor manifesta prin huricane si inundatii si pe teritoare care de obicei sufera de lipsa de umiditate. Inundatile enorme vor spala in mare asa de multe impuritati ca pestii vor fi in pericol de disparitie. Deoarece ionii coadei cometei sunt incarcati extrem cu electricitate negativa,nu se va putea transmite nimic prin radio si televizie timp de cam 36 de ore. Tot ce am scris aci este fruct fantezii mele ,scris numai ca sa se inteleaga cat de usor se poate pune la Internet aiureli pe care intotdeauna se vor gasi fraieri sa la creada reale...
(bolduirea imi apartine)
Fraieri si inculti ... pentru ca aceia care au o bruma de cultura generala (nu mai mult) isi vor da seama de fantasmagorie.

21.12.2012 inseamna ceva si numai pentru faptul ca un calendar antic, de o precizie f. buna, se incheie in acest moment. Ce se va intampla ? ... Este greu de spus si nu se pot face decat speculatii. Sunt convins ca sunt si oameni care stiu ce se va intampla, dar nu vor face publice informatiile de care dispun.
Exista si alte entitati, in afara de oameni, care stiu ce se va intampla, dar nici acestea nu ne vor spune nimic, la modul "public".



Ultima editare efectuata de catre Heruer in Sam Iul 26, 2008 1:04 pm, editata de 1 ori

142021 Empty Re: 2021 Sam Iul 26, 2008 1:01 pm

Heruer


inger

Silva a scris:scuze ma refeream la faptul ca alineera va aduce Soarele pe aceeasi linie cu ecuatorul galatic si ca soarele se va suprapune peste Centrul Galaxiei...scuze daca nu m-am facut inteleasa

cat despre celelalte cunostinte de fizica, biologie, chimie, matematica, fizica...si daca vrei iti mai enumar si eu cateva materii de liceu....nu inteleg unde vrei sa bati, fii mai explicit
Voiam sa spun ca atunci cand folosim notiuni care nu ne sunt familiare, este recomandabil sa fim mai rezervati.
Exemple din ultima ta postare :
1.
Silva a scris:... Soarele pe aceeasi linie cu ecuatorul galatic ...
- un punct (Soarele) se afla pe aceeasi linie cu ... o curba inchisa (ecuatorul galactic)
Poti sa explici aceasta "aberatie" geometrica sau ai dorit sa spui ... Soarele se va afla in planul in care se afla ecuatorul galactic ?
2.
Silva a scris:... soarele se va suprapune peste Centrul Galaxiei. ...
- ceea ce ai scris tu se traduce prin : centrul galaxiei, Soarele si Pamantul vor fi pe aceeasi dreapta (aliniere), Soarele aflandu-se intre Pamant si centrul galaxiei. Asta ai vrut sa spui ?

Este recomandabil ca, pentru toate afirmatiile de genul celor facuta de tine, sa precizezi si sursa sau sa precizezi ca sunt rezultatul observatiilor si calculelor tale.

152021 Empty Re: 2021 Sam Iul 26, 2008 1:04 pm

Der Bedeu


zeu

[quote="Heruer"]
Der Bedeu a scris:Fraieri si inculti ... pentru ca aceia care au o bruma de cultura generala (nu mai mult) isi vor da seama de fantasmagorie.

21.12.2012 inseamna ceva si numai pentru faptul ca un calendar antic, de o precizie f. buna, se incheie in acest moment. Ce se va intampla ? ... Este greu de spus si nu se pot face decat speculatii. Sunt convins ca sunt si oameni care stiu ce se va intampla, dar nu vor face publice informatiile de care dispun.
exista si alte entitati, in afara de oameni, care stiu ce se va intampla, dar nici acestea nu ne vor spune nimic, la modul "public".



Pai si tu esti convins ca se va intampla ceva... Probabil ca daca nu scriam la sfarsit ca totul este o fantezie,poate ai fi crezut si tu asa...
Ghicitul vitorului este numau un tric de balci.Nimeni nu stie ce se va intampla in 2021 daca se va intampla.

162021 Empty Re: 2021 Sam Iul 26, 2008 1:29 pm

Heruer


inger

Der Bedeu a scris:... Ghicitul vitorului este numau un tric de balci.Nimeni nu stie ce se va intampla in 2021 daca se va intampla.

Este opinia ta si nu vad de ce nu as respecta-o, fara a renunta la opinia mea, in absenta unor argumente.
Eu sustin ca exista suficiente exemple, documentate si probate, care atesta ca viitorul poate fi cunoscut ... Al cui viitor ? (al carei versiuni de univers)... este alta "poveste".

172021 Empty Re: 2021 Sam Iul 26, 2008 5:46 pm

Azazel


demon

182021 Empty Re: 2021 Lun Iul 28, 2008 5:53 pm

Silva


muritor de rand

Heruer a scris:
Silva a scris:scuze ma refeream la faptul ca alineera va aduce Soarele pe aceeasi linie cu ecuatorul galatic si ca soarele se va suprapune peste Centrul Galaxiei...scuze daca nu m-am facut inteleasa

cat despre celelalte cunostinte de fizica, biologie, chimie, matematica, fizica...si daca vrei iti mai enumar si eu cateva materii de liceu....nu inteleg unde vrei sa bati, fii mai explicit
Voiam sa spun ca atunci cand folosim notiuni care nu ne sunt familiare, este recomandabil sa fim mai rezervati.
Exemple din ultima ta postare :
1.
Silva a scris:... Soarele pe aceeasi linie cu ecuatorul galatic ...
- un punct (Soarele) se afla pe aceeasi linie cu ... o curba inchisa (ecuatorul galactic)
Poti sa explici aceasta "aberatie" geometrica sau ai dorit sa spui ... Soarele se va afla in planul in care se afla ecuatorul galactic ?
2.
Silva a scris:... soarele se va suprapune peste Centrul Galaxiei. ...
- ceea ce ai scris tu se traduce prin : centrul galaxiei, Soarele si Pamantul vor fi pe aceeasi dreapta (aliniere), Soarele aflandu-se intre Pamant si centrul galaxiei. Asta ai vrut sa spui ?

Este recomandabil ca, pentru toate afirmatiile de genul celor facuta de tine, sa precizezi si sursa sau sa precizezi ca sunt rezultatul observatiilor si calculelor tale.


na poftim politete...vii si pocnesti dupa ceafa ca nu stiu ce vorbesc
sa nu-mi spui ca stau de vorba cu mai stiu eu ce om de stiinta si ca vocabularul meu limitat te-a jignit

ete...facui eu asa un calcul si ma lamurii ca Soarele se va suprapune Centrului Galactic, uite asa...mata intelege ce oi vrea, daca vrei sa te faci ca nu intelegi ce am spus eu...desi ai priceput....e treaba mata, eu nu intru in polemica cu mata referitor la exprimare, cercetari personale sttintifice sau mai stiu eu ce-mi ceri pe acolo

192021 Empty Re: 2021 Sam Aug 02, 2008 5:21 am

Ignorantul

Ignorantul
vrajitor

Basarabiacenzurata a scris:Ce ne asteapta in 2021? Vine sfarstu lumii?
Maine completez cu ceva info, selectata dp forumuri si site'uri
In ce zi si in ce luna?

202021 Empty Re: 2021 Sam Aug 02, 2008 5:23 am

Ignorantul

Ignorantul
vrajitor

Cactus a scris:
Basarabiacenzurata a scris:Ce ne asteapta in 2021? Vine sfarstu lumii?
Maine completez cu ceva info, selectata dp forumuri si site'uri

Da-ne si noua linkuri... multzumim; am citit io o teorie; lasa-ma sa ajung la scarbici sa caut ca acuma nu mai am timp. oricum vezi si aici ca au ceva.. http://www.projectcamelot.org/ cauta la interviuri.. ulala good blum
Se poate da o traducere rezumata?

212021 Empty Re: 2021 Sam Aug 02, 2008 5:30 am

Ignorantul

Ignorantul
vrajitor

Basarabiacenzurata a scris:http://esoterism.ro/ro/centura-fotonica.php - prima parte a articolului
http://esoterism.ro/ro/epoca-de-aur.php - a II parte a articolului
Toate rele si urate!Dar biblia ce zice?

222021 Empty Re: 2021 Sam Aug 02, 2008 9:14 am

Heruer


inger

Ignorantul a scris:
Basarabiacenzurata a scris:http://esoterism.ro/ro/centura-fotonica.php - prima parte a articolului
http://esoterism.ro/ro/epoca-de-aur.php - a II parte a articolului
Toate rele si urate!Dar biblia ce zice?
Suna foarte frumos, mi-am dorit si mi-as dori sa se intample asa dar, din nefericire sunt 99.9999% convins ca sunt "baliverne". Ceea ce cred ca se va intampla nu va semana nici pe departe cu raurile de lapte si miere, omenirea in ansamblul ei va ramane asa cum este acum si cum a fost si acum 100 de ani si acum 1000 de ani. Salturi dintr-acestea profund calitative, in masa nu se produc.

232021 Empty Re: 2021 Sam Aug 02, 2008 12:32 pm

Ignorantul

Ignorantul
vrajitor

Heruer a scris:
Ignorantul a scris:
Basarabiacenzurata a scris:http://esoterism.ro/ro/centura-fotonica.php - prima parte a articolului
http://esoterism.ro/ro/epoca-de-aur.php - a II parte a articolului
Toate rele si urate!Dar biblia ce zice?
Suna foarte frumos, mi-am dorit si mi-as dori sa se intample asa dar, din nefericire sunt 99.9999% convins ca sunt "baliverne". Ceea ce cred ca se va intampla nu va semana nici pe departe cu raurile de lapte si miere, omenirea in ansamblul ei va ramane asa cum este acum si cum a fost si acum 100 de ani si acum 1000 de ani. Salturi dintr-acestea profund calitative, in masa nu se produc.
Va fi chiar mai rau!Cam cati oameni crezi ca pot trai pe uscatul pamantului?

242021 Empty Re: 2021 Sam Aug 02, 2008 1:29 pm

Heruer


inger

nu stiu, dar dupa estimari oficiale, in 2050 cca 9.5 miliarde

252021 Empty Re: 2021 Dum Aug 03, 2008 5:44 am

Ignorantul

Ignorantul
vrajitor

Heruer a scris:nu stiu, dar dupa estimari oficiale, in 2050 cca 9.5 miliarde
Cam cati metri patrati de pamant agricol ar fi necesari unui singur om?Esti mason sau francmason?

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 4]

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum